• Od 01.08.2022 je vstup na celé území Francie možný bez jakýchkoliv testů, formulářů či omezení.

Paříž a Versailles na kole

Francie, Paříž

Více o hotelu

Dejte nám ještě chvilku, prosím,
ověřujeme dostupnost a ceny.

Invia hodnocení

Nemáme žádná hodnocení 0,0 / 5
Invia

Paříž a Versailles na kole

Číslo termínu: Klikněte pro zobrazení čísla termínu

Představení

Paříž netradičním způsobem - na kole! Věděli jste, že Paříž je protkaná sítí cyklostezek ? Že se můžete dostat bezpečně, mimo provoz, ke všem důležitým památkám ? S průvodcem projedete nejkrásnější místa Paříže. U každé zajímavosti se zastavíme, pohlídáme si kola, prohlédneme si památky. Díky rychlému přesunu na kole stihnete vidět mnohem více zajímavostí pěšky.

Informace

Paříž je asi nejkrásnější město, které znám. Má svou atmosféru, fascinuje svou velikostí. Přesto je velmi logicky uspořádaná a hlavně je plná úžasný cyklistických stezek. Díky tomu projedeme během čtyřech dní hlavní památky obou břehů řeky Seiny a podíváme se také do Versailles. Bydlíme v mobilních domcích v krásném, zeleném kempu na břehu řeky Seiny, jen asi půl hodiny od Eiffelovy věže. Proč zrovna tento zájezd s naší cestovní kanceláří ? - ojedinělá nabídka na našem trhu. Těžko najdete srovnatelný zájezd - máme to vychytané, už víme přesně kudy kam a kdy, aby jste si Paříž opravdu užili - noční Montmartre, Moulin Rouge, Sacré Coeur i výhled na noční Paříž - Eiffelova věž v programu - výlet do Versailles na kole stojí za to - v našem kempu ani nepoznáte, že jste ve městě s deseti milióny obyvatel navštívíme na kole také čtvrť mrakodrapů La Défense. Je to zážitek.

Program

první den - odjezd ve večerních hodinách z Ostravy, Olomouce, Prostějova, Kroměříže a Brna přes Prahu nočním přejezdem Německa a Francie. druhý den - odpolední příjezd do Paříže se zastávkou na nákupy v Remeši, ubytování, metrem pěší procházka s výhledy na krásně osvětlenou Paříž z návrší Montmartre (Sacré Coeur, Moulin Rouge, Pigalle, malebné uličky plné kaváren, pouličních malířů a umělců). třetí den - na kole po břehu Seiny. Prohlédneme si paláce na Trocadéru s nejlepším výhledem na Eiffelovu věž, dále k Malému a Velkému paláci a po Champs-Élysées na náměstí Concorde zažijete pocit jako v cíli Tour de France. Podél Tuilerijských zahrad a muzea Louvre ke Královskému paláci a dále až na náměstí Bastille. Zpět se vydáme severní stranou Paříže přes hřbitov Pere Lachaise a Montmartre s prohlídkou Sacré Coeur za denního světla a dále přes hřbitov Montmartre a náměstí Charles de Gaulle zpět na Trocadéro a do Bouloňského lesíka do kempu (40 km). čtvrtý den - na kole po opačném břehu Seiny. Prohlédneme si originál sochy Svobody na Labutím ostrově, přijedeme na Martova pole k Eiffelově věži s možnou prohlídkou prvního nebo druhého patra. Dále podél řeky k Assemblée nationale, muzeu Orsay a na ostrov de la Cité s katedrálou Notre Dame. Zpět jižní stranou přes Luxembourské zahrady s Luxembourským palácem, Panthéon k Invalidovně a dále po již známé trase do kempu s možnou prohlídkou La Défense nebo průzkum Bouloňského lesíka na kole (30-40 km). pátý den - na kole přes Meudonský les k observatoři Meudon, dále po královské cestě k rybníku Ecrevisses do Viroflay a dále k zámku Versailles. Projížďka po zámecké zahradě ve Versailles. Zpět kratší cestou s vyhlídkou na celou Paříž. (40-50 km). Večerní odjezd zpět do ČR přes Francii a Německo. šestý den - příjezd v dopoledních hodinách do nástupních míst.

Nocleh a strava

Ubytování je zajištěno v krásném kempu **** v Bouloňském lesíku přímo na pobřeží Seiny. Bydlíme v krásných a pohodlných mobilních domech pro 6 osob. Při ubytování šesti osob spí jedna dvojice na rozkládacím gauči v obývacím pokoji. Včasné přihlášení na zájezd Vám zajistí samostatnou ložnici. Mobilní domy jsou vybaveny kuchyňským koutem, nádobím pro nenáročné vaření, sprchou a WC. Každý domek má vlastní posezení. Se slevou 1300,- Kč na osobu je možné bydlet ve vlastním stanu. V kempu je k dispozici velmi komfortní sociální zařízení, WiFi na recepci kempu, obchůdek se základními potravinami. Využít můžeme autobusovou přepravu na nejbližší stanici metra Porte Maillot (2 EUR/jedna cesta). Můžete si pronajmout přenosný gril nebo využít místní restauraci. Celkem zde strávíme 3 noci.

