EA Zámecký Hruba Skala

Hodnocení: 2/5

Česká republika, Český Ráj, Turnov

Více o hotelu

Dejte nám ještě chvilku, prosím,
ověřujeme dostupnost a ceny.

EA Zámecký hotel Hrubá Skála: Rekreační pobyt 7 nocí

Číslo termínu: Klikněte pro zobrazení čísla termínu

Název či hvězdičkové hodnocení ubytování se v naší databázi liší od názvu / hodnocení poskytnutého cestovní kanceláří:

 • Geovita CZ: EA Zámecký hotel Hrubá Skála: Rekreační pobyt 7 nocí Hodnocení: 4/5
 • Invia: EA Zámecký Hruba Skala Hodnocení: 2/5

EA Zámecký hotel Hrubá Skála: Rekreační pobyt 7 nocí

Informace

Dítě do 4 let bez nároku na lůžko zdarma
Příplatek za polopenzi

330 Kč / dospělý / noc

240 Kč / dítě 4-11 let / noc

Příplatek za pokoj s výhledem na Český ráj nebo nádvoří

350 Kč/pokoj/noc

EA Zámecký hotel Hrubá Skála

Zámecký hotel Hrubá Skála**** se nachází v Českém ráji, na pískovcové skále asi 6 km jihovýchodně od Turnova nad obcí Hrubá Skála. Jedná se o původní hrad ze 14. století, který byl později přestavěn na renesanční zámek, který okouzlí své hosty jedinečnou atmosférou. Nádherný pohled na Skalní město se vám naskytne z Vyhlídkové věže i moderních zrekonstruovaných hotelových apartmánů a luxusních pokojů v historickém stylu. Hotel nabízí pestrou nabídku wellness služeb a je skvělým výchozím bodem pro milovníky turistiky či cykloturistiky. Přímo k hotelu je možné dojet autem či na kolech.

Ubytování

Ubytování je zajištěno ve dvoulůžkových a čtyřlůžkových pokojích a apartmá. Všechny pokoje jsou stylově a pohodlně vybavené, mají minibar, SAT-TV, trezor, připojení na internet Wifi, fén, koupelnu s vanou nebo sprchou, některé poskytují možnost přistýlky.

Restaurace

Na druhém nádvoří se nachází Zámecká restaurace, Letní vyhlídková restaurace na hradbách a Lovecký salonek. K dispozici je také Středověká krčma. Zámecká restaurace nabízí široký výběr místních i mezinárodních jídel, v nabídce jsou také cenově zvýhodněná menu. Snídaně jsou podávány formou bohatého bufetu.

Wellness

Klienti mohou k relaxaci využít unikátní wellness centrum s relaxačním prostorem přímo ve Skalním městě. Je zde k dispozici panoramatická sauna, parní lázeň, hammam, koupele, masáže, celotělové lázeňské procedury, kosmetické služby a to vše v historických prostorách zámku.

Domácí zvíře

Domácí zvíře je možné za poplatek 490 Kč/noc.

Parkování

Parkování je zajištěno v areálu zámku za 200 Kč/noc, ostatní mohou parkovat na velkém parkovišti u zámku za 120 Kč / noc.

Atrakce v okolí

Hosté mohou využít pestrou nabídku aktivitv náherné přírodě Českého ráje. V okolí určitě stojí za návštěvu například: Kaňonovité údolí pod hradem Trosky. Jedná se o soustavu osmi rybníků: Věžák, Nebák, Vidlák, Krčák, Hrůdka, Rokytnický, Dolský a Podsemín. Břehy těchto rybníků jsou většinou tvořeny z romantických pískovcových skal. Zlatá stezka, která spojuje již dlouhá desetiletí nejkrásnější a nevýznamnější místa Českého ráje. Kopicův statek je unikátní roubená usedlost poblíž vesnice Kacanovy. Od statku vede prohlídkový okruh, který vede pískovcovým údolím se skalními reliéfy, které byly zhotoveny v letech 1940 až 1978. Do skal jsou vytesány postavy z českých dějin, doplněné verši. Jedním již z dáli viditelných symbolů Českého ráje je čedičový vrch Vyskeř. Kaple sv. Anny se nachází právě na vrcholu kopce. Cesta ke kapli je lemována křížovou cestou. Mariánská vyhlídka je jednou z nejproslulejších a nejnavštěvovanějších v Českém ráji. Nabízí panorama Hrubé Skály, Trosek a Kozákova.

