Potřebujete pomoci?

Ozvěte se nám způsobem, který vám vyhovuje

Na stránku s kontakty

Eurovíkendy 2024 letecky i autobusem – akce a slevy

Další města

Co jsou eurovíkendy

Termín „eurovíkendy" je ve světě i v samotné Evropě prakticky neznámý, ale v České republice se stal velmi populárním, a to přesto, že v případě výrazu „eurovíkend" se jedná o uměle vytvořený pojem.

Vzhledem k popularitě eurovíkendů jsou tyto zájezdy nabízeny ve stále větším množství. Na Invia můžete vybírat z nabídky desítek cestovních kanceláří. Eurovíkendy zpravidla zahrnují cestu a pobyt v dané destinaci, a to je často vše. Program zájezdu si určuje klient sám. Nejčastější formou dopravy je u eurovíkendů doprava letecky, nicméně autobusové eurovíkendy také nejsou neobvyklé.

Paříž

Francouzská metropole je bezesporu jedním z nejoblíbenějších cílů eurovíkendů, dost možná vůbec nejoblíbenější. Kouzlu Paříže není těžké podlehnout, ať již se jedná o historické, architektonické a umělecké památky (Notre Dame, Louvre, Versailles, Vítězný Oblouk, Sacré Couer, Invalidovna nebo Eiffelova věž), pařížské kavárny a restaurace nebo o celkovou atmosféru tohoto velkoměsta. Eurovíkendy do Paříže jsou cenově dobře dostupná a nabídka je vzhledem k oblíbenosti Paříže široká.
Zájezdy a eurovíkendy do Paříže

Londýn

Londýn, jedno z nejslavnějších a nejdůležitějších měst na světě je obchodním i kulturním centrem celé Velké Británie. Jeden eurovíkend na poznání celého Londýna často nepostačí, přesto eurovíkendy spojené s ubytováním v centru Londýna většinou návštěvníkům umožní plnohodnotný zážitek z britské metropole. Nabídka eurovíkendů od desítek cestovních kanceláří je do Londýna přirozeně velká a málokdo si nevybere.
Zájezdy a eurovíkendy do Londýna

Řím

Město Řím bylo založeno před více než 2700 lety a je bezesporu jedním z nejstarších měst Evropy. Eurovíkendy do Říma využívají turisté především z důvodu návštěvy památek, kterých v Římě naleznete tisíce. Pozůstatky antické kultury, barokní i renesanční skvosty v čele s některými nejznámějšími objekty světa lákají turisty v každou roční dobu. Řím, to je nezapomenutelný zážitek, který ve vás zanechá vzpomínky napořád. Eurovíkendy do Říma jsou ideální příležitostí toto město poznat.
Zájezdy a eurovíkendy do Říma

Istanbul

Byzantion, Konstantinopol, Cařihrad - v minulosti město mnoha jmen. To je Istanbul, město dvou kontinentů a nejnavštěvovanější město Turecka. Eurovíkendy do Istanbulu jsou stále populárnější. V Istanbulu je totiž velkým zážitkem možnost pozorovat prolínání různých kultur a civilizací v dávné i ne tak dávné historii. Istanbul je historickým skvostem ale rovněž může být považován za moderní metropoli ze vším konfortem, který průměrný návštěvník od eurovíkendu v evropské metropoli očekává. Mezi nejpopulárnější místa v Istanbulu patří Modrá Mešita, katedrála Hagia Sofia, Konstantinův sloup, paláce Topkapi a Dolmabahce, Sulehmanova mešita a další místa hodná navštívení.
Zájezdy a eurovíkendy do Istanbulu

Athény

Pokud se vydáte na eurovíkendy do řecké metropole Athény, rychle a bez námahy se seznámíte s antickou kulturou, z níž v minulosti vzešla sláva města. Tisíce let staré město má turistům opravdu co nabídnout a je to především historie, proč jsou Athény vyhledávány. Eurovíkendy do Athén ale také znamenají, že navštívíte moderní evropskou metropoli a obchodní centrum, které návštěvníkům nabídne požadovaný komfort, který od evropského města lze očekávat. Eurovíkendy do Athén jsou nabízeny desítkami cestovních kanceláří po celý rok, určitě si tedy vyberete.
Zájezdy a eurovíkendy do Athén