Doprava

V základní ceně zájezdu je zahrnutá doprava. Tento zájezd realizujeme - v závislosti na počtu přihlášených – jedním nebo dvěma mikrobusy pro 8 osob. Minimální počet účastníků pro konání tohoto zájezdu je 7 osob. Z aktivních cestovních kanceláří máme nejširší nabídku nástupních míst na Moravě. U této akce nabízíme níže uvedená nástupní místa: - Ostrava - Olomouc - Prostějov - Vyškov - Kroměříž - Brno - Mikulov - Praha - Plzeň Nástupní místo zvolte v přihlášce na zájezd v rolovacím menu. Minimální počet osob pro realizaci nástupního místa (mimo Brno, Prahu a Plzeň) jsou 4 osoby. Čtrnáct dní před odjezdem na zájezd Vás budeme informovat o tom, zda Vaše nástupní místo této podmínce vyhovuje, případně se domluvíme na dalších možnostech (spolujízda s jiným klientem, nejbližší možné nástupní místo, apod.). Skupinám nabízíme další nástupní místa po vzájemné dohodě s CK. Přesné časy a konkrétní realizovaná odjezdová místa budou upřesněna v závěrečných informacích k zájezdu, které obdržíte e-mailem 10-7 dní před odjezdem. Přeprava kol je zajištěna kvalitními cyklovleky. V případě jízdy mikrobusem převážíme kola částečně v nosičích kol na střeše dodávky a částečně v nákladním vleku. Akceptujeme přepravu elektrokol. V přihlášce své elektrokolo zaregistrujte v textu poznámky. Počet elektrokol na každém zájezdu je vzhledem ke kapacitě cyklovleků omezený. Nenahlášené elektrokolo nemusí být u nástupu akceptováno.

Důležité informace

Obtížnost: Zájezd není fyzicky náročný. Náročnost je dána větším počtem křižovatek, semaforů a prohlídkových míst. Kolo je na tomto zájezdu více přesouvací a zážitkový prostředek než sportovní výkon. Povrch všech etap je asfaltový - bude Vám stačit krosové nebo silniční či městské kolo. Zájezd zvládnete i na horském kole s hladkými plášti. Z těchto důvodů hodnotíme obtížnost zájezdu číslem 2. Vybavení: Velmi doporučujeme cyklistickou přilbu, která ve Francii není povinná. Děti do 12 let cyklistickou přilbu mít musí. Doporučujeme vhodné kolo, nejlépe po servise. Po Paříži jezdíme v cyklistickém oblečení. Bude se Vám hodit cyklistický batůžek nebo brašny na kolo. Počasí: Lokální informace o počasí najdete zde.. Technické vychytávky Naši průvodci jsou vybavení GPS modulem pro jejich sledování. Používáme elektronické mapy ve formátu mapy.cz a komunikujeme s klienty ve skupině zřízené v aplikaci WhatsApp. Díky tomu je Vaše orientace jednodušší. Zájemci se mohou pohybovat i sami, bez doprovodu průvodce. Další informace obdržíte v pokynech na cestu.

Cena zahrnuje

dopravu do Paříže a zpět, 3x ubytování v mobilních domcích. V základní ceně počítáme s plnou obsazeností 6 osob v mobilhome, pobytovou taxu, průvodce znalý místního prostředí, mluvící francouzským jazykem. DPH, pojištění CK proti úpadku a všemožné poplatky.

Cena nezahrnuje

Stravu - vlastní, komplexní pojištění léčebných výloh do zahraničí, Fakultativní výlety, jsou-li pořádány, vše co není uvedeno pod "cena zahrnuje"


Pořádající CK

FRČÍME s.r.o. IČ: 26307642

Nenašli jste zájezd, který splňuje všechna vaše přání? Zavolejte mi na číslo +420 226 000 611 a připravím vám dovolenou na míru.

Karolína, specialista prodeje zájezdů

Doprava letecky

02:10 h

Popis

Hlavní město Francie o rozloze 14 518 km2 je osídleno 12 miliony obyvatel. Název Paříž je odvozován z galského slova parios, znamenajícího "kotel". Pokud se chcete dozvědět kde sídlí nejkrásnější obraz světa, či seznámit se s největším pouličním sériovým vrahem, navštivte Paříž. Zde se naskýtá neuvěřitelné množství zajímavých míst z historického hlediska, ale i z moderního umění, které zde vzniká prakticky na ulici.

Při návštěvě Paříže se zdá, že všechna slavná jména i místa pocházejí odtud. Kdo by neznal kardinála de Richelieu, markýze de Sade, nebo snad slavného krále slunce Ludvíka XIV. Těm všem byla Paříž společná rodištěm, či působištěm. V tomto historicky romantickém městě se rozhodně nudit nebudete, spíše budete mít problém vybrat si objekt svého zájmu.

Chrám Norte Dame je samozřejmě krásný svou monumentálností, ale zvláštností je i doba stavby této katedrály, která činní 182 let. Světoznámý Louvr dokončený pod vedením Lefuelema Viscontiho patří mezi nejvýznamnější veřejnou budovu Paříže. Toto muzeum je svou nabídkou exponátů opravdu pestré, v dnešní době má 7 oddělení : Egyptské starožitnosti, Stará Antická a Orientální keramika, Řecké a Římské starožitnosti, malby, kresby, mědirytiny - XIII.-XIX. století, skulptury středověku, renesance a moderní doby, malé umělecké předměty světové historie, námořnictví a etnografie. Uprostřed náměstí Charlese de Gaulla stojí světoznámý Vítězný oblouk postavený na příkaz Napoleona Bonaparte. Už méně známý, přesto překrásný je komplex budov v 7. městském obvodu nazvaný Invalidovna. Zde se nachází hrobky všech známých maršálů a generálů Francie. Jako jeden z nejvyšších bodů Paříže vás ohromí Bazilika Sacré-Coeur. A samozřejmě nesmíme zapomenout na Eiffelovu věž, která je zapsána na seznam světového dědictví UNESCO. Vysoká železná dáma měří 324 metrů a ročně ji navštíví více jak 6 milionů návštěvníků.

Procházka po městě protkaných katakombami, plné slavným parků a míst kde byly tvořeny přední romány dnešní literatury je nezapomenutelným zážitkem.