• Již nejsou povinné COVID certifikáty při vstupu do Chorvatské republiky pro osoby přijíždějící ze zemí EU (povinnost předložit COVID certifikát nadále platí pro cestující vstupující do Chorvatské republiky ze třetích zemí, včetně občanů EU vstupujících do Chorvatské republiky ze třetích zemí).
 • Pro cestující ze zemí EU již nebude nutné vyplňovat formulář Enter Croatia.
Cesta zpět do ČR
 • Návrat z Chorvatska je od 18.3.2022 možný bez jakýchkoliv opatření

Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/evropa/chorvatsko/cestovani/covid_19.html

Hotel Faraon

Číslo termínu: Klikněte pro zobrazení čísla termínu

Tipy

- slevy pro děti
- služba All inclusive
- přímo u pláže

Obecný popis

hotel leží v blízkosti Trpanj, které Vás překvapí svou bohatou historií. V okolí se nachází vinice, olivové háje a mnoho oblázkových a písečných pláží se skrytými zátokami.

Poloha

pěkné ubytování, které se nachází nad krásnou oblázkovou pláží a nedaleko centra městečka Trpanj. Užijte si krásnou dovolenou v příjemném ubytování s výhledem na pobřeží a zvuky moře.

Vybavení

recepce, klimatizovaná restaurace, TV místnost, taneční terasa, kongresový sál pro cca 100 osob. Wi-Fi k dispozici na pokojích a u recepce bez garance rychlosti připojení.

Ubytování

Comfort 2+1 BM, cca 18 m2 - 2lůžkový pokoj Comfort s možností přistýlky, balkon s orientací na mořskou stranu.
Comfort 1+0 BM, cca 18 m2 - 1lůžkový pokoj Comfort, balkon s orientací na mořskou stranu.
Premium 2+1 BM, cca 25 m2 - 2lůžkový pokoj Premium s možností přistýlky, balkon s orientací na mořskou stranu.
Family 2+2 BM, cca 36 m2 - 2lůžkový pokoj Family s možností 2 přistýlek, balkon s orientací na mořskou stranu.
Family 2+2, cca 36 m2 - 2lůžkový pokoj Family s možností 2 přistýlek.
Klimatizované 2lůžkové pokoje s možností přistýlky a rodinné pokoje pro 4-5 osob. Vždy se sprchou, WC, SAT TV, telefonem, fénem, Wi-Fi.
Možnost zapůjčení sejfu za poplatek cca 3 EUR/den, minilednička za poplatek cca 5 EUR/den.

Stravování

snídaně nebo polopenze (snídaně a večeře formou bufetu).
All inclusive:
- snídaně, oběd a večeře formou bufetu
- konzumace místních alkoholických a nealkoholických nápojů (pivo, víno, místní alko i nealko nápoje) v all inclusive baru

Doplňující informace

- dětská postýlka: na zpětné potvrzení, za poplatek 5 EUR/den
- domácí zvíře: na zpětné potvrzení, za poplatek 5 EUR/den + finální úklid 25 EUR
- parkování: v blízkosti hotelu, za poplatek 5 EUR/den

Sport a zábava

venkovní a dětský bazén se sladkou vodou (lehátka a slunečníky zdarma v omezeném množství), stolní tenis, aerobic, na pláži nabídka vodních sportů (za poplatek).

Pláž

oblázková s hrubším pískem, pozvolný vstup do vody, vhodná pro děti.
Vzdálenost pláže je do 50 m.


Informace o hotelu

 • Vzdálenost od pláže 0 m
 • Vzdálenost od centra města 150 m
 • Klimatizace ano
 • Vnější bazén ano
 • Lehátka a slunečníky u bazénu zdarma ano
 • TV ano
 • Dětský koutek, Dětský bazén ano
 • Bar ano
 • Hotelová restaurace ano
 • Kavárna ano

Pořádající CK

Za sluncem s.r.o. IČ: 42869650

Recenze hotelu

Hodnocení 4,2 / 5
Invia

Výborné (291 hodnocení)

Ubytování 4,1 / 5

Strava 4,3 / 5

Okolí 4,5 / 5

Cena 4,2 / 5

Tento hotel je 15. nejlépe hodnoceným hotelem z celkového počtu 87 v Pelješac.

