Zájezd do

Petrovy Kameny

Hodnocení: 4/5

Česká republika, Jeseníky, Loučná nad Desnou

Sdílet
Dejte nám ještě chvilku, prosím,
ověřujeme dostupnost a ceny.

Petrovy Kameny: Pobyt pro aktivní seniory 55+ 5 nocí

Petrovy Kameny: Pobyt pro aktivní seniory 55+ 5 nocí

Informace

Dítě do 7 let na přistýlce zdarma

Pobyty nejsou možné

v oddobí Velikonoc, Vánoc a Silvestra.

Petrovy Kameny

Hotel Petrovy kameny**** s výhledem na hřebeny Jeseníků se nachází přímo pod vrcholem Pradědu. Má tradici jako ubytovací zařízení již od roku 1987, je ideálním místem pro aktivně strávenou dovolenou.

Ubytování

Hotel disponuje 72 pokoji různých kategorií. Všechny pokoje jsou vybaveny koupelnou se sprchovým koutem nebo vanou, WC, fénem a Wi-Fi, TV, kávovarem s kávovým i čajovým setem. V průběhu pobytu je navíc na vyžádání možnost zapůjčení županu zdarma.

Dvoulůžkový pokoj Deluxe je prostorný pokoj s manželskou postelí velikosti King (180×200), který je vybaven v horském stylu a orientovány na Petrovy kameny nebo na sever s výhledem na nejvyšší horu Jeseníků Praděd. Pokoje Deluxe s krytým balkónem mají možnost přistýlky.

Stravování

Hostům je k dispozici restaurace Petrovy kameny, která se zaměřuje na stravu připravovanou z lokálních surovin. Snídaně jsou podávány formou bohatého bufetu (7:30-9:30), večeře je v rámci polopenze podávána od 18:00 do 20:00 hod. Občerstvit se také můžete ve venkovním proskleném bistru Petrovy Kameny, kde jste obklopeni přírodou, hezkými výhledy a můžete si zde vychutnat nápoje nebo jídlo z grilu či udírny. Milovníci sluníčka si můžou vychutnat občerstvení na lehátkách venku.

Pozn. V případě nízké obsazenosti hotelu může být polopenze podávána servírovanou formou.

Wellness

Milovníci wellness jistě ocení lesní lázně s finskou, parní nebo infra saunu, Kneippovu otužovací vodoléčebnou lázeň, nejrůznější masáže. Relaxaci si užijete ve whirlpool nebo v hydromasážní vaně. Lázně jsou otevřeny každý den 16:00-21:00 hod. Vstup za poplatek 300 Kč / hod. / osoba. Wellness je limitován počtem osob (12 osob), proto doporučujeme v předstihu řešit rezervaci na konkrétní čas prostřednictvím recepce hotelu (stejně tak doporučujeme rezervovat předem masáže).

Sport a aktivity

V jarní, letní i podzimní sezóně je hotel ideálním výchozím místem jak pro turisty tak pro fandy horské cyklistiky. Hotel nabízí zapůjčení koloběžek, které jsou zábavou pro celou rodinu. V hotelu se nachází také posilovna.

V zimě je nejbližší lyžařský vlek 180 m od hotelu, popř. můžete prozkoumat krajinu na skialpech nebo běžkách, běžkařská trať je přímo u hotelu.

Zvířata

Pobyt s pejsky menších a středních plemen je dovolen na základě předchozí domluvy na vyžádání za poplatek cca 400 Kč / noc. (platba na recepci)

Parkování

Příjezd v létě: Své vozidlo si můžete zaparkovat za poplatek na parkovišti u hotelu za poplatek 400 Kč/ auto /noc. Pozor, je zde kyvadlová doprava.
Z parkoviště Hvězda výjezd po nahlášení na bráně vždy v celou hodinu na parkoviště na točně Ovčárna (sjezd vždy v půl každé hodiny), odsud potom dále až k hotelu. Po Vašem nahlášení se na bráně na Hvězdě dostanete “Povolení k vjezdu do CHKO Jeseníky” a budete bezplatně puštěni k hotelu. Po příjezdu do hotelu “Povolení k vjezdu” na recepci hotelu směníte za “Parkovací kartu” , kterou je nutno mít umístěnou na viditelném místě ve voze po celou dobu pobytu / pohybu vozu v CHKO.

V den odjezdu (Check-out do 10:00 hod) musí parkující Hosté odevzdat “Povolení k vjezdu” dole na Ovčárně na bráně nejpozději do 11:00 hod.

Příjezd v zimě: V zimní sezoně není možno parkovat u hotelu. Auto můžete ponechat na parkovišti u Ovčárny za poplatek 400,-/noc, počet míst je omezen (10 povolenek pro celý hotel) – nutná včasná rezervace při objednávce pobytu. Pro výjezd na Ovčárnu je nutné mít zimní výbavu. V případě plné kapacity parkoviště u Ovčárny je možné parkovat dole na centrálním parkovišti u Hvězdy za poplatek 100 Kč/auto/den, a do hotelu se dopravit kyvadlovou dopravou, která jezdí pravidelné každou půlhodinu.

