Eurovíkendy Brusel

Brusel je hlavním městem Belgie. Náměstí Grand Place, orámované stylovými středověkými měšťanskými paláci, bývá oceňováno jako nejpůvabnější náměstí na celém světě. Pro turisty je dále atraktivní drobný, leč nezapomenutelný Čurající chlapeček a naopak mohutné Atomium, zpravidla ukrývající nějakou výstavu. Za historií a kulturou lze spolehlivě vyrazit do Královského muzea krásných umění, či městského muzea Broodhuis. Pro milovníky gastronomie je Brusel bezkonkurenční - najdete tady bezpočet restaurací všech cenových kategorií, kde si můžete dát výtečné jídlo.

Zajímavá místa a památky:

Manneken Pis - Čurající chlapeček, symbol Brusselu. Socha byla vytvořená v 17. století sochařem J. Duquesnoyem. Manneken Pis „vlastní“ 800 krojů, které jsou umístěny v městském museu v Bruselu.

Atomium - Model molekuly železa 165 miliardkrát zvětšený, z oceli a hliníku, který se skládá z 9 propojených koulí o průměru 18 m a celkové výšce 102 m. Prostor koulí je využíván jako vyhlídkové místo a pro příležitostné výstavy. Ve vrcholové kouli je také restaurace přístupná rychlovýtahem.

Grote Markt Brusel- Historické centrum města, také nazýváno Grand Place, jedno z nejkrásnějších náměstí na světě. Přestože každé průčelí domu je jiné, tvoří spolu dokonalý, architektonicky harmonický celek. Nejvýznamnější budovy na náměstí jsou radnice a Broodhuis. Nad radnicí je umístěna v plné kráse socha Sv. Michaela, patrona města Bruselu.

Belgisch centrum van het beeldverhaal - Obrázkové muzeum se nachází v budově Art Nouveau, projektované architektem Victorem Hortem. Ukazuje kreslené hrdiny Belgie, jako jsou Kuifje, Suske a Wiske a Šmoulové.

Jak do Bruselu

Využijte možnosti některého z Eurovíkendů. Jejich nejširší nabídku za nejvýhodnější ceny naleznete na eurovikendy.invia.cz.