Monika L. Září 2021

Datum pobytu: 28.8. - 3.9.2021

Hodnocení 5,0 / 5
Moc se nám na dovolené líbilo
Celkové hodnocení

Moc se nám na dovolené líbilo

Ubytování 5,0 / 5

Strava 5,0 / 5

Okolí 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Ubytování
Krásný výhled na moře, sice trošku víc schodů , ale zavřený výhled to stálo;)

Strava
Moc dobrá , každý našel co mu chutná ;)

Pláž
Je super že hotel je přímo u pláže, to je největší výhoda. ;)

Byla tato recenze užitečná? (0) (0)

Irena B.

Hodnocení 5,0 / 5
dovolená byla moc pěkná, jídlo super, až na bezohledné kuřáky to zde není nijak zajištěno
Celkové hodnocení

dovolená byla moc pěkná, jídlo super, až na bezohledné kuřáky to zde není nijak zajištěno

Ubytování 5,0 / 5

Strava 5,0 / 5

Okolí 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Ubytování
moc pěkné, čisté, nelíbilo se mě kouření na balkonech/kouř jde ostatním do pokoje/ a společných prostorách

Strava
všechno moc dobré, velký výběr

Služby hotelu
dobré, ochotný personál

Pláž
pěkná, až na bezohledné kuřáky

Byla tato recenze užitečná? (0) (0)

Filtrovat recenze

Ivana M. Červenec 2022

Datum pobytu: 22.6. - 2.7.2022

Hodnocení 2,0 / 5
Celkový dojem z dovolené mohu shrnout slovy “zklamání”. Velmi nepříjemně nás překvapilo, že náš rodinný pokoj neměl balkón. Pochopila bych ještě, že již nebyl k dispozici pokoj s výhledem na moře, ale pokoj bez balkónu jsem za 20 let dovolených v Chorvatsku nezažila. Navíc se mně CK vůbec nezeptala, zda akceptujeme pokoj bez balkónu, na objednávce bylo uvedeno pouze rodinný pokoj F01H. Nepříjemné
Celkové hodnocení

Celkový dojem z dovolené mohu shrnout slovy “zklamání”. Velmi nepříjemně nás překvapilo, že náš rodinný pokoj neměl balkón. Pochopila bych ještě, že již nebyl k dispozici pokoj s výhledem na moře, ale pokoj bez balkónu jsem za 20 let dovolených v Chorvatsku nezažila. Navíc se mně CK vůbec nezeptala, zda akceptujeme pokoj bez balkónu, na objednávce bylo uvedeno pouze rodinný pokoj F01H. Nepříjemné překvapení čekalo až na místě. Doporučili mi v hotelu řešit problém s delegátem cestovní kanceláře, který ale na místě vůbec nebyl. V hotelu mi řekli, že máme zaplacený pokoj standard, což ale ve smlouvě nebylo vůbec uvedeno.

Ubytování 1,5 / 5

Strava 2,0 / 5

Okolí 3,0 / 5

Cena 2,0 / 5

Ubytování
Jak bylo výše uvedeno, velmi mě zklamalo, že pokoj neměl balkón. Také byl problém s klimatizací, protože nám v pokoji vrčela i když byla vypnutá. Po nahlášení přišel za 2 dny technik a sdělil nám, že s tím nic nejde, protože naše klimatizace má společný kompresor s klimatizací v pokoji nad námi a když je tam zapnutá, tak hluční i u nás. Také toaleta v naší koupelně po spláchnutí vydávala zvuky, které napoprvé děti, které jsme měli sebou, vyděsila a v noci jsme nemohli ani splachovat, aby se děti nebudily. Další nepříjemností bylo 105 schodů do pokoje z ulice. S manželem jsme v hotelu Faraón byli před 11 lety a tehdy jsme byli upozorněni, že ubytování není vhodné pro hosty s pohybovými problémy. Tentokrát žádné upozornění uvedeno nebylo, tiše jsem se domnívala, že byl třeba dodatečně instalován výtah.

Strava
Jak jsem již uvedla, v hotelu jsme už byli před 11 lety a tehdy byla strava rozhodně lepší a rozmanitější. Tentokrát bych to hodnotila jako horší průměr.

