• Již nejsou povinné COVID certifikáty při vstupu do Chorvatské republiky pro osoby přijíždějící ze zemí EU (povinnost předložit COVID certifikát nadále platí pro cestující vstupující do Chorvatské republiky ze třetích zemí, včetně občanů EU vstupujících do Chorvatské republiky ze třetích zemí).
 • Pro cestující ze zemí EU již nebude nutné vyplňovat formulář Enter Croatia.
Cesta zpět do ČR
 • Návrat z Chorvatska je od 18.3.2022 možný bez jakýchkoliv opatření

Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/evropa/chorvatsko/cestovani/covid_19.html
Zájezd do

Manora

Hodnocení: 4/5

Chorvatsko, Lošinj, Mali Lošinj

Sdílet
Dejte nám ještě chvilku, prosím,
ověřujeme dostupnost a ceny.

Manora hotel

Manora hotel

Na úpatí kopce Osoršćica na ostrově Lošinj, v turistickém městečku Nerezine, pouhých 400 metrů od moře, ve vlastnictví rodiny Špišić, nabízíme malý rodinný hotel HOTEL "MANORA".
Hotel je plně klimatizován. Pokoje v hotelu jsou dvoulůžkové typu Standard, Superior a Junior Suite (2+2). Pokoje mají SAT/TV, minibar, trezor, varnou konvici, koupelnu, vysoušeč vlasů, klimatizaci, WI-FI.
Ubytování nabízíme buď jen se snídaní nebo s polopenzí!
Na vyžádání je možné objednat speciální stravu pro diabetiky, celiaky, hosty s různými alergiemi.
Popis pokojů:
Dvoulůžkový pokoj DOUBLE Standard (hlavní budova)
(25 m2) 1 manželská postel (210 x 180 cm), koupelna, francouzské okno, max. 2 dospělí.
Třílůžkový pokoj TRIPLE Standard (hlavní budova)
(25 m2) 1 manželská postel (210 x 180 cm) + 1 jednolůžko (190 x 80 cm), koupelna, francouzské okno, max. 3
dospělí.
Dvoulůžkový pokoj Superior s manželskou postelí (nová budova)
(25 m2) 1 manželská postel (200 x 180 cm), koupelna, terasa nebo balkon 7 m2, max. 2 dospělé osoby.
Čtyřlůžkový pokoj QUADRUPLE (hlavní budova)
(25 m2) 1 manželská postel (210 x 180 cm) + 1 patrová postel (200 x 90 cm), koupelna, terasa 6 m2, přízemí, blízkost hotelové restaurace, max. 2 dospělí a 2 děti do 12,99 let.
Junior Suite (nová budova)
(47 m2) 1 dvoulůžkový pokoj (200 x 180 cm), obývací pokoj s rozkládací pohovkou (200 x 160 cm), terasa popř. balkon 10 m2, max. 4 dospělí nebo 2 dospělé a 2 děti do 12,99 let.
Apartmán s balkonem na mořskou stranu (hlavní budova)
(50 m2) 2 dvoulůžkové pokoje (200 x 180 cm), obývací pokoj s pohovkou, kuchyň s myčkou, koupelna s pračkou, balkon 12 m2 s výhledem na moře, max. 4 dospělí (cena za 4 osoby)
Rodinný pokoj Suit Superior (nová budova)
(72 m2) 2 dvoulůžkové pokoje (210 x 180 cm), obývací pokoj a gauč (sofa 200x160), 2 koupelny, terasa nebo balkon 17 m2, max. pro 6 dosp. osob nebo 4 dosp. osoby a 2 děti do 13 let.
Hostům je k dispozici recepce, restaurace, aperitiv bar, sauna, fitness, herna pro děti, venkovní bazén s terasou, dětské hřiště, parkoviště. Dále hotel nabízí možnost zapůjčení jízdních kol (zdarma).
Hotel Manora je ideálním místem pro aktivní dovolenou: procházky podél moře, jízda na kole, horská turistika v pohoří Osoršćica, lodní výlety, potápění, pronájem člunů. Pláže jsou přírodní oblázkové, skalnaté vzdálené cca 500 m od hotelu.

Destinace

Vlevo od hlavní silnice v úpatí pohoří Osoršćice najdeme první městečko na ostrově Lošinj - Nerezine. Místu dominuje zvonice františkánského kostela s s klášterem z 15. století. V kostele je několik významných církevních uměleckých děl, z nichž nejvýznamějším je obraz Matky Boží s dítětem od neznámého benátského malíře z 15. století. Nerezine je místo, které postupně vyrostlo z pastýřské staré osady v rybářskou a nakonec námořní vesnici s malou loděnicí . Loděnice je známá stavbou dřevěných lodí. K disposici je nový přístav, který obohatil turistickou nabídku tohoto místa. Dvě turistická střediska - dva kempy Lopar a Rapoča, dva nové menší rodinné hotely jakož i velký počet privátních pokojů a apartmánů nabízí příjemný pobyt. Je zde velká samoobsluha, několik restaurací, další menší obchody, tržnice. V centru právě na trhu a v přístavu je k dispozici bezplatný městský WIFI přístup. V bezprostřední blízkosti Nerezine jsou 2 pláže a to Ridimutak a Galboka. Obě pláže jsou vhodné pro rodiny s dětmi s ohledem na oblázko - písčitý povrch a mělkého vstupu do moře. Borovicové háje sahají téměř až k moři a vytváří přírodní kulisu. Nad pláží Ridimutak je parkoviště, na pláži je možno pronajmout lehátka slunečníky. K občerstvení zde slouží Ridimutak beach bar, který se v noci promění v malý noční klub.