Od Ovčárny jsou v zimě ubytovaným hostům skútrem odvážena zavazadla (nikoliv osoby) na hotel ve 14:00 a 17:00. Od Hotelu se sváží zavazadla na Ovčárnu v 09:00 a v 10:00. Vývoz – svoz zavazadel mimo stanovený čas mohou být zpoplatněny. Hotel nezajišťuje přepravu hostů (lyžařů) po okolí!

Zajímavosti a tipy na výlety

Celé okolí hotelu je protkáno turistickými stezkami. Na nejvyšší horu Moravy Praděd vede krásná cesta přímo od hotelu. V dohlednu se nachází skalní útvar Petrovy kameny a za návštěvu také stojí nádrž Dlouhé stráně, naučná stezka Bílá Opava, která vede od Ovčárny do lázeňského městečka Karlova Studánka. Na stezce, která vede těsně kolem říčky Bílá Opava, se nachází romantické vodopády, přes které vedou udržované dřevěné mosty a pěšiny. Milovníci adrenalinové jízdy na kole si jistě oblíbí nedaleký Karlov v Malé Morávce, kde najdou moderní bikeparky s lanovkami.

Cena zahrnuje:

5x ubytování ve dvoulůžkovém pokoji deluxe, 5x polopenze (snídaně a večeře formou bohatého bufetu), každý den káva a dezert v hotelové restauraci, 5x 60min. vstup do hotelového wellness - Lesní lázně: finská sauna, parní sauna, infrasauna, Kneippova otužovací vodoléčebná lázeň, whirlpool, 10% sleva na masáže, zapůjčení županu, neomezený vstup do fitness, Wi-Fi připojení

Cena nezahrnuje:

ubytovací poplatek, parkování

Informace o hotelu

 • TV TV ano
 • Dětské hřiště Dětské hřiště ano
 • Fitness Fitness ano
 • Hotelová restaurace Hotelová restaurace ano
 • Wifi zdarma Wifi zdarma ano

Vyberte si termín

Mapa a lokalita

Mapa nemusí obsahovat všechny nalezené hotely. Poloha hotelů na mapě má pouze informativní charakter. Nahlásit

Popis

Jeseníky jsou pohoří pokrývající severní část Moravy. Nejjižnější výběžky sahají ke Šternberku a Olomouci, nejsevernější k Polsku. Lze je rozdělit na hornatinu Kralického Sněžníku, Hrubý a Nízký Jeseník a jejich podhůří. Nejvyšší jesenické vrcholy se vypínají nad vrstevnici 1400 m. n. m. a jsou od 1300 - 1350 m. n. m. pokryty horskými loukami (holemi). Horské hřebeny spadají prudce do hlubokých koryt horských říček. Směrem k horní hranici lesa roste kleč, která je zde uměle vysazena, tímto došlo k tomu, že se zde vytvořily jedinečné lokality (např. z Velké kotliny se uvádí na 450 druhů vyšších rostlin, je to nejbohatší botanická oblast ČR) Není zde vzácností borůvčí, brusinky a vřes. Níže pak nastupují převážně jehličnaté lesy. V lesích je značné množství lovné zvěře, zejména jelení a srnčí. Žije zde liška, jezevec, kuna, lasička a vzácně kamzík, vlk a rys. Z dravců např. káně, jestřáb, krahujec, poštolka nebo sova. Krajinu podhůří tvoří mnohotvárná údolí a pahorkatina přecházející do nížin.

Tato oblast je hlavním rozvodím mezi mořem Baltským a Černým. Výjimku tvoří hora Klepý u Králického Sněžníku, kde pramení Tichá Orlice, která odtéká do Labe a ním do Severního moře. Pod vrcholem Kralického Sněžníku pramení nejdelší moravská řeka Morava.

Podle klimatického zastoupení je zde zastoupena chladná a mírně teplá oblast. V chladné oblasti teplota nepřesahuje červnovou teplotu 15°C a zahrnuje nejvyšší oblasti Jeseníků, které jsou tímto jedny z nejchladnějších v ČR. Ostatní území patří k mírně teplé oblasti. Teplota zde klesá v průměru o 0,6°C na 100 m výšky.

Klimaticky vhodné podmínky a minerální prameny daly za vznik množství lázeňských měst - např. Jeseníku, Lipové-lázní, Karlově Studánce Velkým Losinám.

Četné geomorfologické jevy, jeskyně, kaskády, vodopády, vyhlídkové skály, pestrá květena a bohatá zvířena jsou předmětem zájmu domácích i zahraničních turistů.

Počasí

Měsíce vhodné na dovolenou v této destinaci

 • Nejlepší
 • Dobrý
 • Mimosezóna
 1. Leden
 2. Únor
 3. Březen
 4. Duben
 5. Květen
 6. Červen
 7. Červenec
 8. Srpen
 9. Září
 10. Říjen
 11. Listopad
 12. Prosinec

Další zájezdy, které by vás mohly zaujmout