• Prodej zájezdů do Francie dosud pokračuje beze změn. Ministerstvo zahraničních věcí České republiky však upozorňuje, že až do odvolání platí ve Francii nejvyšší stupeň bezpečnostní hrozby. Francouzská vláda vyhlásila dne 13. října 2023 nouzový stav nazvaný „Vigipirate: urgence attentat“, neboli bezprostřední hrozbu teroristických útoků.
  • Po celé zemi dochází k anonymním hlášením bombových nástrah, což vede k mnoha uzavírkám a evakuacím letišť a památek. Je nezbytné důsledně dodržovat pokyny místních bezpečnostních složek i úřadů a sledovat aktuální situaci v místních médiích a na sociálních sítích.
  • Aktualizované informace jsou k dispozici na webu Velvyslanectví ČR v Paříži, případně na webu MZV ČR.V případě nouze je možné volat pohotovostní linku velvyslanectví: +420 222 264 234
Zájezd do

Paríž - perla na Seine

Hodnocení: 0/5

Francie, Paříž

Dejte nám ještě chvilku, prosím,
ověřujeme dostupnost a ceny.

Paríž - perla na Seine

Rýchly popis:

Najromantickejšie mesto na svete podľa mnohých ľudí. Najočarujúcejšie parky pri zámku Versailles, najkrajší výhľad z Eiffelovej veže, najdrahší obraz v múzeu Louvre, či hrobka najslávnejšieho cisára Napoleona I. Tento poznávací zájazd rozhodne účastníkov presvedčí, že Paríž je skutočnou perlou na Seine.

Ubytovanie: 2x resp. 3x v hoteli
Stravovanie: 2x resp. 3x raňajky
Paríž - Versailles


PODMIENKY VSTUPU DO KRAJINY


Doprava:

autobusová

*poznámka CK: v prípade 3 nocí zájazd ide bez nočnej jazdy tam


Program:

1. deň - odchod zo Slovenska v popoludňajších hodinách, nočný transfer cez Rakúsko a Nemecko do Francúzska, resp. pri zájazde s prenocovaním odchod v skorých ranných hodinách zo Slovenska a večer ubytovanie v hoteli na okraji Paríža a nocľah.
2. deň – príchod do Paríža v dopoludňajších hodinách, resp. v prípade ubytovania raňajky, presun k Eiffelovej veži - nesmrteľný symbol mesta týčiaci sa nad zelenými plochami Marsových polí. Ochutnávka miestnych špecialít na tradičnom francúzskom trhu. Pešia prechádzka Latinskou štvrťou - svetovo preslávená Univerzita Sorbonne, Panthéon – miesto posledného odpočinku francúzskych velikánov, palác Luxembourg – sídlo francúzskeho Senátu s krásnymi záhradami, oáza pokoja a oddychu domácich i turistov. Katedrála Notre Dame, nádherná gotická kaplnka Sainte Chapelle, moderné Centre Pompidou, kostol sv. Magdalény, námestie Place de la Concorde - niekdajšie dejisko mnohopočetných verejných popráv, ktorému dnes dominuje 3000 rokov starý egyptský obelisk. Večer ubytovanie v hoteli a nocľah.
3. deň – raňajky, presun autobusom do Versailles. Návšteva impozantného kráľovského zámku, ktorý bol kedysi politickým srdcom Francúzska a dnes ohuruje svojich návštevníkov prepychovou Zrkadlovou sálou či kráľovskými komnatami. Záhrady patriace k zámku oslovia dokonalou úpravou, množstvom sôch a fontán, taktiež romantickými stavbami Veľký Trianon (postavený pre kráľa Ľudovíta XIV. ako útočisko pred životom na kráľovskom dvore) a Malý Trianon s anglickým parkom, patriaci Márii Antoinette. Popoludní prechádzka pôvabnou štvrťou umelcov Montmartre s bielou Bazilikou Sacré Coeur. Pokračovaním prehliadky je zóna Trocadéro, ktorá poskytuje azda najlepší výhľad na Eiffelovu vežu. Večer návrat do hotela.
4. deň – raňajky, pešia prehliadka centra - Víťazný oblúk Napoleóna I. a elegantný bulvár Champs-Elyseés. Možnosť fakultatívnej vyhliadkovej plavby loďou po Seine – nezabudnuteľný zážitok pre každého návštevníka. Prehliadka priľahlých Tuilerijských záhrad - ako ukážka dokonalej francúzskej záhradnej úpravy. Individuálne voľno, v popoludňajších hodinách možnosť individuálnej návštevy paláca Louvre, ukrývajúceho skvosty európskeho maliarstva a sochárstva rovnomenného múzea. Vo večerných hodinách odchod z Paríža a tranzit cez Nemecko a Rakúsko.
5. deň – príchod na Slovensko v popoludňajších hodinách.