Madrid

Španělská metropole Madrid ja často vyhledávaným cílem eurovíkendů, byť obvyklá doba, kterou ve městě při eurovíkendu strávíte často nestačí k tomu Madrid poznat dokonale. Kořeny města jsou arabské, což je na některých architektonických objektech znát i dnes. Ve středověku Madrid ovládla křesťanská kulutura, což je především v historickém centru patrné na mnoha překrásných monumentálních stavbách. Zároveň ale Madrid nabízí spoustu moderní architektury, možností nakupování, malebných kaváren, příjemných restaurací a dalších možností pro oddechové eurovíkendy.
Zájezdy a eurovíkendy do Madridu

Benátky

Město desítek vodních kanálů a gondol, malebných mostů a domů lemujících tyto kanály, město monumentálních architektonických památek a bohaté historie, ale i město zamilovaných s nezapomenutelnou atmosférou - takové jsou Benátky, které byly zařazeny do dědictví UNESCO. Eurovíkendy v Benátkách ve vás často zanechají vzpomínky na celý život. Zejména populární jsou Benátky každý rok na konci února, kdy ve městě probíhá slavná Benátská noc. Populární jsou nejen Benátky, ale celá Benátská riviéra plná ostrovů a malebných pláží.
Zájezdy a eurovíkendy do Benátek a Benátské riviéry

Amsterdam

Nizozemská metropole Amsterdam je oblíbenou destinací pro eurovíkendy po celý rok. Eurovíkendy do Amsterdamu jsou především letecky, ale je možná i doprava autobusem. Amsterdam návštěvníky nadchne především nezapomenutelnou atmosférou, nespočetnými mosty přes malebné kanály, historickou architektura v centru města, galeriemi, obchody a dalšími zajímavostmi.
Zájezdy a eurovíkendy do Nizozemí a Amsterdamu

