Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/evropa/belgie/cestovani/covid_19.html
Zájezd do

Ibis Brussels Centre Gare Midi

Hodnocení: 3/5

Belgie, Brusel

Sdílet
Dejte nám ještě chvilku, prosím,
ověřujeme dostupnost a ceny.

Ibis Brussels Centre Gare Midi Hodnocení: 3/5

IBIS BRUSSELS GARE MIDI

Poloha

3* hotel nabízí kvalitní ubytování v centru Bruselu. Nachází se v pěší dostupnosti hlavního vlakového nádraží.

Ubytování

koupelna, WC, klimatizace, televizor, fén, Wi-fi

Popis

Brusel je nejen belgickou metropolí, ale také „hlavním městem Evropy“. Město je sídlem několika nejvyšších institucí Evropské unie a Severoatlantické aliance (NATO). Historické památky se zde prolínají s novodobou moderní architekturou. Navštivte zde historické centrum města s mnoha památkami. Na náměstí Grand – Place navštivte místní radnici. Světově proslulá je socha čůrajícího chlapečka Manneken Pis. K němu během let přibyla čůrající holčička a pes. Mezi další atrakce města patří Brupark, kde naleznete Atomium, Mini Europe – park s modely významných evropských staveb a vodní park Oceáde. V Bruselu se nachází spousta muzeí, např. Muzeum komiksů. Ochutnejte skvělou místní kuchyni a pivo. Přivézt si odtud můžete pralinky, nebo čokoládu.

Vybavení a služby

klimatizace, Wi-fi, restaurace, bar, 24hodinová recepce, úschova zavazadel, veřejné parkoviště v blízkosti hotelu

Program

Individuální zájezd s možností zakoupení fakultativních služeb předem. Přehled naleznete níže, ceny uvádíme v záložce Ceník a objednávka. Klienti si pro rychlou orientaci a pohodlnou přepravu u nás rádi objednávají: Transfer  Jízdenka na autobus z letiště Charleroi do centra Bruselu a zpět - cena za osobu Jízdenky  Vyhlídkový autobus - jízdenka na 24 h nebo 48 h, nástup/výstup na kterékoliv ze zastávek, audioprůvodce ve světových jazycích, 2 linky. Vstupenky  Atomium – Užijte si panoramatický výhled na Brusel z tohoto jedinečného monumentu. Vstupenka je platná také na výstavy v Atomiu (stálá výstava je věnovaná historii Atomia). Vstupenka zahrnuje také volný vstup do Muzea designu (díla 20. a 21. století, historie designu v Belgii).  Mini Europe – Vstupenka do parku plného miniatur. Během 1,5 hodiny navštívíte všechny země Evropy. Najdete zde zmenšeninu Eiffelovi věže, budovy londýnského Parlamentu, nebo zmenšeninu benátských gondol.  Muzeum čokolády – V muzeu uvidíte exponáty popisující historii kakaa a čokolády, jeho cestu do Evropy a přeměnu kakaa v čokoládu. Součástí muzea je také ukázka výroby pralinek a čeká Vás také ochutnávka čokolády. Audioprůvodce ve světových jazycích.  Brussels Card – 2 nebo 3 dny – Vstup zdarma do 49 muzeí, slevy na další atrakce, slevy v restauracích, barech a obchodech, výlety. Zahrnuje také vypůjčení elektrokola nebo koloběžky. Výlety  Antverpy – 5,5 h. Půldenní výlet autobusem do druhého největšího města Belgie a druhého největšího přístavu Evropy. Prohlédnete si gotické domy na náměstí Great Market Square, a navštívíte největší katedrálu v severní Evropě – Katedrálu Milostivé Panny Marie, kde si můžete prohlédnout dvě díla P. P. Rubense. Poté Vás čeká projížďka autobusem kolem nejstarší části přístavu. Výklad v AJ, FJ, ŠJ.  Gent a Bruggy – 9 h. Výlet začíná prohlídkou středověkých staveb v Gentu (např. kostel sv. Mikuláše). V Bruggách (historické jádro na Seznamu UNESCO) Vás čeká prohlídka kostela Panny Marie a romantických zákoutí místního jezera zvaného Lake of Love. Výklad v AJ nebo ŠJ. Dále doporučujeme:  Prohlídka města – 2,5 h. Procházka po náměstí Grande Place a jízda autobusem městem kolem nejznámějších památek a atrakcí města (Královský palác, Atomium, budovy institucí EU, katedrála sv. Michaela). Výklad v AJ, FJ, NJ, ŠJ. V případě Vašeho zájmu o doporučené výlety nás neváhejte kontaktovat. Aktuální dostupnost a ceny Vám rádi ověříme.


