• Již nejsou povinné COVID certifikáty při vstupu do Chorvatské republiky pro osoby přijíždějící ze zemí EU (povinnost předložit COVID certifikát nadále platí pro cestující vstupující do Chorvatské republiky ze třetích zemí, včetně občanů EU vstupujících do Chorvatské republiky ze třetích zemí).
 • Pro cestující ze zemí EU již nebude nutné vyplňovat formulář Enter Croatia.
Cesta zpět do ČR
 • Návrat z Chorvatska je od 18.3.2022 možný bez jakýchkoliv opatření

Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/evropa/chorvatsko/cestovani/covid_19.html
Zájezd do

Omorika

Hodnocení: 3/5

Chorvatsko, Krk, Punat

Sdílet
Dejte nám ještě chvilku, prosím,
ověřujeme dostupnost a ceny.

Hotel OMORIKA

Poloha

hotel v klidné části letoviska Punat, do centra městečka se dostanete po pobřežní promenádě obklopené obchody a restauracemi (cca 400 m). Po pobřeží jezdí mezi plážemi turistický vláček.

Vybavení a služby

recepce, a la carte restaurace, letní terasa, udržovaná zahrada, bar, WiFi, parkoviště.

Ubytování

klimatizované jednolůžkové a dvoulůžkové pokoje se sprchou a WC, SAT TV, fénem, lednicí, Wi-Fi. Pokoje typu 2(+2) FAMILY - dvoulůžková ložnice a výklenek s patrovou postelí vhodnou pro jednoho dospělého nebo dvě děti do 16 let (není oddělen dveřmi).

Sport a zábava

dětské hřiště, mini club, minigolf, tenis, v okolí - trasy pro cyklistiku, minigolf, plážový volejbal, vodní sporty - za poplatek.

Stravování

snídaně - formou bufetu
polopenze - snídaně a večeře formu bufetu
polopenze s nápoji - snídaně a večeře formu bufetu, u večeře neomezená konzumace místních točených nápojů (pivo, víno, voda, džus).

Pláž

oblázková, skalnatá s betonovými platy cca 200 m, další pláže s oblázky a pozvolným vstupem do moře 50-1100 m.

Doplňující informace

pobytová taxa – cca 1,3 EUR/dospělá os./den – platí se na místě.

Slevy pro děti

SLEVY PROPOKOJ 2(+0): dítě na základním lůžku do 2 let sleva 70%, dítě 2-12 let - sleva 30%, dítě 12-16 let sleva 20% SLEVY PRO POKOJ 2(+2): dítě do 12 let na první přistýlce - sleva 100 %, dítě 12-16 let - sleva 30%. Dítě do 12 let na druhé přistýlce - sleva 50 %, dítě 12-16 let - sleva 30 %. Osoba od 16 let na první přistýlce - sleva 20%

Cena zahrnuje

ubytování a snídani/polopenzi/polopenzi s nápoji na vybraný počet docí.

Volitelné doplatky

MOŽNOST DOKOUPENÍ: cestovního pojištění včetně pojištění storna zájezdu.

Cena zahrnuje:

ubytování a snídani/polopenzi/polopenzi s nápoji na vybraný počet docí.

Cena nezahrnuje:

MOŽNOST DOKOUPENÍ: cestovního pojištění včetně pojištění storna zájezdu.

Informace o hotelu

 • Vzdálenost od pláže Pláž 100 m
 • Klimatizace Klimatizace ano
 • Lehátka a slunečníky u bazénu zdarma Lehátka a slunečníky u bazénu zdarma ano
 • TV TV ano
 • Minibar, Bar Minibar ano
 • Lednička Lednička ano
 • Dětský koutek, Dětské hřiště Dětský koutek ano
 • Tenis, Volejbal Tenis ano
 • Potápěčské centrum Potápěčské centrum ano
 • Fitness Fitness ano
 • Domácí zvířata povolena Domácí zvířata povolena ano
 • Hotelová restaurace Hotelová restaurace ano
 • Kavárna Kavárna ano
 • Půjčovna kol Půjčovna kol ano

Vyberte si termín

Mapa a lokalita

Mapa nemusí obsahovat všechny nalezené hotely. Poloha hotelů na mapě má pouze informativní charakter. Nahlásit

Popis

Právě na jednom ze skupiny Kvarnerských ostrovů jsou k nalezení četné důkazy o osídlení z dávných dob. Krk je spolu s ostrovem Cresem největším ostrovem na jadranu. Úrodná údolí stojící v kontrastu s vápencovými kopci vytvářejí jedinečnou scenérii, která vás uchvátí například při pohledu z největšího vrcholu ostrova - z hory Obzova. Zatímco v západní částí se soustřeďuje většina obyvatel, východní část Krku je ovlivňována vichry vanoucími z horských průsmyků na pevnině zvanými bora. Díky tomuto klimatickému jevu se zmíněná oblast změnila v kamennou pustinu. Historické centrum starobylého města Krk zůstalo zachováno v původním stavu, stejně jako například malá obec jménem Vrbník. Přímo v městě Krk se nalézá obdivuhodná biskupská katedrála datující svoje založení až do 6. století. Moderní architektura nezůstává za tou o několik století starší vůbec pozadu. Proslulý Krcký most od městečka Kraljevica je nejen impozantním stavebním výtvorem, ale i důležitou dopravní tepnou, umožňující výbornou dopravní dosažitelnost ostrova.

V okolí ostrova se nalézá ještě množství dalších miniaturních ostrůvků. Na jednom z nich najdou milovníci sakrální architektury františkánský klášter Košljun, včetně kostela a muzea. Celý ostrůvek vypadá při pohledu z ptačí pespektivy jako drahokam zasazený uprostřed azurové mořské vody. Krk je spojován nejen se stavitelským uměním, ale také i s rozvojem kultury zejména během 11. století, protože právě zde byla nalezena jedna z nejvýznamnějších památek chorvatského hlaholského písemnictví - tzv. Bašćanska ploća. Originál této desky je kvůli své vysoké hodnotě pečlivě střežen v atriu Chorvatské akademie věd a umění v Zahrebu. Krk je specifický i z jiného důvodu, a to protože se zde po celá staletí udržují lidové zvyky a kroje i archaický čakavský dialekt.
Pokud se na Krku chcete ubytovat, a jste spíše dobrodružnější povahy, bude se vám hodit informace, že se právě zde nachází velké množství častokrát i poměrně velkých kempů.

Vzdálenost

725
 • Vzdálenost od pláže Pláž 100 m

Počasí

Aktuální počasí

 • Teplota vody 22 °C

Měsíce vhodné na dovolenou v této destinaci

 • Nejlepší
 • Dobrý
 • Mimosezóna
 1. Leden
 2. Únor
 3. Březen
 4. Duben
 5. Květen
 6. Červen
 7. Červenec
 8. Srpen
 9. Září
 10. Říjen
 11. Listopad
 12. Prosinec

Další zájezdy, které by vás mohly zaujmout