*pozn.: postupnosť programu sa môže meniťV cene je zahrnuté:
doprava luxusným autokarom, 2x resp. 3x ubytovanie v 2*+/3* hoteli s raňajkami, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.
V cene nie je zahrnuté:

Povinné príplatky: pobytová taxa (platba na mieste cca 6 EUR/os./noc), vstup do Versailles 30,40EUR (26+), 10EUR (0-25r., ZŤP), doprava v meste (napr. metro, vlak a pod.) počas zájazdu po pamiatkách a atrakciách. Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 3,90 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 5 EUR/os./deň, orientačná cena vstupov 95 EUR/os. (platba na mieste). Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 90 EUR/2 noci resp. 140 EUR/3 noci, miestenka 10 EUR, príplatok za dvojsedadlo 210 EUR. Prípadné vstupy na atrakcie, do múzetí atd. Nástupné miesta: BA – bez príplatku, NR, TT - 10 EUR, TO, PN, PE - 15 EUR, TN, ZH, PD, DUB, NM - 20 EUR, BB, ZV, PB, ZA, MT - 25 EUR, KE, PO, PP, LM, RK - 35 EUR. Upozornenie: termín 28.03. - 01.04. - Veľká Noc. Ceny vopred objednaných vstupov sa môžu meniť. CK Turancar si vyhradzuje právo na ich doúčtovanie.


Typ stravy:
raňajky
Dni:
5 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Pamiatky v programe pre leták:
Eiffelova veža | Versailles | Notre Dame | Louvre

Vyberte si termín

Doprava letecky

02:10 h

Popis

Hlavní město Francie o rozloze 14 518 km2 je osídleno 12 miliony obyvatel. Název Paříž je odvozován z galského slova parios, znamenajícího "kotel". Pokud se chcete dozvědět kde sídlí nejkrásnější obraz světa, či seznámit se s největším pouličním sériovým vrahem, navštivte Paříž. Zde se naskýtá neuvěřitelné množství zajímavých míst z historického hlediska, ale i z moderního umění, které zde vzniká prakticky na ulici.

Při návštěvě Paříže se zdá, že všechna slavná jména i místa pocházejí odtud. Kdo by neznal kardinála de Richelieu, markýze de Sade, nebo snad slavného krále slunce Ludvíka XIV. Těm všem byla Paříž společná rodištěm, či působištěm. V tomto historicky romantickém městě se rozhodně nudit nebudete, spíše budete mít problém vybrat si objekt svého zájmu.

Chrám Norte Dame je samozřejmě krásný svou monumentálností, ale zvláštností je i doba stavby této katedrály, která činní 182 let. Světoznámý Louvr dokončený pod vedením Lefuelema Viscontiho patří mezi nejvýznamnější veřejnou budovu Paříže. Toto muzeum je svou nabídkou exponátů opravdu pestré, v dnešní době má 7 oddělení : Egyptské starožitnosti, Stará Antická a Orientální keramika, Řecké a Římské starožitnosti, malby, kresby, mědirytiny - XIII.-XIX. století, skulptury středověku, renesance a moderní doby, malé umělecké předměty světové historie, námořnictví a etnografie. Uprostřed náměstí Charlese de Gaulla stojí světoznámý Vítězný oblouk postavený na příkaz Napoleona Bonaparte. Už méně známý, přesto překrásný je komplex budov v 7. městském obvodu nazvaný Invalidovna. Zde se nachází hrobky všech známých maršálů a generálů Francie. Jako jeden z nejvyšších bodů Paříže vás ohromí Bazilika Sacré-Coeur. A samozřejmě nesmíme zapomenout na Eiffelovu věž, která je zapsána na seznam světového dědictví UNESCO. Vysoká železná dáma měří 324 metrů a ročně ji navštíví více jak 6 milionů návštěvníků.

Procházka po městě protkaných katakombami, plné slavným parků a míst kde byly tvořeny přední romány dnešní literatury je nezapomenutelným zážitkem.