• Již nejsou povinné COVID certifikáty při vstupu do Chorvatské republiky pro osoby přijíždějící ze zemí EU (povinnost předložit COVID certifikát nadále platí pro cestující vstupující do Chorvatské republiky ze třetích zemí, včetně občanů EU vstupujících do Chorvatské republiky ze třetích zemí).
  • Pro cestující ze zemí EU již nebude nutné vyplňovat formulář Enter Croatia.
Cesta zpět do ČR
  • Návrat z Chorvatska je od 18.3.2022 možný bez jakýchkoliv opatření

Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/evropa/chorvatsko/cestovani/covid_19.html
Zájezd do

Prázdninový dům 3298-4798

Hodnocení: 0/5

Chorvatsko, Záhřeb

Dejte nám ještě chvilku, prosím,
ověřujeme dostupnost a ceny.

Prázdninový dům 3298-4798

Výhody

WiFi internet zdarma, Domácí mazlíčci zdarma, K dispozici pračka, K dispozici myčka na nádobí,

Doprava

vlastní

Vzdálenost od centra

50000 m

Znalost jazyků

německy, anglicky, chorvatsky

Vzdálenost od první pomoci

9000 m

Nejbližší benzínová pumpa

8000 m

Objekt je vybaven internetovým připojením

ano


Vyberte si termín

Popis

Hlavní město Chorvatska Záhřeb leží v západní, historické části země. Nad ním se tyčí vrch Medvednica. Záhřeb má asi milion obyvatel a rozlohu 641 kilometrů čtverečních. Městem vede důležitá dálniční spojnice mezi Jaderským mořem a Evropou. Jméno Záhřeb pochází z chorvatského slova „zagrabiti“, v překladu naběračka, předmět figurující v legendě o původu města. Záhřeb spadá do subtropického podnebného pásu. Průměrná letní teplota se zastavila na hladině 20oC. V průmyslové produkci dominuje výroba chemická, farmaceutická, textilní.

Historie města spadá až do 1. století našeho letopočtu, kdy se u řeky Sávy usadili římští osadníci. V roce 1094 založil maďarský král Ladislaus diecézi Kaptol a první katedrálu. Obce se ve 13. století zmocnili Tataři, ale zanedlouho ji znovu získal král Bela IV. Termín Záhřeb byl poprvé užit pro dvě oddělené obce Gradec a Kaptol v 16. století. Zničen za druhé světové války, Záhřeb se znovu postavil na nohy a nastal nový konstrukční boom. Byla vybudována industriální zóna Žitnjak, nové sídlo univerzity, mezinárodní letiště Pleso a předměstské obytné části.

Celá dlouholetá historie Chorvatska i samotného Záhřebu je popsána v muzeích v centru města. Archeologické muzeum na náměstí Nikola Šubić Zrinski od svého vzniku sesbíralo kolekci mincí, umění v rozmezí 400 000 let, Záhřebskou mumii a nejstarší etruský nápis světa. Muzeum přírodní historie se zaměřilo na neandrtálskou dobu. Muzeum moderního umění vystavuje současná díla chorvatských i evropských umělců. Každý rok si město prohlíží na půl milionu návštěvníků. Turistické průvodce doporučují k návštěvě několik míst. Historická část města na sever od náměstí Ban Jelačić zahrnuje Gornji Grad a Kaptol, středověký komplex kostelů, paláců, galerií a starobylých budov. Obchody se suvenýry mají velmi podobný sortiment – sklo, keramiku, slaměné košíky a gastronomické výrobky. K tradičním dárkům patří i kuličkové pero, jehož vynálezce Slavoljub Eduard Penkala se narodil v Záhřebu. Ke strávení aktivní dovolené vybízí záhřebská sportovní centra – Sportovní centrum Jarun, Dom Sportova, Arena Zagreb a Sportovní a rekreační centrum Šalata. Noční ptáci ocení otevírací dobu místních klubů a barů do ranního rozbřesku.