Informace o hotelu

 • Vzdálenost od centra města Centrum 0 m
 • Klimatizace Klimatizace ano
 • TV TV ano
 • Minibar, Bar Minibar ano
 • Bezbariérový přístup Bezbariérový přístup ano
 • Domácí zvířata povolena Domácí zvířata povolena ano
 • Hotelová restaurace Hotelová restaurace ano
 • Wifi zdarma Wifi zdarma ano

Vyberte si termín

Mapa a lokalita

Mapa nemusí obsahovat všechny nalezené hotely. Poloha hotelů na mapě má pouze informativní charakter. Nahlásit

dopravaletecky

01:25 h

Popis

Brusel je s téměř 150 tis. obyvateli hlavním městem Belgie. Je sídlem NATO a některých institucí EU, pročež bývá neoficiálně označován za "hlavní město Evropy".

Náměstí Grand-Place (niz. Grote Markt), orámované stylovými středověkými měšťanskými paláci, je historickým jádrem Bruselu. Mnozí jej oceňují coby nejpůvabnější náměstí na celém světě. Bývá dějištěm různých slavnostních událostí. Co do atraktivnosti jsou zde i další objekty - drobný, leč nezapomenutelný Čurající chlapeček (Manneken-Pis), který má od r. 1987 protějšek - čůrající holčičku (Jaenneke Pis) a v r. 1998 k nim přibyla také socha čůrajícího psa (Zinneke Pis). Dále je zde mohutné Atomium, zpravidla ukrývající nějakou výstavu. Za historií a kulturou lze spolehlivě vyrazit také do Královského muzea krásných umění, či městského muzea Broodhuis. Model molekuly železa 165 miliardkrát zvětšený, z oceli a hliníku, který se skládá z 9 propojených koulí o průměru 18 m a celkové výšce 102 m. Prostor koulí je využíván jako vyhlídkové místo a pro příležitostné výstavy, ve vrcholové kouli je pak restaurace přístupná rychlovýtahem.

Pro milovníky gastronomie je Brusel bezkonkurenční! Vedle slavných gastronomických "chrámů" je zde bezpočet restaurací všech cenových kategorií, kde si lze dát výtečné jídlo.

Grote Markt jako historické centrum města bylo v roce 1695 vybombardováno. Pouze radnice zůstala nepoškozena. Ihned po válce se tedy začalo s jeho přestavbou. Výsledkem je jedno z nejkrásnějších náměstí na světě. Přestože každé průčelí domu je jiné, tvoří spolu dokonalý, architektonicky harmonický celek. Nad radnicí stojí za povšimnutí si sochy Sv. Michaela - patrona města Bruselu.

Co musíte také vidět:
V královské zahradě v Bruselu stojí skleníky Serres van Laken, dílo architekta Victora Horta. Každým rokem od konce dubna do začátku května jsou na deset dnů přístupné veřejnosti.
Arcades du Cinquantenaire vítězný oblouk, součást paláce s přilehlým parkem.
Mini Europe - shlédnete Evropu během několika hodin.
V parku jsou významné evropské stavby a pocítíte i zemětřesení při erupci Vesuvu. Více než 300 objektů je zpracováno do nejmenších detailů. Od poloviny července do poloviny srpna je park otevřen i ve večerních hodinách.
Océade - subtropický plavecký areál s krytými a venkovními vodními plochami, s množstvím skluzavek a nejdelším tobogánem v Belgii dlouhým 140 m.
Belgisch centrum van het beeldverhaal - obrázkové muzeum nacházející se v budově Art Nouveau projektované architektem Victorem Hortem. Ukazuje kreslené hrdiny Belgie, jako jsou Kuifje, Suske a Wiske a Šmoulové. Muzeum vlastní nejvíce obrázkových knížek na světě, kde je zachycena historie kreslených seriálů na dílech více než 670 umělců.
Brussels Skates - báječný zážitek pro ty, kteří milují led. Kluziště je umístěno v kouzelném prostředí se stánky a vánočními atrakcemi.

Vzdálenost

697 km
 • Vzdálenost od centra města Centrum 0 m

Počasí

Aktuální počasí

 • Teplota 10 °C v noci 5 °C

 • Teplota vody 9 °C

Předpověď na další dny

 • Zítra 9 °C v noci 2 °C

 • Úterý 11 °C v noci 3 °C

 • Středa 12 °C v noci 5 °C

 • Čtvrtek 11 °C v noci 5 °C

Měsíce vhodné na dovolenou v této destinaci

 • Nejlepší
 • Dobrý
 • Mimosezóna
 1. Leden
 2. Únor
 3. Březen
 4. Duben
 5. Květen
 6. Červen
 7. Červenec
 8. Srpen
 9. Září
 10. Říjen
 11. Listopad
 12. Prosinec

Další zájezdy, které by vás mohly zaujmout