Služby hotelu
Nebylo možné parkování před hotelem ani v blízkém okolí, parkoviště, které bylo určené pro hosty hotelu Faraón se nacházelo cca 500 m od hotelu ve městě. Vzhledem k tomu, že věci na pláž zůstávaly v autě, protože jsme je nehodlali tahat 105 schodů několikrát denně, museli jsme pro ně chodit do auta.

Pláž
Pláž před hotelem byla akceptovatelné, ale přeplněná, jezdili jsme se koupat na jiné pláže, které byly pěkné. Moře bylo čisté.

Byla tato recenze užitečná? (0) (0)

Marek B. Červen 2022

Datum pobytu: 18.6. - 25.6.2022

Hodnocení 3,5 / 5
Hotel Faraon je na pěkném místě u pláže, letovisko Trpanj působí celkově mile a příjemně. Rozhodně dobré místo pro strávení dovolené.
Celkové hodnocení

Hotel Faraon je na pěkném místě u pláže, letovisko Trpanj působí celkově mile a příjemně. Rozhodně dobré místo pro strávení dovolené.

Ubytování 3,3 / 5

Strava 3,5 / 5

Okolí 4,0 / 5

Cena 3,5 / 5

Ubytování
Do našeho pokoje v přízemí horních budov hotelu to bylo od příjezdové cesty přesně 90 schodů. Několikrát denně = dobré na kondičku, ale vyšších ročníků a lidí ubytovaných o nějaké to patro výš nám bylo docela líto.

Pokoj naprostý standard nesoucí známky postupného opotřebení - ulomené víko odpadkového koše, hučící větrák v koupelně, slabé osvětlení pokoje, jen jedna židle u stolu, kde byl evidentně prostor pro dvě, koberec by snesl vyčistit (byla z něj trochu cítit zatuchlina), pérová matrace. Pokoj prostorný tak akorát pro dva lidi (s možností přistýlky, která tam nebyl, tak asi proto), s vlastní klimatizací, ale okna tak zkřivená, že jsme se až museli zasmát - asi to mořské klima ;-).

Měli jsme pokoj otočený k moři s balkónem s krásným výhledem a s posezením. Nevyužili jsme často, ale i tak prima.

Každý den čisté všechny ručníky, vyprázdněný koš a umyté umyvadlo jsme určitě ocenili.

Uklízečky jsou bodré ;-), ale jejich nástup každé ráno kdoví v kolik před šestou s halekáním pod okny a na chodbách příjemným probouzením nebylo.

Recepční komunikativní.

Strava
Tenhle pobyt jsme zvolili opravu na poslední chvíli, takže jsme vybírali z toho, co bylo k dispozici - a to byla polopenze.

Snídaně i večeře formou švédského stolu s opravdu bohatým výběrem. K snídani opravdu kdeco, včetně müsli, zeleniny, ovoce, k večeři vždy ve výběru i nějaká ryba, mořské plody nebo obojí, i bezmasé jídlo, ale jeden den třeba i výborné telecí steaky. K večeři možnost nabrat si pak zmrzlinu s výběrem z několika druhů, zákusek ...

K snídani nám chyběl snad jen skutečný přírodní džus, a ne jeho umělá limonádová náhražka.

POZOR: Polopenze k večeři znamená totálně bez nápojů - max. čistá voda. Nikde v místě to není označeno, v dokumentech poskytnutých cestovkou nikde taky ne, jen obecná informace ve vysvětlivkách pojmů, že polopenze obvykle znamená, že večer si nápoje hradíte. To bychom taky rádi udělali, ale nebylo komu a kde. Řešili jsme to i s recepčním, který nám byl schopen nabídnout jen sednout si po večeři vedle do aperitiv baru nebo si nechat donést nápoje na pokoj - to nám nevyhovovalo = je vcelku normální mít možnost zapít sousto při jídle (nebo i léky, u kterých je to tak přímo stanoveno). Recepční nabízel i možnost dokoupit si all inclusive za 80 kun, ale to se nepotkávalo s naší touhou poznat Pelješac jako celek, a tedy výletovat. Škoda.

V Korčule, Orebiči a určitě i jinde výborná zmrzlina - doporučujeme červený pomeranč :-).

Služby hotelu
Nevyužili jsme.

Pláž
Předposlední týden v červnu znamenal menší množství lidí na pláži před hotelem. A když jsme vyrazili jinam, liduprázno. Super!

