Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Blog o cestování, tipy kam vyrazit na dovolenou

České resorty na Zanzibaru

Český resort na Zanzibaru

Český resort na Zanzibaru

Plánujete exotickou dovolenou na Zanzibaru? Nejste ale tak jazykově zdatní a máte obavy, jak se zde domluvíte? Jako v mnoha jiných zemích jsou i na Zanzibaru české resorty.

Zanzibar je exotický ostrov nacházející se v Indickém oceánu nedaleko od rovníku. Vyhlášený je především svými nádhernými plážemi a výborným kořením. Najdete zde i několik historických památek. Nevynechejte návštěvu hlavního města Stone Town, jenž je plné úzkých, proplétajících se uliček a bazarů. Vydat se také můžete na Prison Island, kde se nachází ruiny bývalého vězení pro otroky a navíc se zde můžete setkat s obřími seychelskými želvami.

Český resort ve východní části Zanzibaru

V krásné tropické zahradě se nachází první z českých resortů - Tulia Zanzibar Unique Beach Resort 5*. Malý luxusní resort byl otevřen teprve v roce 2015 a nabízí 16 bungalovů a vil. V roce 2017 získal cenu World Luxury Hotel – ocenění za nejlepší středisko v Tanzanii.

Tulia Zanzibar - letecký pohled

Tulia Zanzibar - letecký pohled

Tulia se nachází u jedné z nejkrásnějších pláží na světě – Pongwe (hotelová pláž je soukromá). Pobřeží je lemováno korálovým útesem, tudíž pro milovníky šnorchlování je to další plus navíc. Berete-li s sebou děti, určitě ocení dvě skluzavky u bazénu.

Tulia Zanzibar - bazén se skluzavkami

Tulia Zanzibar - bazén se skluzavkami

Resort nabízí všechny druhy stravování. U polopenze máte navíc večeře formou a la carte menu, u all inclusive i obědy. Právě stravování a pláž s jemným bílým pískem si klienti chválí nejvíce.

Tulia Zanzibar - romantická večeře

Tulia Zanzibar - romantická večeře

Každý, kdo se rozhodne tento resort navštívit, a ubytovat se zde, získá zdarma jednu hodinu masáže (1x za pobyt) a privátní transfer z/na letiště.

Český resort v severní části Zanzibaru

V letošním roce (2018) byl otevřen i druhý český komplex - Zuri Zanzibar Hotel & Resort 5*.  Resort rozkládající se na ploše cca 140 000 m2 vám nabídne možnost ubytovat se v jedné z 55 ubytovacích kapacit (bungalovy, apartmány a vily). Každý typ ubytování je vybaven venkovní sprchou a terasou. Navíc stojí všechny bungalovy v mírném svahu, a tudíž se Vám nabízí každý den nádherný výhled.

Zuri Zanzibar - ubytování

Zuri Zanzibar - ubytování

Na Zanzibaru jsou denně 2 odlivy a 2 přílivy. Severozápadní pobřeží je tomuto jevu vystaveno nejméně a na pláž Zuri, u které se hotel nachází, nemají žádný vliv, což bude pro mnohé z Vás velkým plus.

Zuri Zanzibar - pláž

Zuri Zanzibar - pláž

V komplexu nalezneme 7 restaurací a barů, které nabízí i možnost soukromých lekcí vaření či živé ukázky vaření. Ubytování v hotelu je nabízeno s polopenzí. Nechybí zde ani nekonečný bazén, wellness či lekce jógy. Na pláži se také nachází centrum vodních sportů a instruktoři vám i rádi pomohou s výběrem potápěčského kurzu.

Zuri Zanzibar - bazén a bar

Zuri Zanzibar - bazén a bar

Líbí se vám tento článek?

Můžete ho snadno sdílet na sociálních sítích se svými přáteli.

Líbí se vám tento článek?

Můžete ho snadno sdílet na sociálních sítích se svými přáteli.

Přáli byste si navštívit tuto lokalitu? Stačí si vybrat.

Baví vás psát o zajímavých místech světa?

Hledáme nové nadšené kolegy do týmu, kteří by psali pro tento blog.

Chci psát pro tento blog