• Prodej zájezdů do Francie dosud pokračuje beze změn. Ministerstvo zahraničních věcí České republiky však upozorňuje, že až do odvolání platí ve Francii nejvyšší stupeň bezpečnostní hrozby. Francouzská vláda vyhlásila dne 13. října 2023 nouzový stav nazvaný „Vigipirate: urgence attentat“, neboli bezprostřední hrozbu teroristických útoků.
 • Po celé zemi dochází k anonymním hlášením bombových nástrah, což vede k mnoha uzavírkám a evakuacím letišť a památek. Je nezbytné důsledně dodržovat pokyny místních bezpečnostních složek i úřadů a sledovat aktuální situaci v místních médiích a na sociálních sítích.
 • Aktualizované informace jsou k dispozici na webu Velvyslanectví ČR v Paříži, případně na webu MZV ČR.V případě nouze je možné volat pohotovostní linku velvyslanectví: +420 222 264 234
Zájezd do

Le Seize

Hodnocení: 3/5

Francie, Nice, Nice

Sdílet
Dejte nám ještě chvilku, prosím,
ověřujeme dostupnost a ceny.

Hotel Le Seize

Středisko

Nice
Praha: 1180 km, Brno: 1295 km, Bratislava: 1230 km

Poloha

Hotel je situován v centru Nice. Je v bezprostřední blízkosti obchodů, pláží, muzeí a dalších atraktivních míst. Vlakové a autobusové nádraží je vzdáleno 15 minut pěšky od hotelu. Letiště v Nice je 15 minut jízdy.

Vybavení

Tříhvězdičkový hotel nabízí 32 ubytovacích jednotek a je vybaven recepcí, výtahem, úschovnou zavazadel, trezorem, WiFi zdarma, klimatizací, jídelnou.

Ubytování

Classic pokoj (cca 15 m²) s výhledem do ulice je klimatizovaný a má vlastní sociální zařízení (WC, sprchu, fén), TV/sat, telefon, chladničku, trezor, varnou konvici a set na kávu a čaj.
Superior pokoj (cca 20 m²) s klidnějším výhledem do okolí a stejným vybavením.

Stravování

Kontinentální snídaně formou bufetu (07:00 - 10:00).

Sport a zábava

Nákupy, kultura, koupání.

Cena zahrnuje

* Počet nocí a stravování dle smlouvy o zájezdu
* 24/7 Služby česky hovořícího delegáta Čedoku na telefonu
* Pojištění dle zákona č. 159/1999 Sb.
U varianty leteckou dopravou:
* Leteckou dopravu v turistické třídě včetně tax a poplatků
* Transfery v destinaci

Vybavení hotelu

 • WIFI zdarma

Informace o hotelu

 • Vzdálenost od pláže Pláž 500 m
 • Vzdálenost od centra města Centrum 0 m
 • Klimatizace Klimatizace ano
 • Lehátka a slunečníky u bazénu zdarma Lehátka a slunečníky u bazénu zdarma ano
 • TV TV ano
 • Minibar, Bar Minibar ano
 • Lednička Lednička ano
 • Bezbariérový přístup Bezbariérový přístup ano
 • Domácí zvířata povolena Domácí zvířata povolena ano
 • Hotelová restaurace Hotelová restaurace ano
 • Nonstop recepce Nonstop recepce ano

Vyberte si termín

Mapa a lokalita

Mapa nemusí obsahovat všechny nalezené hotely. Poloha hotelů na mapě má pouze informativní charakter. Nahlásit

Popis

Nice, jedno z center Azurového pobřeží Francouzské riviéry, tvoří centrum regionu Provence-Alpes-Côte-d´Azur. Nice leží mezi Cannes a Monakem. Obývá ho asi 347 000 obyvatel. Každé léto město přivítá na 4 miliony turistů.

Lokalita nynějšího města Nice přilákala první obyvatele už před 400 000 lety, což dosvědčuje archeologické naleziště Terra Amata. Osadu Nikaia založili asi v roce 340 před naším letopočtem řečtí mořeplavci. S jejich příchodem se město proměnilo na nejfrekventovanější obchodní přístav Ligurského pobřeží. Ve středověku Nice upadalo pod vlády Italů, Francouzů a Barbarů a figurovalo jako strategický bod ve válkách o mocenskou nadvládu. V roce 1600 se místodržitelem stal vévoda de Guise, který vyhlásil absolutní svobodu obchodu. Giuseppe Garibaldi, rodák z Nice, ovlivnil místní obyvatelstvo natolik, že žádalo připojení k Itálii. Cíle dosáhli až za druhé světové války, kdy vichistický režim udělil správu nad Nice italským zástupcům. 20. století přineslo rozmach moderní technologie. V roce 1932 vybudovalo město automobilový okruh Circuit Nice a od té doby pravidelně hostí mezinárodní závody. V roce 2001 podepsali představitelé členských států Evropského společenství smlouvu z Nice ustanovující orgány unie.

Středomořské klima zajišťuje příjemné teploty v každou sezónu. Srážky jsou častější pouze v měsících září až březnu, ale nečekejte velké průtrže mračen, spíše příjemný vlahý deštík. Teploty se v létě pohybují kolem 30oC. V zimě klesá hladina rtuti na 17oC. Vhodné podnebí nahrává pěstitelům citrusových plodů. Volně potkáte i palmy, olivovníky, fíkovníky nebo eukalyptus. Nejen zlatavé pláže a modré moře lákají turisty. Nice oplývá množstvím historických památek. Zámek, pevnost Mont Alban, palác Rusca nebo katedrála Notre-Dame de Nice vypráví příběhy z dějin města. Tradiční jazzový festival se koná od roku 1948. Na nejznámější promenádě Promenade des Anglais můžete relaxovat ve vybraných restauracích u místních specialit. Cestovní ruch žije v Nice od roku 1912, po otevření prvního ubytovacího zařízení Hotelu Negresco. Za prohlídku stojí i královská observatoř na vrcholku Mont Gros.
 • Vzdálenost od pláže Pláž 500 m
 • Vzdálenost od centra města Centrum 0 m

Počasí

Měsíce vhodné na dovolenou v této destinaci

 • Nejlepší
 • Dobrý
 • Mimosezóna
 1. Leden
 2. Únor
 3. Březen
 4. Duben
 5. Květen
 6. Červen
 7. Červenec
 8. Srpen
 9. Září
 10. Říjen
 11. Listopad
 12. Prosinec

Další zájezdy, které by vás mohly zaujmout