Cena zahrnuje:

7x ubytování, 7x polopenze, snídaně - bohaté a nutriční buffe (8-11h) s místními specialitami, čerstvým pečivem a neomezeným množství džusu, kávy a čaje;, večeře (18-21:00h v nízké sezóně, 18-22:00 hod. ve vysoké sezóně, 4 různá menu každý den, vetegariánská, masová, rybí a dětská menu, salátové buffe, dezert a jedna sklenice vína nebo šťávy na osobu., úklid pokoje, výměna ručníků, závěrečný úklid, klimatizace, WI-FI, lehátka a slunečníky zdarma na hotelové pláži 400 m od hotelu (cca 1.6.-15.9.), (12,5x7,5m) venkovní bazén s lehátky a slunečníky (cca 1.5.-1.10.), (10x5,5m) krytý vyhřívaný bazén (27°C) (nevyhřívaný cca 1.6.-1.10.), zapůjčení jízdního kola - po domluvě na recepci, vstup do posilovny zdarma (9-21h)

Cena nezahrnuje:

doprava, cestovní pojištění, cena rovněž neobsahuje nápoje k večeři, pobytová taxa - POVINNÝ PŘÍPLATEK: 3.3.-31.3. a 1.10.-5.11. - 1,30 EUR dosp. os., děti 12-18 -50 %, děti do 12 let 0 EUR, 1.4.-30.9. - 1,80 EUR dosp. os., děti 12-18 -50 %, děti do 12 let 0 EUR, povinný jednorázový přihlašovací poplatek 1,30 EUR/osoba - platí se na místě v recepci, dětská postýlka (na vyžádání) 10 EUR/den - platí se na místě v recepci, domácí zvíře (na vyžádání) - malé rasy 12 EUR/den; velké rasy 18 EUR/den v typech pokojů Standard a Superior - platí se na místě v recepci; ve Suitech a apartmánech malé rasy 18 EUR/den; velké rasy 24EUR/den., sauna a relaxační zóna (za poplatek) - platí se na místě

Informace o hotelu

 • Vzdálenost od pláže Pláž 500 m
 • Vzdálenost od centra města Centrum 500 m
 • Klimatizace Klimatizace ano
 • Vnější bazén Vnější bazén ano
 • Vnitřní bazén Vnitřní bazén ano
 • Lehátka a slunečníky u bazénu zdarma Lehátka a slunečníky u bazénu zdarma ano
 • TV TV ano
 • Minibar, Bar Minibar ano
 • Dětské hřiště, Dětský bazén Dětské hřiště ano
 • Tenis Tenis ano
 • Potápěčské centrum Potápěčské centrum ano
 • Fitness Fitness ano
 • Bezbariérový přístup Bezbariérový přístup ano
 • Domácí zvířata povolena Domácí zvířata povolena ano
 • Hotelová restaurace Hotelová restaurace ano
 • Půjčovna kol Půjčovna kol ano

Vyberte si termín

Mapa a lokalita

Mapa nemusí obsahovat všechny nalezené hotely. Poloha hotelů na mapě má pouze informativní charakter. Nahlásit

Popis

Ostrov Lošinj tvoří součást Kvarnerského souostroví, a ačkoli se svou rozlohou neřadí mezi největší ostrovy Chorvatska, počet obyvatel je poměrně vysoký - přes 8000. V minulosti tomu ovšem bylo jinak, neboť ostrovy Lošinj a Cres tvořily jeden mohutný ostrovní celek, který statečně hájit statut největšího ostrova na jadranu. Později byl římskými osadníky vykopán průplav a dnes jsou oba celky spojeny otočným mostem.

Povrch ostrova se snižuje směrem od severu na jih a za nejvyšší vrchol je považována hora Televrina. Jih je porostlý bujnými subtropickými stromy a keři, mezi nimiž můžeme právě pinie, palmy, agáve či oleandry označit za typické. V malebném zálivu Čikat láká návštěvníky krásný a navíc i chráněný lesopark, uměle vysazený na konci 19. století. Nejoblíbenějšími středisky tohoto ostrova se stala letoviska Mali Lošinj a Veli Lošinj, prohlášena již v 19. století klimatickými lázněmi, avšak nic nebrání tomu, abychom si na lodi udělali pohodový výlet na některý z menších ostrůvků lemujících lošinjské pobřeží. V městě Mali Lošinj je pečlivě uchovávána a střežena bronzová socha Apoxyomena, řeckého atleta, jehož objevení na dně moře se v roce 1996 stalo světovou senzací.

Největším skvostem této lokality je beze sporu samotné moře, jehož unikátnost dokonce vedla k vyhlášení prvním mořským chráněným úsekem, a to v roce 2006. Je to hlavně z důvodu ochrany kolonie delfínů skákavých, takže potkat zde tyto inteligentní tvory není nic zas až tak neobvyklého.
 • Vzdálenost od pláže Pláž 500 m
 • Vzdálenost od centra města Centrum 500 m

Počasí

Aktuální počasí

 • Teplota 13 °C v noci 10 °C

 • Teplota vody 14 °C

Předpověď na další dny

 • Zítra 11 °C v noci 10 °C

 • Pondělí 13 °C v noci 9 °C

 • Úterý 15 °C v noci 9 °C

 • Středa 9 °C v noci 8 °C

Měsíce vhodné na dovolenou v této destinaci

 • Nejlepší
 • Dobrý
 • Mimosezóna
 1. Leden
 2. Únor
 3. Březen
 4. Duben
 5. Květen
 6. Červen
 7. Červenec
 8. Srpen
 9. Září
 10. Říjen
 11. Listopad
 12. Prosinec

Další zájezdy, které by vás mohly zaujmout