Eurovíkendy Dublin

Dublin je hlavní a zároveň největší město Irska. Má přibližně půl milionu obyvatel a leží na ústí řeky Liffey, která město rozděluje na dvě části. Northside je chudší severní část a Southside bohatší jižní. Město, stejně jako celé Irsko dýchá místním divokým temperamentem. Rozhodně si zde nemůžete nechat ujít návštěvu typické irské hospůdky. Mezi místní speciality patří hnědé pivo Stout, vařené u Guinessů. 17. března se tu každoročně slaví St. Patrick´s Day na počest patrona Irska. Není pak nic jednoduššího, než se nechat pohltit atmosférou, obléknout se do zelené a v některé Irish Pub slavit spolu s domorodci. Na přelomu června a července to tu pak žije Jazz Festivalem.

Zajímavá místa a památky:

Katedrála Christ Church – Nejstarší místní budova, která původně pochází již z 11. století. Dnes ji zdobí některé novogotické prvky z 19. století.
Castle – Místní hrad s luxusními interiéry, který byl ve 13. století vybudován na příkaz krále Jana Bezzemka.
Katedrála sv. Patrika – Největší kostel v Irsku. Téměř 30 let zde jako děkan působil Jonathan Swift, který je zde také pochován.
The Spire of Dublin – Tento 120 m vysoký ocelový stožár patří k nejnovějším okrasám města.
Kilmainham Gaol – Bývalá věznice na okraji centra je dnes památníkem Irska a jeho historie.
Trinity College – Nejstarší irská univerzita založena Alžbětou I.
Smithfield Chimney – 67 metrů vysoký prosklený komín, který slouží jako rozhledna.
Bank of Ireland – Budova pyšnící se klasicistní fasádou dříve sloužila jako sídlo irskému parlamentu.

Jak do Dublinu

Vhodná cesta pro poznání Dublinu je některý z Eurovíkendů. Jejich nejrozsáhlejší nabídku naleznete na eurovikendy.invia.cz. Ceny se pohybují od 10 000 Kč + taxy.