Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Blog o cestování, tipy kam vyrazit na dovolenou

Jaký je rozdíl mezi all inclusive a ultra all inclusive?

Speciality hotelové restaurace

Speciality hotelové restaurace

Stalo se vám, že jste hledali dovolenou a u stejného hotelu se vám objevily tyto různé názvy u stravování? Nevíte, co přesně si máte pod tímto názvoslovím představit? Poradím vám, jak se lépe orientovat a co od těchto typů stravování očekávat.

Anglické slovo all znamená v českém překladu „všechno“. Někteří turisté mají představu, že pokud si zakoupí dovolenou s all inclusive (čtěte ól inkluziv), nemusí zaplatit ani korunu navíc. Mají mylné povědomí, že je zde zahrnutý plážový servis, klimatizace, trezor či vodní sporty. Toto označení se týká výhradně stravy, tady se opravdu nemusíte starat o nic.

Rozsah poskytovaných služeb se také liší dle destinací. Obecně je známo, že služby, které poskytují v Egyptě či Turecku se nemohou porovnávat například s Bulharskem nebo Řeckem.

All inclusive většinou zahrnuje i zmrzlinu

All inclusive většinou zahrnuje i zmrzlinu

All inclusive

All inclusive typ stravování zahrnuje snídaně, obědy a večeře. Mezi těmito hlavními jídly jsou nabízené dopolední a odpolední svačiny či zmrzlina pro děti (liší se podle destinace i hotelů). Dále zahrnuje neomezenou konzumaci místních nealkoholických a alkoholických nápojů ve vymezených časech a prostorech. Pokud máte zájem o importovaný alkohol, ten už v ceně není a musíte si jej zvlášť platit.

Dopřejte si koktejl v rámci all inclusive

Dopřejte si koktejl v rámci all inclusive

Ultra all inclusive (24 hour all inclusive)

Jedná se o stejný typ stravování jako all inclusive. Navíc bývá v nabídce zahrnutý i importovaný alkohol, který máte v ceně. Další výhodou také je, že konzumace nápojů je možná 24 hodin denně (je lepší se o této skutečnosti ujistit, u některých hotelů to nemusí být podmínkou).

Vyberte si ze široké nabídky pokrmů

Vyberte si ze široké nabídky pokrmů

Jednou z dalších variant je strava light (soft) all inclusive. U nabídek hotelů toto označení tak často nevidíme, ale jistě stojí za zmínku. Light all inclusive je zjednodušený typ občerstvení, můžeme jej přirovnat k plné penzi. V hotelu dostanete standardně snídaně, obědy a večeře. Ve většině případů chybí dopolední či odpolední svačiny. Co se týče nápojů, v nabídce jsou nealkoholické nápoje a pivo či víno, úplně chybí tvrdý alkohol. Druhou variantou může být to, že nápoje jsou zdarma podávány pouze k hlavním jídlům, opět platí, že je lepší si dopředu prověřit, co vše budete mít v  ceně.

Autor článku Pavla Nechvátalová

Líbí se vám tento článek?

Můžete ho snadno sdílet na sociálních sítích se svými přáteli.

Líbí se vám tento článek?

Můžete ho snadno sdílet na sociálních sítích se svými přáteli.

Baví vás psát o zajímavých místech světa?

Hledáme nové nadšené kolegy do týmu, kteří by psali pro tento blog.

Chci psát pro tento blog