• Pro cesty do Francie, a to i pro tranzit, je stále nutné prokázat se dokladem o bezinfekčnosti (očkování, uzdravení, test).
  • Dle informací ZÚ v Paříži musí všechny osoby od 12 let přijíždějící z ČR do Francie i v případě tranzitu předložit jednu z těchto možností: (1) negativní PCR (platný max. 72h) nebo antigenní test (platný max. 48h); (2) potvrzení o provedeném očkování (7 dní po vakcíně Pfizer, Moderna, AstraZeneca či 4 týdny po vakcíně Johnson & Johnson, nebo 7 dní po první dávce vakcíny pokud osoba prodělala nemoc Covid-19), evropský očkovací certifikát má maximální platnost 9 měsíců od podání poslední dávky základního očkování; a nebo (3) potvrzení o prodělání nemoci Covid-19 v posledních 6 měsících.

Paříž a Versailles

Francie, Paříž

Více o hotelu

Dejte nám ještě chvilku, prosím,
ověřujeme dostupnost a ceny.

Invia hodnocení

Nemáme žádná hodnocení 0,0/5
Invia

Paříž a Versailles

Číslo termínu: Klikněte pro zobrazení čísla termínu

Počet dní

Paříž a zámek Versailles, 5-ti denní poznávací zájezd do Francie.

Popis

Paříž je městem lásky, módy a kulturním střediskem s vynikající gastronomii. Navštívíme například Champs-Elysées, kde se nachází sídlo francouzského prezidenta, romantický Montmartre nebo Île de la Cité. V průběhu naší cesty zavítáme i do Château de Versailles, nejznámějšího zámku nejen ve Francii, ale asi i na světě.

Cena zahrnuje

dopravu luxusním autobusem, 2x ubytování ve 2lůžk. pokoji s příslušenstvím ve 3* hotelu, 2x snídani, průvodce CK, pojištění CK 159/99 Sb.

1. den

Odjezd z ČR v odpoledních nebo večerních hodinách podle nástupního místa.

2. den

Příjezd do Paříže v ranních. Prohlídka města v historickém centru Paříže např. Justiční palác, Pařížska radnice, Pompidou, Les Halles, Královský palác a Louvre, čtvrť Opera s chrámem Madeleine.

3. den

Tento den bude věnován prohlídce zámku VERSAILLES, královské rezidenci Ludvíka XIV.Poté odjedeme na náměstí La Défense - moderní čtvrť třetího tisíciletí. Večer Montmartre s bazilikou Sacré-Coeur, náměstí Pigalle, Moulin Rouge.

4. den

Poslední den v Paříži budeme pokračovat v prohlídce města, kde na nás čeká například Invalidovna, Eiffelova věž, náměstí Trocadero, Vítězný oblouk, třída Champs Elysées nebo nábřeží Bukinistů. Večer projížďka lodí po Seině s neobvyklým pohledem na pařížské památky. Večer odjezd zpět do ČR.

5. den

Příjezd do ČR v ranních nebo odpoledních hodinách podle nástupního místa.


Pořádající CK

BON TON, s.r.o. IČ: 25390589

Doprava letecky

02:10 h

Popis

Hlavní město Francie o rozloze 14 518 km2 je osídleno 12 miliony obyvatel. Název Paříž je odvozován z galského slova parios, znamenajícího "kotel". Pokud se chcete dozvědět kde sídlí nejkrásnější obraz světa, či seznámit se s největším pouličním sériovým vrahem, navštivte Paříž. Zde se naskýtá neuvěřitelné množství zajímavých míst z historického hlediska, ale i z moderního umění, které zde vzniká prakticky na ulici.

Při návštěvě Paříže se zdá, že všechna slavná jména i místa pocházejí odtud. Kdo by neznal kardinála de Richelieu, markýze de Sade, nebo snad slavného krále slunce Ludvíka XIV. Těm všem byla Paříž společná rodištěm, či působištěm. V tomto historicky romantickém městě se rozhodně nudit nebudete, spíše budete mít problém vybrat si objekt svého zájmu.

Chrám Norte Dame je samozřejmě krásný svou monumentálností, ale zvláštností je i doba stavby této katedrály, která činní 182 let. Světoznámý Louvr dokončený pod vedením Lefuelema Viscontiho patří mezi nejvýznamnější veřejnou budovu Paříže. Toto muzeum je svou nabídkou exponátů opravdu pestré, v dnešní době má 7 oddělení : Egyptské starožitnosti, Stará Antická a Orientální keramika, Řecké a Římské starožitnosti, malby, kresby, mědirytiny - XIII.-XIX. století, skulptury středověku, renesance a moderní doby, malé umělecké předměty světové historie, námořnictví a etnografie. Uprostřed náměstí Charlese de Gaulla stojí světoznámý Vítězný oblouk postavený na příkaz Napoleona Bonaparte. Už méně známý, přesto překrásný je komplex budov v 7. městském obvodu nazvaný Invalidovna. Zde se nachází hrobky všech známých maršálů a generálů Francie. Jako jeden z nejvyšších bodů Paříže vás ohromí Bazilika Sacré-Coeur. A samozřejmě nesmíme zapomenout na Eiffelovu věž, která je zapsána na seznam světového dědictví UNESCO. Vysoká železná dáma měří 324 metrů a ročně ji navštíví více jak 6 milionů návštěvníků.

Procházka po městě protkaných katakombami, plné slavným parků a míst kde byly tvořeny přední romány dnešní literatury je nezapomenutelným zážitkem.