Řecko - Athény Řecko

 • Doprava letecky

  02:30 h

 • Popis

  Dvě a půlhodiny letu a jste v kolébce západní kultury. Atény, hlavní město Řecka, země starověkých bájí a mýtů. Dnes jsou Atény živou a rušnou metropolí, která však nezapře svou bohatou historii. Na starodávných dávných základech kypí v Athénách bohatý a rušný život, kterému vznešeně přihlížejí světoznámé antické památky, kterými jsou Atény doslova protkány.

  Nepřehlédnutelnou hlavní dominantou Atén je Akropolis, kdysi centrum starověkého města. Jeden ze sedmi divů světa, socha bohyně Pallas Athény už sice Akropolis nezdobí, ale i tak je Akropolis místem, z něhož vyzařuje slavná historie přímo hmatatelně. Ústředním chrámem je Parthenon, chrám zasvěcený právě bohyni Athéně, v jeho blízkosti se také nachází architektonicky nejsložitější chrám Erechteion, nádherná ukázka stavebního umu starých Řeků. Z Akropole jsou dobře vidět i další významné památky, Stóra, veřejné a obchodní centrum starověkých Athén, města filosofů, Dionýsův amfiteátr, Odeon Heroda Atického, dodnes se v něm konají koncerty a divadelní představení stejně jako před tisíci lety, Olympeion, chrám boha Dia Olympského, z něho se zachovalo patnáct korintských sloupů z původní stovky. Pnyx je polokruhové prostranství. Zde se shromažďovali Athéňané, třeba i proto, aby naslouchali slavným řečníkům.

  Akropolis je dominantou Athén, ale Athény, to není jen Akropolis. Město je plné památek, jež upomínají na časy, které vešly do učebnic dějepisu. V Aténách se také proto nabízí i řada zajímavých okružních jízd a to i s jednou místní specialitou. Jedná se o tzv. Hop in saising, který ocení především turisté, kteří si organizují prohlídku sami. V podstatě se jedná o autobusy, které jezdí městem po předem definovaných trasách s velkým množstvím zastávek u jednotlivých památek, je jen na vás, kde chcete vystoupit nebo nastoupit.

Nejnovější recenze Řecko - Athény

Celkem: 6 dobrá dostupnost k památkám

 • 7 Ubytování
 • 7 Strava
 • 4 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
dobrá dostupnost k památkám Zobrazit celou recenzi

Veronika S., 27.10.2018, Datum pobytu: 20.10. - 23.10.2018
Oblast: Řecko Řecko, Athény, Hotel: Marina

Byla tato recenze užitečná? Ano (1) Ne (0)

Celkem: 5 Vzhledem k ceně na přespání vyhovuje. Velmi obyčejný. Spíše podprůměrný. Doporučuji těm co chtějí ušetřit za ubytování a snížit si tak...

 • 5 Ubytování
 • 5 Strava
 • 5 Okolí
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Vzhledem k ceně na přespání vyhovuje. Velmi obyčejný. Spíše podprůměrný. Doporučuji těm co chtějí ušetřit za ubytování a snížit si tak cenu zájezdu a vystačí jim čisté spaní. Velmi blízko k stanicím metra tím pádem dostupnost k památkám velmi dobrá. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel i pokoj připomínal studentskou kolej s velmi obyčejným starším vybavením. Nicméně koupelna

čistá, čisté ručníky, mýdlo, šampon, sprchový gel v malých balení denně dodány. Povlečení postele čisté. Klimatizace funkční. Prostě obyčejné.

Strava
Normální.

Daniela V., 04.07.2018, Datum pobytu: 17.6. - 20.6.2018
Oblast: Řecko Řecko, Athény, Hotel: Aristoteles

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 6,8 Celkově vše proběhlo bez komplikací. Let, transfer z letiště, hotel i cesta zpátky proběhla hladce a bez potřeby řešit jakýkoliv problém....

 • 7,5 Ubytování
 • 7 Strava
 • 5 Cena

Celkové shrnutí
Celkově vše proběhlo bez komplikací. Let, transfer z letiště, hotel i cesta zpátky proběhla hladce a bez potřeby řešit jakýkoliv problém. Informace k zájezdu jsme obdrželi včas a kompletní. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Hotel na skvělém místě, čistý, teplý, pohodlný. Kvalitní úklid, služby personálu na recepci vždy velmi bezproblémové a milé. Za cenu zájezdu poměrně malé pokoje. Snídaně dle mého neodpovídala 4*.

Strava
Strava v hotelu (jen snídaně) dle mého ne úplně odpovídala 4*. Jinak v těsné blízkosti hotelu (do 3 min chůze) se nacházejí dvě opravdu skvělé moderní řecké restaurace (ManiMani a Balcony), kde jsme ochutnali opravdu skvělé jídlo. Jelikož je hotel hned pod Akropolis, je v okolí opravdu široký výběr restaurací, byť je třeba si dát pozor na některé vyslovené "pasti na turisty". Lákači do restaurací jsou neúnavní.

Služby hotelu
Velmi příjemná a vstřícná recepce, čisto, teplo (byli jsme v prosinci a vážně jsem se bála, že v hotelu bude zima). V hotelu se nachází restaurace na střeše, kterou jsme nestihli vyzkoušet.

Kristyna P., 28.12.2017, Datum pobytu: 23.12. - 25.12.2017
Oblast: Řecko Řecko, Athény, Hotel: Hera

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Celkem: 8,8 Naprosto skvělé zařízené, služby vynikající, dovolená podle představ.

 • 10 Ubytování
 • 8 Strava
 • 8 Okolí
 • 8 Cena

Celkové shrnutí
Naprosto skvělé zařízené, služby vynikající, dovolená podle představ. Zobrazit celou recenzi

Ubytování
Kvalita ubytováni velmi dobrá, pokoj čistý, vždy uklizený. Zkrátka pohoda. Personál vstřícný.

Strava
V hotelu jsme měli zaplacenou pouze snídani, ta splňovala standart. Jinak jsme ochutnávali místní kuchyni, ta byla naprosto skvělá, i když trochu dražší. Jinak celková spokojenost.

Služby hotelu
Služby byli na velmi dobré úrovni, včetně personálu hotelu.

Pláž
Na pláži jsme nebyli, byl to poznávací zájezd, ten ale předčil naše očekávání. Naprostá fantazie.

Stanislav Žitník, 06.11.2017, Datum pobytu: 29.10. - 2.11.2017
Oblast: Řecko Řecko, Athény, Hotel: Aristoteles

Byla tato recenze užitečná? Ano (0) Ne (0)

Všechny recenze Řecko - Athény