• Od 01.08.2022 je vstup na celé území Francie možný bez jakýchkoliv testů, formulářů či omezení.

Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/evropa/francie/cestovani/covid_19.html

Paříž s možností návštěvy Disneylandu

Francie, Paříž

Více o hotelu

Dejte nám ještě chvilku, prosím,
ověřujeme dostupnost a ceny.

Invia hodnocení

Nemáme žádná hodnocení 0,0 / 5
Invia

Paříž s možností návštěvy Disneylandu

Paříž s možností návštěvy Disneylandu

Číslo termínu: Klikněte pro zobrazení čísla termínu

Paříž s možností návštěvy Disneylandu

Paříž - hlavní město Francie, město zamilovaných, krásné architektury a vybrané gastronomie. Leží blízko soutoku hlavní řeky Seiny a Marny. Na levém břehu Seiny dominuje Pařížská univerzita Sorbonna, knihkupectví a nakladatelství. Proslulé módní salóny, noční kluby, bulváry z 19. století, uličky Latinské čtvrti, muzeum Louvre a typické kavárny. Paříž město všeho co má styl. Eiffelovka, maják v noci šlehající paprsky světla na všechny strany, abyste k ní vždy našli cestu. Jakousi tepnou Paříže je tři kilometry dlouhá třída Avenue de Champs-Elysées, kterou po stranách lemují mimo jiné paláce Grand a Petit Palais a zčásti také park. Nejvýše položenou budovou Paříže je bazilika nejsvětějšího srdce Ježíšova, Sacré-Coeur. Jde o monumentální stavbu na vrcholu pahorku Montmartre. Poslední z důležitých historických památek je 130 metrů dlouhá katedrála Notre-Dame-De-Paris. Nedaleko města je velkým lákadlem pro malé i velké návštěvníky zábavní park Disneyland. Množství atrakcí a hrdinové filmů a pohádek se postarají o nezapomenutelný zážitek. Po Paříži se budeme přesouvat pěšky a metrem.

Program:

1. den: odjezd z ČR v odpoledních hodinách, přes Německo do Francie.
2. den: ráno příjezd do Paříže, pěší prohlídka města s průvodcem - Eiffelova věž, Vítězný oblouk, Notre Dame, a další. Možnost oběda, odpoledne pro zájemce plavba lodí po Seině, okružní jízda městem, odjezd na ubytování.
3. den: po snídani pro zájemce výlet do Disneylandu, celý den volno k návštěvě atrakcí, nebo další den v Paříži. Ve večerních hodinách odjezd do ČR.
4. den: příjezd zpět v odpoledních hodinách.

Kladné stránky

prohlídka Paříže s průvodcem
večerní plavba po Seině
celodenní návštěva Disneylandu

Paříž a Disneyland

Hotel v okrajové části Paříže, dvou nebotřílůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením, snídaně.

Cena zahrnuje:

autobusovou dopravu, 1 x ubytování se snídaní, pobytovou taxu, služby průvodce.

Cena nezahrnuje:

vstupy, obědy, večeře, pojištění léčebných výloh v zahraničí. (Disneyland 1 den /1 park -nutné objednat již v ČR 2500 Kč dospělí, 2100 Kč děti do 11 let, Eiffelova věž: 2. patro pěšky 10 euro, 2. patro výtahem 16 euro, 3. patro výtahem 25 euro, Vítězný oblouk 12 euro, plavba po Seině 12 euro, oběd 15 euro, ceny orientační)., Minimální počet účastníků z jednotlivých nástupních míst je 6 osob. Při nižším počtu nemusí být nástupní místo realizováno.

Vyberte si termín

Doprava letecky

02:10 h

Popis

Hlavní město Francie o rozloze 14 518 km2 je osídleno 12 miliony obyvatel. Název Paříž je odvozován z galského slova parios, znamenajícího "kotel". Pokud se chcete dozvědět kde sídlí nejkrásnější obraz světa, či seznámit se s největším pouličním sériovým vrahem, navštivte Paříž. Zde se naskýtá neuvěřitelné množství zajímavých míst z historického hlediska, ale i z moderního umění, které zde vzniká prakticky na ulici.

Při návštěvě Paříže se zdá, že všechna slavná jména i místa pocházejí odtud. Kdo by neznal kardinála de Richelieu, markýze de Sade, nebo snad slavného krále slunce Ludvíka XIV. Těm všem byla Paříž společná rodištěm, či působištěm. V tomto historicky romantickém městě se rozhodně nudit nebudete, spíše budete mít problém vybrat si objekt svého zájmu.

Chrám Norte Dame je samozřejmě krásný svou monumentálností, ale zvláštností je i doba stavby této katedrály, která činní 182 let. Světoznámý Louvr dokončený pod vedením Lefuelema Viscontiho patří mezi nejvýznamnější veřejnou budovu Paříže. Toto muzeum je svou nabídkou exponátů opravdu pestré, v dnešní době má 7 oddělení : Egyptské starožitnosti, Stará Antická a Orientální keramika, Řecké a Římské starožitnosti, malby, kresby, mědirytiny - XIII.-XIX. století, skulptury středověku, renesance a moderní doby, malé umělecké předměty světové historie, námořnictví a etnografie. Uprostřed náměstí Charlese de Gaulla stojí světoznámý Vítězný oblouk postavený na příkaz Napoleona Bonaparte. Už méně známý, přesto překrásný je komplex budov v 7. městském obvodu nazvaný Invalidovna. Zde se nachází hrobky všech známých maršálů a generálů Francie. Jako jeden z nejvyšších bodů Paříže vás ohromí Bazilika Sacré-Coeur. A samozřejmě nesmíme zapomenout na Eiffelovu věž, která je zapsána na seznam světového dědictví UNESCO. Vysoká železná dáma měří 324 metrů a ročně ji navštíví více jak 6 milionů návštěvníků.

Procházka po městě protkaných katakombami, plné slavným parků a míst kde byly tvořeny přední romány dnešní literatury je nezapomenutelným zážitkem.