• Již nejsou povinné COVID certifikáty při vstupu do Chorvatské republiky pro osoby přijíždějící ze zemí EU (povinnost předložit COVID certifikát nadále platí pro cestující vstupující do Chorvatské republiky ze třetích zemí, včetně občanů EU vstupujících do Chorvatské republiky ze třetích zemí).
  • Pro cestující ze zemí EU již nebude nutné vyplňovat formulář Enter Croatia.
Cesta zpět do ČR
  • Návrat z Chorvatska je od 18.3.2022 možný bez jakýchkoliv opatření

Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/evropa/chorvatsko/cestovani/covid_19.html
Dejte nám ještě chvilku, prosím,
ověřujeme dostupnost a ceny.

Invia hodnocení

Nemáme žádná hodnocení 0,0 / 5
Invia

Apartmány 1355-998

Číslo termínu: Klikněte pro zobrazení čísla termínu

Výhody

Klimatizace zdarma, Internet zdarma, Domácí mazlíčci za poplatek, Gril k dispozici,

Parkování

ano, u domu

Pobyt se psy

za poplatek (viz ceník), na dotaz, povolen

Typ pláže

oblázkové

Vzdálenost od moře

80 m

Doprava

vlastní

Vzdálenost od centra

300 m

Příjezd k objektu osobním vozem

dobrý

Vzdálenost od pláže cestou

200 m

Majitelé v objektu

jsou přítomni

Příjezd

14:00

Odjezd

10:00

Znalost jazyků

anglicky

Gril

ano

Nejbližší směnárna

350 m

Vzdálenost od první pomoci

7000 m

Vzdálenost od letiště

100000 m

Vzdálenost od trajektového přístavu

10000 m

Vzdálenost od tenisových kurtů

7000 m

Objekt je vybaven internetovým připojením

ano

APP 4+1 '1'

balkon: Rozloha 15 m2 Internet: zdarma klimatizace: zdarma obývací pokoj s kuchyňským koutem: satelit,mrazák,lednička,sklokeramická varná deska,trouba na pečení,nádobí ložnice: manželská postel 1x ložnice: manželská postel 1x koupelna: WC,vana pobyt se psem: za poplatek (viz ceník),za poplatek,na dotaz,povolen

APP 2+1 '2'

balkon: Rozloha 5 m2 Internet: zdarma klimatizace: zdarma obývací pokoj s kuchyňským koutem: satelit,lednička,sklokeramická varná deska,nádobí ložnice: manželská postel 1x koupelna: WC,sprchový kout pobyt se psem: za poplatek (viz ceník),za poplatek,na dotaz,povolen

APP 2+2 '3'

terasa: Rozloha 15 m2 Internet: zdarma klimatizace: zdarma obývací pokoj s kuchyňským koutem: satelit,lednička,sklokeramická varná deska,nádobí ložnice: manželská postel 1x koupelna: WC,sprchový kout pobyt se psem: za poplatek,na dotaz,povolen,za poplatek (viz ceník)


Vyberte si termín

Popis

Soustřeďuje patrně nejvzácnější kulturní dědictví ze všech zadarských ostrovů a je zároveň největším z nich. S pevninou je spojen mostem se starobylou strážnou věží. Díky prudce vanoucí boře se z většiny ostrova stala holá a kamenitá pustina, na některých místech však najdeme makchiové porosty, v západní části jsou běžné i borovice. I přes poměrně nehostinné, a pro zemědělství ne právě výhodné podmínky, se zdejším obyvatelům daří pěstovat víno, ovoce a především olivy na severním poloostrově Lun. Ostrov bývá také nazýván ostrovem soli, sýru a krajky.

Nejznámějším a velmi lahodným sýrem je pažský sýr, do jehož výroben můžete přímo zavítat a vidět na vlastní oči, jak se tato specialita připravuje. Kromě sýra se zde vyplatí ochutnat i skvělé jehněčí maso, považované za nejlepší v celém Jadranu. Sůl se z místních slaných jezírek získávala již od starověku, což bylo později nahrazeno modernějším způsobem - opařováním přímo mořské vody. O tom, že sůl je zde nad zlato, svědčí hlavně fakt, že sůl z tohoto ostrova činí 2/3 celkové chorvatské produkce. A věhlasnou krajku nalezneme na pokrývkách hlavy - součástech tradičních ženských lidových krojů.

V minulosti byla celá oblast postižena ničivým zemětřesením, při kterém se do moře propadlo celé římské město Cissa, jehož zbytky jsou dodnes viditelné na dně moře. Na historickém jádru Pagu se neoddiskutovatelně podepsala ruka slavného chorvatského architekta Jurja Dalmatince. Najdeme zde totiž pravidelné ulice s počátkem vzniku v 15. století. Snad největší dominantou v centru je kostel Nanebevzetí Panny Marie ze stejného období. Jinak ostrov nabízí spíše klidnější dovolenou, která je vhodná pro opravdovou relaxaci a odpočinek.

Vzdálenost

810