Byla tato recenze užitečná? (0) (0)

Tomáš Svoboda Červen 2022

Datum pobytu: 26.5. - 2.6.2022

Hodnocení 4,0 / 5
super pro bajkare,ale chce to neco natrenovat.
Celkové hodnocení

super pro bajkare,ale chce to

neco natrenovat.

Ubytování 4,0 / 5

Strava 3,5 / 5

Okolí 4,5 / 5

Cena 4,0 / 5

Byla tato recenze užitečná? (0) (0)

Josef H. Září 2021

Datum pobytu: 20.8. - 29.8.2021

Hodnocení 3,5 / 5
Ubytování se dalo. Jídlo dobré. Pláž hodně blízko. Nejsou výtahy takže se opravdu hodně nachodíte.
Celkové hodnocení

Ubytování se dalo. Jídlo dobré. Pláž hodně blízko. Nejsou výtahy takže se opravdu hodně nachodíte.

Ubytování 3,3 / 5

Strava 4,0 / 5

Okolí 4,0 / 5

Cena 3,0 / 5

Byla tato recenze užitečná? (0) (0)

Monika L. Září 2021

Datum pobytu: 28.8. - 3.9.2021

Hodnocení 5,0 / 5
Moc se nám na dovolené líbilo
Celkové hodnocení

Moc se nám na dovolené líbilo

Ubytování 5,0 / 5

Strava 5,0 / 5

Okolí 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Ubytování
Krásný výhled na moře, sice trošku víc schodů , ale zavřený výhled to stálo;)

Strava
Moc dobrá , každý našel co mu chutná ;)

Pláž
Je super že hotel je přímo u pláže, to je největší výhoda. ;)

Byla tato recenze užitečná? (0) (0)

Nenašli jste zájezd, který splňuje všechna vaše přání? Zavolejte mi na číslo +420 226 000 611 a připravím vám dovolenou na míru.

Jan, specialista prodeje zájezdů

Mapa a oblast

Mapa nemusí obsahovat všechny nalezené hotely. Poloha hotelů na mapě má pouze informativní charakter. Nahlásit

Popis

Tento kraj velkých protikladů vás upoutá zejména svojí divokou a nespoutanou přírodou. Oblast je tvořena poměrně nesourodými celky, rozpadá se na několik odlišných různorodých částí. Co se týče přírody, za shlédnutí určitě stojí delta řeky Neretvy, tvořící velmi silnou zemědělskou základu díky úrodné nivní půdě. Toto bažinaté území je protkané obrovským množstvím říčních ramen či jezírek, na jejichž hladině se můžete projet na malých loďkách zvláštního tvaru, zvaných trupe. Po druhé světové válce se začalo s intenzivními snahami od odvodnění a zúrodnění této oblasti, což se stále lépe a lépe daří. Místní zemědělství je založeno především na pěstování ovoce, hlavně mandarinek nebo vinné révy. Jižně od tohoto výtvoru přírody se naopak nachází holokras táhnoucí se od delty až k osadě Djonta-Doli. Velmi výrazné centrum, soustřeďující většinu kulturního a turistického života je právě město Dubrovník a jeho okolí, včetně poloostrova Pelješac. Pokud se vydáme jihovýchodním směrem od tohoto nádherného historického města, narazíme na poměrně neznámý přírodní úkaz v podobě Konavelských stěn. Jedná se o souvislý skalní útes, táhnoucí se v délce 20 km kolem mořského pobřeží a tvořící opravdu unikátní podívanou, proti které si člověk musí připadat jako maličký červ.
 • Vzdálenost od pláže 0 m
 • Vzdálenost od centra města 150 m

Počasí

Aktuální počasí

 • Teplota 28 °C v noci 23 °C

 • Teplota vody 26 °C

Předpověď na další dny

 • Zítra 31 °C v noci 26 °C

 • Čtvrtek 33 °C v noci 26 °C

 • Pátek 33 °C v noci 26 °C

 • Sobota 31 °C v noci 25 °C

Nejlepší čas pro dovolenou

 • Nejlepší
 • Dobrá
 • Nízká sezóna
 1. Leden
 2. Únor
 3. Březen
 4. Duben
 5. Květen
 6. Červen
 7. Červenec
 8. Srpen
 9. Září
 10. Říjen
 11. Listopad
 12. Prosinec