• Již nejsou povinné COVID certifikáty při vstupu do Chorvatské republiky pro osoby přijíždějící ze zemí EU (povinnost předložit COVID certifikát nadále platí pro cestující vstupující do Chorvatské republiky ze třetích zemí, včetně občanů EU vstupujících do Chorvatské republiky ze třetích zemí).
  • Pro cestující ze zemí EU již nebude nutné vyplňovat formulář Enter Croatia.
Cesta zpět do ČR
  • Návrat z Chorvatska je od 18.3.2022 možný bez jakýchkoliv opatření

Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/evropa/chorvatsko/cestovani/covid_19.html
Dejte nám ještě chvilku, prosím,
ověřujeme dostupnost a ceny.

Invia hodnocení

Nemáme žádná hodnocení 0,0 / 5
Invia

Apartmány 1355-1996

Číslo termínu: Klikněte pro zobrazení čísla termínu

Výhody

Klimatizace zdarma, WiFi internet zdarma, Domácí mazlíčci za poplatek,

Parkování

ano, u domu

Pobyt se psy

za poplatek (viz ceník), na dotaz, povolen

Typ pláže

opalovací molo

Vzdálenost od moře

800 m

Doprava

vlastní
(u velkých skupin je možné zajistit autobusovou dopravu)

Vzdálenost od centra

700 m

Příjezd k objektu osobním vozem

vynikající

Vzdálenost od pláže cestou

800 m

Majitelé v objektu

jsou přítomni

Příjezd

12:00

Odjezd

10:00

Znalost jazyků

anglicky, italsky, německy

Nejbližší směnárna

1000 m

Vzdálenost od první pomoci

200 m

Vzdálenost od letiště

58000 m

Vzdálenost od trajektového přístavu

70000 m

Objekt je vybaven internetovým připojením

ano

APP 2+1 '1'

terasa: Rozloha 10 m2 Internet: zdarma,WiFi klimatizace: zdarma obývací pokoj s kuchyňským koutem: satelit,toustovač,rychlovarná konvice,mrazák,lednička,sklokeramická varná deska,trouba na pečení,nádobí ložnice: rádio,Terasa/balkón koupelna: pračka,žehlička,WC,fén,sprchový kout pobyt se psem: za poplatek (viz ceník),za poplatek,na dotaz,povolen


Pořádající CK

ADRIA DATABANKA, s.r.o. IČ: 26939207

Popis

Podle některých zdrojů je právě toto malebné osmitisícové městečko snad tím nejnavštěvovanějším rekreačním centrem na jadranském přímoří. Tomu odpovídá i obrovská ubytovací kapacita. Součástí Poreče je taktéž menší ostrůvek Sveti Nikola, od kterého nás dělí vzdálenost jen 400 metrů. Hlavním turistickým lákadlem a velmi cennou historickou pamětihodností v jednom je unikátní Eufraziova bazilika, která byla před několika lety zapsaná do seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Stavba pochází již ze 6. století a byla zasvěcena místnímu biskupovi a mučedníkovi sv. Maurovi. Pojmenována je ale podle svého stavebníka, biskupa Eufrazia. Velkolepé jsou hlavně nádherné byzantské mozaiky Matky Boží nebo Krista s apoštoly. Byla by veliká škoda, nechat si tento skvost ujít. V těsném okolí Poreče se nachází množství rozličných letovisek, jako je známá Lanterna, Ulika nebo Plava a Zelena laguna. Ve zdejších borových hájích si leckdo může připadat jako v pohádce, vždyť často sahají až přímo k hladině moře. Oblíbenou turistickou atrakcí je pobřežní autovláček, jehož výchozím bodem je náměstí Svobody.

V minulosti byl Poreč římskou kolonií a plnila vždy, i později za byzantské nadvlády, velmi důležité funkce. V období, kdy byl součástí Rakouské říše, se dokonce stal hlavním střediskem Istrie. I v pozdějších obdobích bylo toto město v područí cizích vlivů, během druhé světové války bylo dokonce obsazeno Němci, což na něm zanechalo znatelné stopy. Více než 70 % budov bylo v této době zničeno. Patrně nejstaršími dochovanými svědky historie jsou pozůstatky Neptunova a Martova chrámu ze 2. století. Příklady románské architektury můžeme obdivovat tzv. Dům s balkonem nebo nově opravený Kanovnický dům.
Nezapomeňme takvé na budovu Sněmovny, která byla upravena z původního františkánského kláštera.

Vzdálenost

700