Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Blog o cestování, tipy kam vyrazit na dovolenou

10 nejkrásnějších pláží Turecka

10 nejkrásnějších pláží Turecka

10 nejkrásnějších pláží Turecka

Na základě žebříčku Tripadvisoru jsme pro vás připravili přehledný článek o nejhezčích plážích na území Turecka. Dovolená v zemi s nádherným pobřežím, stabilním počasím a spoustou antických památek ve vás zanechá jen ty nejlepší vzpomínky.

1. Pláž Kleopatra (Alanya)

Krásnou písečnou pláž Kleopatra je dobré navštívit mezi dubnem a listopadem. Nachází se v blízkosti rozmanitých obchůdků, restaurací a barů. Nabízí ohromující výhledy na hrad, k němuž odsud vede lanovka, a dostatek prostoru k odpočinku. Lehátka a slunečníky jsou za poplatek.

Pláž Kleopatra (Alanya)

Pláž Kleopatra (Alanya)

2. Pláž Iztuzu (Dalyan)

Zlatá písečná pláž, dlouhá 4 km a obklopená borovicemi, je hnízdištěm želv. Díky postupnému vstupu do vody je vhodná pro rodiny s dětmi i plavce začátečníky. Zaručí vám nezapomenutelnou prosluněnou dovolenou. Dejte si nějakou dobrotu v místní kavárně.

Pláž Iztuzu (Dalyan)

Pláž Iztuzu (Dalyan)

3. Pláž Icmeler (Marmaris)

Hezká čistá pláž se spoustou kaváren a barů leží asi 8 km od města Marmaris. Je menší, vcelku poklidná a jako stvořená k příjemné romantické procházce. Restaurace mají bohatou nabídku pokrmů za příznivé ceny a také bezplatnou wi-fi, což je bonus, jejž v dnešní době jistě oceníte.

Pláž Icmeler (Marmaris)

Pláž Icmeler (Marmaris)

4. Modrá laguna (Oludeniz)

Modrá laguna, slavný symbol letoviska Oludeniz a vůbec celého Turecka, každoročně přitahuje na své malebné břehy davy návštěvníků. Je zde spousta možností, kde se dobře najíst i napít. Pestrá je i nabídka vodních sportů. Krásná oblast s ohromujícími sceneriemi uspokojí každého.

Modrá laguna (Oludeniz)

Modrá laguna (Oludeniz)

5. Pláž Kaputas (Kas)

Úchvatná písečná pláž Kaputas s tyrkysovou vodou platí pro mnohé za tu nejpěknější v regionu. Leží na cestě do centra města Kas (cca 20 minut taxíkem) a pokud na ni dorazíte během poledne, může se stát, že už bude přeplněná. Na druhou stranu je místem, které byste měli vidět.

Pláž Kaputas (Kas)

Pláž Kaputas (Kas)

6. Pláž Cirali

Zajímavá pláž Cirali je na některých místech písečná, většinou však spíše oblázková. Díky své délce nebývá přeplněná. Stínu je zde poskrovnu, hotely ale mají vlastní lehátka a slunečníky. Křišťálově čisté azurové moře je i během září příjemně teplé, perfektní pro plavání i potápění.

Pláž Cirali

Pláž Cirali

7. Pláž Patara

Tato pláž je také národním parkem. Od 19:00 do brzkého rána proto některé oblasti nejsou přístupné veřejnosti. Hnízdí tam chráněné želvy. O letních měsících a víkendech navštěvuje okolí spousta lidí. Jindy ale nebývá pláž zvlášť přeplněná, takže si zde můžete nerušeně zaplavat nebo pozorovat ptáky.

Duny a pláž Patara

Duny a pláž Patara

8. Pláž Lara (Antalya)

Přibližně 10 km východně od města se nalézá druhá ze dvou nejbližších a nejoblíbenějších pláží v Antalyi. Pláž Lara, oceněná modrou vlajkou, je krásná po celý rok. Láká na vodní lyžování, paragliding, jízdu na vodním skútru ad.

Pláž Lara (Antalya)

Pláž Lara (Antalya)

9. Pláž Altinkum

Hezounká čistá pláž Altinkum není příliš velká, a tak si lze snadno představit, že v hlavní sezóně bude přeplněná. Je to ovšem skvělé místo, kde si můžete zapůjčit lehátko a relaxovat. Lze odtud podnikat i výlety lodí. Zdejší obchůdky, bary, možnost masáží a samotná zátoka se zlatým pískem vám jednoznačně zlepší náladu.

Pláž Altinkum

Pláž Altinkum

10. Pláž Konyaalti (Antalya)

Poklidnou pláž Konyaalti někteří označují za vůbec nejkrásnější v Antalyi. Zčásti ji tvoří šedavý písek, je však převážně oblázková, a tak ne zrovna ideální pro dlouhé procházky. Moře je nicméně čisté a láká k osvěžení. Hory v pozadí a útesy po obou stranách tvoří dechberoucí scénu pro všechny nadšené plavce a milovníky opalování.

Pláž Konyaalti (Antalya)

Pláž Konyaalti (Antalya)

Líbí se vám tento článek?

Můžete ho snadno sdílet na sociálních sítích se svými přáteli.

Líbí se vám tento článek?

Můžete ho snadno sdílet na sociálních sítích se svými přáteli.

Baví vás psát o zajímavých místech světa?

Hledáme nové nadšené kolegy do týmu, kteří by psali pro tento blog.

Chci psát pro tento blog