Další eurovíkendové destinace na Invia

 • Barcelona
 • Vydejte se do téměř 1,5 milionového hlavního města Katalánska a vnímejte všemi smysly příval španělského temperamentu. Barcelona je plná nejen dobrého jídla a pití, zejména čerstvých ryb, mořských plodů a sangríe, ale také velkolepých architektonických skvostů, které na Vás číhají na každém rohu. Poznejte město Antoni Gaudího (Sagrada Familia, Güellský park) a fotbalové FC Barcelony ve formě eurovíkendu. Z naší pestré nabídky si jistě vyberete.
 • Berlín
 • Hlavní město Německa je místem, kde si každý najde to, co právě potřebuje. Tato pulzující metropole je známá nejen množstvím historických památek (Říšský sněm, Braniborská brána), muzeí, divadel a oper, ale také rozsáhlými zelenými plochami a nepřebernými možnostmi sportovního vyžití. Berlín se vyznačuje zejména kulturní pestrostí a tolerancí, každoročně se zde koná například Karneval kultur, Berlínský filmový festival či světoznámý festival Love Parade. Zajeďte si na pravý kari wurst a nechte se pohltit nenapodobitelnou atmosférou třeba právě v rámci jednoho z našich eurovíkendů.
 • Brusel
 • Brusel bývá neoficiálně označován jako hlavní město Evropy, protože zde najdete mimojiné mnohé instituce Evropské unie. Brusel je také sídlem NATO. Mezi nejvyhledávanější turistické atrakce patří náměstí Grande-Place či soška čurajícího chlapečka. Posaďte se v některé z místních kaváren nebo ochutnejte pravou belgickou pralinku, Brusel jistě stojí za vidění.
 • Budapešť
 • Toto velkoměsto vzniklo sloučením tří do té doby samostatných částí a to Budína, Starého Budína a Pešti. Pokud se vydáte do této maďarské metropole, která se rozkládá na obou březích Dunaje, jistě Vás nemine slušná porce maďarského pikantního guláše, tokajského vína, čardáše či cikánské hudby. Pokud stále nevíte, zda do Budapešti vyrazit, jistě Vás přesvědčí tento světový unikát: Budapešť je jediné velkoměsto na světě, ve kterém je více jak stovka termálních pramenů a studní, proto neváhejte a přijeďte si odpočinout do místních lázní třeba v rámci některého z našich eurovíkendů.
 • Dublin
 • Dublin je hlavní a zároveň také největší město Irska. Město leží při východním pobřeží Irska na řece Liffey, která dělí město na dvě části. Po shlédnutí místních pemětihodností jakými jsou například Katedrála Christ Church, Katedrála sv. Patrika či Národní muzeum se určitě vydejte do některé z mnoha tradičních irských hospod a dejte si hnědé pivo Stout od Guinnessů. Zažijte tu pravou irskou pohostinnost díky naší pestré nabídce eurovíkendů.
 • Helsinky
 • Největší město, největší přístav a v neposlední řadě také hlavní město Finska, to jsou Helsinky. Město je turistickým a také kulturním centrem země. Mísí se zde tradiční a moderní umění, město je plné kostelů, galerií, muzeí či vědeckých a zábavních parků. Navštivte jednu ze skandinávských metropolí hned teď díky našim eurovíkendům.
 • Lisabon
 • Vydejte se do nejzápadnějšího hlavního města evropského kontinentu a obdivujte místní katedrály, kostely a kláštery na vlastní oči. Na své si zde přijdou také milovníci fotbalu, sídlí zde tři přední portugalské kluby, a golfu. Navštivte Lisabon a užijte si špetku portugalského temperamentu třeba během eurovíkendu.
 • Miláno
 • Miláno je druhé největší italské město, hlavní město oblasti Lombardie a provincie Miláno. Na své si zde přijdou zejména milovníci módy a designu, toto město je také centrem obchodu, bank a je sídlem mnoha velkých a úspěšných firem. Dále je známé jako sídlo opery La Scala a fotbalových klubů AC a Inter Milán. K vidění je zde například velkolepý Dóm či hrad rodiny Sforzů a mnohé další monumenty a zajímavosti.
 • Oslo
 • Vypravte se do hospodářského, kulturního a politického centra Norska. K vidění je zde například Královský palác, Radnice, kde se každoročně předává Nobelova cena míru, nepřeberné množství muzeí či známý Vigelandův park s originálními skulpturami. Sportovní nadšence jistě nadchne skokanský můstek – pozůstatek zimních Olympijských her z roku 1952. Tuto skandinávskou metropoli byste si rozhodně neměli nechat ujít.
 • Petrohrad
 • Dříve také Leningrad je s téměř 5 000 000 obyvateli druhé největší město Ruska. V minulosti byl Petrohrad městem hlavním, dodnes je kulturním střediskem celého Ruska s mnoha památkami Světového dědictví UNESCO a také jedním z nejdůležitějších ruských přístavů. Nejskvostnější stavbou metropole je tzv. Zimní palác, dále je zde k vidění Katedrála svatého Izáka či Petropavlovská pevnost.
 • Soluň
 • Soluň, nebo také Thessaloniki, je druhým největším řeckým městem. Nejslavnější památkou, kterou můžete v Soluni navštívit je Bílá věž a najdete ji na nábřežní promenádě. V minulosti byla součástí městských hradeb. Řecko je zemí se silnou křesťanskou vírou, proto zde narazíte na velké množství kostelů, město je také plné muzeí, restaurací a tradičních taveren. Navštivte tuto řeckou motropoli v rámcí eurovíkendu, z naší nabídky si jistě vyberete to pravé pro Vás.
 • Vídeň
 • Vídeň je největším rakouským městem a současně nejvýznamnějším kulturním, politickým a hospodářským centrem země. Historické centrum Vídně je zapsáno na Seznamu světového dědictví UNESCO. Vídeň se vyznačuje bohatou hudební tradicí, je zde mnoho divadel, muzeí a galerií. Ochutnat zde můžete třeba klasický vídeňský řízek či Sachrův dort. Poznejte tuto evropskou metropoli například v rámci eurovíkendu.