Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Blog o cestování, tipy kam vyrazit na dovolenou

Co nevynechat při první návštěvě Moskvy

Co nevynechat při první návštěvě Moskvy

Co nevynechat při první návštěvě Moskvy

Moskva je velké město a pokud jste zde poprvé, můžete se cítit nejistě a možná ani nestihnete navštívit vše, co jste si naplánovali. Zůstanete-li však přímo v centru, třeba pár kroků od Rudého náměstí v hotelu Four Seasons, budete mít kolem sebe spoustu věcí k vidění. Co byste tedy měli udělat během své první návštěvy Moskvy? Tady pro vás máme šest inspirací:

1. Prohlédněte si Rudé náměstí v noci

Pokud je váš hotel daleko od něj, vyšetřete si čas a alespoň jednou ho navštivte. Nicméně zůstanete-li v hotelu jen 75 metrů od něj, získáte velkou výhodu. Budete moci pozorovat náměstí nejen během dne, ale také v noci – se všemi krásnými světly. Jestliže si navíc vyberete k ubytování pokoj Grand Premier nebo apartmá (Suite), můžete se těšit z malebného výhledu na náměstí kdykoliv během dne.

Rudé náměstí za soumraku

Rudé náměstí za soumraku

2. Zajděte si na představení do Velkého divadla

…nebo si objednejte prohlídku zákulisí. Místní vrátní ji pro vás rádi zařídí. Návštěva Velkého divadla (Bolshoi Theatre) patří do programu nejednoho moskevského turisty, jelikož jde koneckonců o jedno z nejslavnějších divadel v celém Rusku. Odpovídají tomu však i ceny vstupenek. V případě operních představení a koncertů jsou relativně dostupné. Dobrou vstupenku pořídíte již od 200 do 1000 rublů. Cena lístků na baletní představení je pak srovnatelná s cenami v divadlech západní Evropy.

Velké divadlo (Bolshoi Theatre)

Velké divadlo (Bolshoi Theatre)
 

3. Nakupte v obchodním domě CUM

Stojí na rohu Petrovky a Divadelního náměstí v samém centru Moskvy a je to takové malé město uvnitř velkého. Krásné útulné ulice s množstvím butiků a restaurací z něj činí ideální místo pro příjemnou procházku. Chcete-li prozkoumat další nákupní oblasti, navštivte Tsvetnoy Central Market nebo se projděte po slavné ulici Stoleshnikov Pereulok, kde najdete značky jako Louis Vuitton, Cartier aj.

Obchodní dům CUM

Obchodní dům CUM

4. Vychutnejte si tradiční ruské koupele

Tradiční ruské koupací rituály můžete vyzkoušet v lázních Amnis Spa, aniž byste opustili Four Seasons Hotel Moscow. Dopřejte si speciální ošetření přípravkem Natura Siberica ze sibiřských bylin, bobulí a léčebného bahna. Zažijte luxusní masáž a důkladnou péči o pleť v nejmodernějším denním lázeňském komplexu. Najdete tam i kadeřnictví, nehtové studio, fitness centrum a čtrnáct lázeňských místností.

Vyzkoušejte ruské koupele

Vyzkoušejte ruské koupele

5. Objevte moskevská muzea

Dozvíte se tak více o slavné historii Ruska. Moskevský Kreml slouží mj. jako oficiální sídlo prezidenta Ruské federace a je to jeden z největších hradních komplexů na světě. Uvnitř najdete významné pravoslavné kostely, např. chrám Archanděla Michaela s hrobkami ruských panovníků. Dále se tu nacházejí význačné paláce, třeba Velký kremelský palác a Těremský palác. V některých jsou vystaveny umělecké a historické poklady shromážděné v průběhu staletí. Z Kremlu se stalo muzeum roku 1961, později byl jako první ruský komplex zapsán na seznam světového kulturního dědictví UNESCO (1990). Další informace o Rusku naleznete ve Státním historickém muzeu, které nejen že vypadá nádherně zvenčí, ale také pokrývá tisíc let ruské historie. Má více než 4,5 milionu položek, které je třeba vidět!

Chrám Archanděla Michaela

Chrám Archanděla Michaela

6. Ochutnejte oblíbené ruské pokrmy s kapkou kultury

Hledáte-li tradiční místní jídlo, určitě ho naleznete v legendární restauraci a kavárně Café Pushkin, která je známá vznešenou ruskou kuchyní a svými interiéry. Byla otevřena 4. června 1999, ačkoli si mnoho lidí myslí, že tady byla vždycky. V přízemí se nacházela lékárna, v mezipatře a horním patře byla instalována knihovna s více než třemi tisíci svazky zahrnujícími období od 18. do počátku 20. století. Zákazníci lékárny mohli popíjet čaj, kávu nebo horkou čokoládu, zatímco čekali na přípravu léků.

Tradiční ruské pokrmy připravované moderním způsobem nabízí restaurace Dr. Zhivago. Díky elegantnímu interiéru, jedinečným místním produktům a pěkným výhledům na centrum je to ideální volba.

Po dlouhém vzrušujícím dni si můžete odpočinout u dobrého koktejlu z nabídky baru Moskovsky Bar, který proslul originálními nápoji ze speciálních místních surovin.

Ruská kuchyně v moderním pojetí

Ruská kuchyně v moderním pojetí

Líbí se vám tento článek?

Můžete ho snadno sdílet na sociálních sítích se svými přáteli.

Líbí se vám tento článek?

Můžete ho snadno sdílet na sociálních sítích se svými přáteli.

Baví vás psát o zajímavých místech světa?

Hledáme nové nadšené kolegy do týmu, kteří by psali pro tento blog.

Chci psát pro tento blog