• Prodej zájezdů do Francie dosud pokračuje beze změn. Ministerstvo zahraničních věcí České republiky však upozorňuje, že až do odvolání platí ve Francii nejvyšší stupeň bezpečnostní hrozby. Francouzská vláda vyhlásila dne 13. října 2023 nouzový stav nazvaný „Vigipirate: urgence attentat“, neboli bezprostřední hrozbu teroristických útoků.
  • Po celé zemi dochází k anonymním hlášením bombových nástrah, což vede k mnoha uzavírkám a evakuacím letišť a památek. Je nezbytné důsledně dodržovat pokyny místních bezpečnostních složek i úřadů a sledovat aktuální situaci v místních médiích a na sociálních sítích.
  • Aktualizované informace jsou k dispozici na webu Velvyslanectví ČR v Paříži, případně na webu MZV ČR.V případě nouze je možné volat pohotovostní linku velvyslanectví: +420 222 264 234
Zájezd do

Paříž plná poznání

Hodnocení: 0/5

Francie, Paříž

Dejte nám ještě chvilku, prosím,
ověřujeme dostupnost a ceny.

Paříž plná poznání

Popis

Kouzelné památky, které už z dálky vyzařují eleganci a cit pro detail. Na každém kroku vás obklopí bohatá a zajímavá místa, kde se psaly dějiny. Světově proslulé galerie, upravené parky a zahrady, typické kavárničky i noblesní restaurace, rušné bulváry i malebné uličky, romantická zákoutí, to vše je Paříž. Její kouzlo a atmosféru nelze slovy dostatečně popsat, musí se zažít na vlastní kůži.
NÁŠ TIP:
Louvre – jedno z největších muzeí na světe nacházející se v komplexu bývalého sídla francouzských králů,
Champs Elysées – nejznámější ulice v Paříži dlouhá 2 km, proslavená především výší nájmů, jelikož patří k nejluxusnějším adresám v Paříži.
Eiffelova věž – ocelová věž patřící k nejznámějším z Pařížských dominant. Věž měří včetně antény 324 m. Na vyhlídku vás dopraví výtah jezdící až do druhého patra, ve čtvrté noze najdete schodiště pro pěší výstup.
Moulin Rouge – kabaret nacházející se ve čtvrti Pigalle na úpatí Montmartru. Červený mlýn láká již mnoho let zvědavé turisty.

Program

1. den: Odjezd z Prahy v odpoledních hodinách.
2. den: Po příjezdu do Paříže krátký okruh autobusem – Pantheon, Sorbona, Notre Dame, kde si vystoupíme a projdeme přes Centre George Pompidou, Forum des Halles k Louvru a dále procházkou po Champs Elysées k Vítěznému oblouku a zpět k Place de la Concorde, dále pak k Opeře. Individuální volno (nebo návštěva muzea parfémů) a přesun na ubytování.
3. den: Ráno po snídani nás čeká Eiffelova věž s možnou prohlídkou (přihlášku na prohlídku věže uveďte do poznámky objednávky). Dále následuje Martovo pole a Invalidovna. Následně se přesuneme k Moulin Rouge a procházkou přes Montmartre k nádherné bazilice Sacre Coeur, po té se přesuneme do centra. Odpoledne individuální program s možnou projížďkou po Seině (přihlášku na projížďku uveďte do poznámky objednávky). Večer odjezd do České republiky.
4. den: Příjezd do ČR v dopoledních hodinách.

Cena zahrnuje

• 1 ubytování ve dvoulůžkovém pokoji pro jednu osobu
• 1 snídaně, 1 místo v autobuse
• Průvodce znalého destinace
• 1 zavazadlo a 1 palubní tašku k přepravě

Cena nezahrnuje

Vstupné do památek:
• Plavba po Seině 15-20 €
• Návštěva Eiffelovy věže (vstupné je závislé na patře a zda využijete výtah či schody)
• Jízdenky MHD cca 8 €
• Cestovní a úrazové pojištění během pobytu s pojištěním storna 49 Kč/den
• Příplatek za jednolůžkový pokoj
• Pobytová taxa 3 € / osoba

Nástup / Výstup

PRAHA – 17:00 AUTOBUSOVÉ NÁDRAŽÍ FLORENC
BEROUN – 18:00 ČERPACÍ STANICE ÖMV (U KAUFLANDU)
PLZEŇ – 18:45 ZASTÁVKA MHD NC ČERNICE (OC OLYMPIA)
ROZVADOV – 20:00 SVATÁ KATEŘINA, ČERPACÍ STANICE MOL
ČASY ODJEZDŮ JSOU POUZE ORIENTAČNÍ. CESTOVNÍ KANCELÁŘ SI VYHRAZUJE PRÁVO NA ZMĚNY ČASŮ ODJEZDŮ.
Důležité upozornění:
Pro pořádání zájezdu je stanoven minimální počet účastníků zájezdu na 32 osob, pokud není ve smlouvě o zájezdu nebo v potvrzení o zájezdu uvedeno jinak. Vega Tour s.r.o. má právo zrušit zájezd do 7 dní před nástupem na zájezd při nenaplnění požadovaného počtu účastníků.


Vyberte si termín

Doprava letecky

02:10 h

Popis

Hlavní město Francie o rozloze 14 518 km2 je osídleno 12 miliony obyvatel. Název Paříž je odvozován z galského slova parios, znamenajícího "kotel". Pokud se chcete dozvědět kde sídlí nejkrásnější obraz světa, či seznámit se s největším pouličním sériovým vrahem, navštivte Paříž. Zde se naskýtá neuvěřitelné množství zajímavých míst z historického hlediska, ale i z moderního umění, které zde vzniká prakticky na ulici.

Při návštěvě Paříže se zdá, že všechna slavná jména i místa pocházejí odtud. Kdo by neznal kardinála de Richelieu, markýze de Sade, nebo snad slavného krále slunce Ludvíka XIV. Těm všem byla Paříž společná rodištěm, či působištěm. V tomto historicky romantickém městě se rozhodně nudit nebudete, spíše budete mít problém vybrat si objekt svého zájmu.

Chrám Norte Dame je samozřejmě krásný svou monumentálností, ale zvláštností je i doba stavby této katedrály, která činní 182 let. Světoznámý Louvr dokončený pod vedením Lefuelema Viscontiho patří mezi nejvýznamnější veřejnou budovu Paříže. Toto muzeum je svou nabídkou exponátů opravdu pestré, v dnešní době má 7 oddělení : Egyptské starožitnosti, Stará Antická a Orientální keramika, Řecké a Římské starožitnosti, malby, kresby, mědirytiny - XIII.-XIX. století, skulptury středověku, renesance a moderní doby, malé umělecké předměty světové historie, námořnictví a etnografie. Uprostřed náměstí Charlese de Gaulla stojí světoznámý Vítězný oblouk postavený na příkaz Napoleona Bonaparte. Už méně známý, přesto překrásný je komplex budov v 7. městském obvodu nazvaný Invalidovna. Zde se nachází hrobky všech známých maršálů a generálů Francie. Jako jeden z nejvyšších bodů Paříže vás ohromí Bazilika Sacré-Coeur. A samozřejmě nesmíme zapomenout na Eiffelovu věž, která je zapsána na seznam světového dědictví UNESCO. Vysoká železná dáma měří 324 metrů a ročně ji navštíví více jak 6 milionů návštěvníků.

Procházka po městě protkaných katakombami, plné slavným parků a míst kde byly tvořeny přední romány dnešní literatury je nezapomenutelným zážitkem.