Destinace

Obec Hrubá Skála, která se skládá z osmi osad, leží v Českém ráji nedaleko Turnova. Blízko ní se nachází stejnojmenný zámek, který byl postaven na skalním pískovcovém masivu už ve druhé polovině 14. století. Zámek ale není jediným místem, které láká turisty k návštěvě. Za zastavení stojí také Hruboskalské skalní město, které je horolezci nazýváno "Skalák". Tamní skalní útvary patří k nejkrásnějším a nejrozmanitějším koutům naší přírody.


Informace o hotelu

 • TV TV ano
 • Minibar, Bar Minibar ano
 • Domácí zvířata povolena Domácí zvířata povolena ano
 • Hotelová restaurace Hotelová restaurace ano
 • Wifi zdarma Wifi zdarma ano

Vyberte si termín

Mapa a lokalita

Mapa nemusí obsahovat všechny nalezené hotely. Poloha hotelů na mapě má pouze informativní charakter. Nahlásit

Popis

Láska k rodnému kraji je člověku dána do vínku už v kolébce. Očima lásky je krásný každý kraj, ať je jeho ustrojení hornaté nebo rovinaté, pokryto lesy anebo do šíra otevřené polím.

Každý kout naší země má svůj vlastní osobitý půvab. Milujícím očím rodáků ukáže víc detailů, jemností a tajností, než příchozím, kteří jen projdou krajinou zdánlivě jednotvárnou a málo výraznou.

Český ráj má výhodu proti méně malebným a romantickým končinám. Už jen to označení, které se stalo zeměpisným pojmem a jménem krajiny, skrývá v sobě souhrn krásy, poezie a snů. Ráj, to je přece maximum. Český ráj, to je celý souhrn čarokrásných prvků. To jsou ty dramatické a romantické kulisy skalních masivů, solitérů a bludišť. To jsou ty lesy s čistými písčitými stezkami, plné borůvčí a brusinek. Je to Jizera, průzračná a chladná horská řeka, která teprve přispěchala dolů a zklidňuje svůj rytmus v zelených loukách u Mnichova Hradiště. A jsou to domky podkrkonošské architektury v okolí Lomnice nad Popelkou nebo Nové Paky, přilepené jako vlaštovčí hnízda na rampách a na terasách kopců a skal, s kvítím za okny a kvítím v zahrádkách.

Mnoho je kouzel, která sem přitahují obdivovatele přírody a sportovce. Procházíte slavnými turistickými stezkami, oklopeni krásou na dosah ruky. A jako neočekávaná překvapení čekají porůznu daleké výhledy. Na světlém obzoru se modře rýsuje Bezděz, Ralsko, Ještěd nebo zas Kozákov, Tábor, Trosky a hruboskalská bariéra se staroslavným Valdštejnem. A zříceniny četných hradů a Panteon, který je jako divadelní scéna romantické opery. A Suché skály, které se zvedly nad krajem v podivuhodném tvaru varhan.

Jako lokální patriot v dobrém slova smyslu si přeji a toužím, aby i tento web sem přivedl nové obdivovatele. Aby co nejvíce lidí poznalo ten kousek ráje v utěšené zahradě naší rodné země. Aby se z něho těšili, aby radostně těžili ze všech možností, které nabízí jejich zálibám, a aby si i svoje srdce vykoupali v jeho studánkách, v jeho křišťálovém vzduchu a sosnové vůni.

Z ráje se člověk vrací obrozen a posilněn na půdu každodenního života, jen zcela lehce zraněn touhou, vracet se znovu nazpátek. Ráje se prý nelze nasytit. Věřte, že ani s Českým rájem tomu není jinak.

Počasí

Aktuální počasí

 • Teplota 9 °C v noci 3 °C

Předpověď na další dny

 • Zítra 6 °C v noci 3 °C

 • Čtvrtek 9 °C v noci 2 °C

 • Pátek 11 °C v noci 7 °C

 • Sobota 9 °C v noci 7 °C

Měsíce vhodné na dovolenou v této destinaci

 • Nejlepší
 • Dobrý
 • Mimosezóna
 1. Leden
 2. Únor
 3. Březen
 4. Duben
 5. Květen
 6. Červen
 7. Červenec
 8. Srpen
 9. Září
 10. Říjen
 11. Listopad
 12. Prosinec

Další zájezdy, které by vás mohly zaujmout