Zájezd do

Saint George Palace

Hodnocení: 4/5

Bulharsko, Bansko, Bansko

Sdílet
Dejte nám ještě chvilku, prosím,
ověřujeme dostupnost a ceny.

Hotel Saint George Palace Bansko

Středisko

Bansko
Jedná se o jedno z nejznámějších, nejlépe a nejmoderněji vybavených horských středisek v Bulharsku. Nachází se v pohoří Pirin a může se pochlubit s 18 lyžařskými stezkami a se 70 km sjezdovkami v bezvadném horském terénu. Nejdelší sjezdovka je 4,8 km dlouhá. Nacházejí se zde nejnovější, odpojitelné a expresní lanovky (osmisedačka, šestisedačka) a několik dvousedaček a plus lyžařské vleky. Obtížnost sjezdovek: černá 6 %, červená 11 %, modrá 50 % a zelená 33 %. Středisko je vhodné tedy především pro rodiny s dětmi a začátečníky. Nadmořská výška je 990 až 2560 m.n.m, Sezóna začíná v polovině prosince a končí až v půlce května. V Bansku se také od roku 2007 uskutečnily 6x závody Světového poháru v lyžování a 2x ve snowboardingu. I pro letošní sezónu tomu nebude jinak. Ve dnech 27.-28. 2. 2021 se zde bude konat Světový pohár v alpském lyžování mužů (Super-G a obří slalom).

Poloha

Hotel se nachází přibližně 1 km od lanovky, kam je během zimních měsíců nabízen bezplatný shuttle.

Vybavení

Tento v roce 2021 naposledy zrenovovaný , 5-podlažní hotel disponuje celkem 100 pokoji. K vybavení hotelu patří nepřetržitě otevřená recepce, lobby s barem, 7 výtahů, trezory (zdarma) a parkoviště (zdarma), restaurace (klimatizovaná), snack bar, WiFi (zdarma).

Ubytování

Studia a apartmány jsou vybaveny kuchyňkou, koupelnou s vanou, WC, chladničkou, minibarem, telefonem, trezorem, WiFi, balkonem nebo terasou.
Studio má jednu místnost, apartmány mají ložnici (1, 2 nebo 3) navíc.

Stravování

Bez stravy.
Za příplatek možné snídaně nebo polopenze.

Sport a zábava

Fitness, sauna, pára.
Za příplatek: biliár, půjčovna kol, masáže.

Cena zahrnuje

* Počet nocí a stravování dle smlouvy o zájezdu
* 24/7 Služby česky hovořícího delegáta Čedoku na telefonu
* Pojištění dle zákona č. 159/1999 Sb.

Lyžování

Ski pass ceny: https://banskoski.com/en/page/ceni
Mapa letoviska: https://www.banskoski.com/bg/map
Web kamery: https://www.banskoski.com/en/webcams

Vybavení hotelu

 • Novinka
 • WIFI zdarma

Informace o hotelu

 • Vnější bazén Vnější bazén ano
 • Vnitřní bazén Vnitřní bazén ano
 • TV TV ano
 • Lednička Lednička ano
 • Fitness Fitness ano
 • Bar Bar ano
 • Domácí zvířata povolena Domácí zvířata povolena ano
 • Hotelová restaurace Hotelová restaurace ano

Vyberte si termín

Mapa a lokalita

Mapa nemusí obsahovat všechny nalezené hotely. Poloha hotelů na mapě má pouze informativní charakter. Nahlásit

Doba letu

01:50 h

Popis

Lyžařská střediska stojí v sousedství starobylého městečka ze 17.stol. u paty nejvyššího pirinského masívu v nadmořské výšce 930 m. Historické Bansko ležící 160 km od Sofie má na 120 historických památek z původní zástavby (např. chrám Svaté Trojice). Bansko nabízí velké množství tradičních vinárniček (mechan), diskotéky, bazén, saunu a vůbec kvalitní turistické zázemí.

Pirin má alpský charakter, 3 vrcholy mají nad 2900 m. Ve výšce 1700-2500m je areál Šiligarnika a ve výšce 1100-1600m areál Chalin valog. Oba areály jsou situovány nad městem na severní straně Pirinu. Najdeme v nich šest sjezdovek, s délkou od 1200 do 2500 metrů, s převýšením od 320 do 887 metrů. Jsou položeny na svazích Todorina(2746 m) a Černe Mogily(1976 m). Přitažlivá pro lyžaře je zejména skutečnost, že zde průměrná sněhová pokrývka od začátku ledna do konce dubna dosahuje až 2,5-3m. Lyžařům se nabízí kompletní zázemí: půjčovny lyží, snowboardů a sněžných skútrů, úschovny, paragliding, lyžařské školy nabízející třeba skialpinismus či extrémní lyžování. V nedalekém Dobriništi jsou termální lázně (balkánského stylu - "baňa").

Lyžování a snowboarding: ve zcela novém a moderním areálu na úpatí Pirinu je velké množství sjezdovek, lanovek a vleků. Areál byl v roce 2003 rekonstruován a většina lanovek je zcela nových a plně odpovídajících západním standardům. Většina sjezdovek je denně upravována kvalitními rolbami, asi třetina sjezdovek je záměrně ponechána neupravená. Celková délka lanovek a vleků je přes 22 km, celková délka všech značených sjezdovek je 65 km.

Celodenní permanentka stojí 50 Lv (asi 750 Kč) - jedná se o bezkontaktní kartu (záloha 5 Lv). Skipas na více dní je jen o málo levnější - 6 dní 280 Lv. Ve středisku je dostatek restaurací alpského vzhledu, bohužel i ceny jsou výrazně vyšší než dole v Bansku, ale jsou pořád příjemnější než v Alpách. Jednou či dvakrát můžeme zajet pronajatými mikrobusy do sousedního střediska Dobriniště, které je zastaralejší a má ještě ráz Balkánských hor.

Volné terény - freeride: je možno se vyřádit na neupravovaných sjezdovkách a v přilehlých "lesících" (pro snowboardisty jsou vhodné sněžnice).
Běžky: především dole v okolí Banska, ale záleží na sněhové nadílce.

Doprava autobusem

cca 18 hodin

Vzdálenost

cca 1400 km

Počasí

Měsíce vhodné na dovolenou v této destinaci

 • Nejlepší
 • Dobrý
 • Mimosezóna
 1. Leden
 2. Únor
 3. Březen
 4. Duben
 5. Květen
 6. Červen
 7. Červenec
 8. Srpen
 9. Září
 10. Říjen
 11. Listopad
 12. Prosinec

Další zájezdy, které by vás mohly zaujmout