• Prodej zájezdů do Francie dosud pokračuje beze změn. Ministerstvo zahraničních věcí České republiky však upozorňuje, že až do odvolání platí ve Francii nejvyšší stupeň bezpečnostní hrozby. Francouzská vláda vyhlásila dne 13. října 2023 nouzový stav nazvaný „Vigipirate: urgence attentat“, neboli bezprostřední hrozbu teroristických útoků.
  • Po celé zemi dochází k anonymním hlášením bombových nástrah, což vede k mnoha uzavírkám a evakuacím letišť a památek. Je nezbytné důsledně dodržovat pokyny místních bezpečnostních složek i úřadů a sledovat aktuální situaci v místních médiích a na sociálních sítích.
  • Aktualizované informace jsou k dispozici na webu Velvyslanectví ČR v Paříži, případně na webu MZV ČR.V případě nouze je možné volat pohotovostní linku velvyslanectví: +420 222 264 234
Zájezd do

Paríž a Disneyland

Hodnocení: 0/5

Francie, Paříž

Dejte nám ještě chvilku, prosím,
ověřujeme dostupnost a ceny.

Paríž a Disneyland

Rýchly popis:

Program zájazdu ocenia malí, veľkí, starí, mladí, rodiny s deťmi, či zamilované dvojice. Medzi pamiatky, ktoré nesmú byť vynechané, patria napr. Eiffelova veža, univerzita Sorbonne, či Luxemburské záhrady s pôvodnou Sochou slobody. Veľa zábavy čaká dospelých aj deti v parížskom Disneylande, kde čakajú najslávnejšie a najobľúbenejšie postavičky z filmov a rozprávok.
Ubytovanie: 2x v hoteli
Stravovanie: 2x raňajky
Paríž - Disneyland


PODMIENKY VSTUPU DO KRAJINYDoprava:
autobusová
Program:

1. deň – tranzit zo Slovenska v poludňajších hodinách cez Rakúsko a Nemecko do Francúzska.

2. deň – príchod do Paríža v dopoludňajších hodinách. Pešia prechádzka Latinskou štvrťou – Pantheón, palác Luxembourg – oddych v očarujúcich Luxemburských záhradách plných zelene, pestrofarebných kvetín, sôch a fontán, univerzita Sorbonne, uličky Latinskej štvrte s množstvom štýlových reštaurácií, kníhkupectiev a obchodíkov so suvenírmi, presun na ostrov Île de la Cité s dominantou mesta známou aj vďaka zvonárovi Quasimodovi a krásnej Esmeralde – katedrála Notre Dame vyzdobená množstvom strašidelných chrličov a kamenných netvorov. Podvečer presun na ubytovanie v hoteli.

3. deň – raňajky, pokračovanie v prehliadke parížskych pamätihodností: Eiffelova veža, bulvár Champs-Elysées, Víťazný oblúk, načerpanie síl v Tuilerijských záhradách, nezabudnuteľná plavba loďou po Seine - zážitok pre malých i veľkých, individuálne voľno, príležitosť ochutnať preslávenú francúzsku palacinku crêpe či typické cukrovinky macarons. Vo večerných hodinách návrat do hotela a nocľah.

4. deň – raňajky, odchod autokarom do Disneylandu, vzdialeného približne 32 km od Paríža. Zábavný park Disneyland je nezabudnuteľný zážitok pre deti aj dospelých a počas jeho celodennej návštevy budete mať možnosť stretnúť všetky rozprávkové bytosti zo sveta Walta Disneyho. Budete si môcť pozrieť rozprávkové sprievody, vystúpenia a vyskúšať rôzne atrakcie. Zábavný park sa skladá z piatich tematicky zameraných častí. Ako prvou prejdete Main Street, ktorá zobrazuje staré americké mestečko z čias, keď Walt Disney bol ešte chlapec. Nasleduje Fantasyland, miesto, kde Disneyho postavičky z príbehov a rozprávok ožívajú. Stretnúť tu môžete Snehulienku a sedem trpaslíkov, zažijete let s Petrom Panom a Alica vás zoberie do krajiny zázrakov. V krajine divokého západu zažijete jazdu banským vláčikom, plavbu historickým parníkom po Mississippi, indiánsku dedinu. V Adventureland sa stretnete s pirátmi z Karibiku. Svet budúcnosti zažijete v Discoveryland, kde sa stretnete aj s hračkami z Toy story. Po celom dni strávenom v krajine rozprávok cesta domov na Slovensko cez Nemecko a Rakúsko.

5. deň – príchod na Slovensko v popoludňajších hodinách.

*pozn.: postupnosť programu sa môže meniť


V cene je zahrnuté:
doprava luxusným autokarom, 2x ubytovanie v 2*+/3* hoteli s raňajkami, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.
V cene nie je zahrnuté:
Povinné príplatky: pobytová taxa (platba na mieste cca 6 EUR/os./noc), doprava v meste (napr. metro, vlak a pod.) počas zájazdu po pamiatkách a atrakciách, lístok do Disneylandu. Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 3,90 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 5 EUR/os./deň, orientačná cena vstupov 95 EUR/os. (platba na mieste). Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 90 EUR/2 noci, miestenka 10 EUR, príplatok za dvojsedadlo 210 EUR. Nástupné miesta: BA – bez príplatku, NR, TT - 10 EUR, TO, PN, PE - 15 EUR, TN, ZH, PD, DUB, NM - 20 EUR, BB, ZV, PB, ZA, MT - 25 EUR, KE, PO, PP, LM, RK - 35 EUR. Upozornenie: termín 28.03. - 01.04. - Veľká Noc.
Typ stravy:
raňajky
Dni:
5 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Pamiatky v programe pre leták:
Paríž | Disneyland | Eiffelova veža | Víťazný oblúk

Vyberte si termín

Doprava letecky

02:10 h

Popis

Hlavní město Francie o rozloze 14 518 km2 je osídleno 12 miliony obyvatel. Název Paříž je odvozován z galského slova parios, znamenajícího "kotel". Pokud se chcete dozvědět kde sídlí nejkrásnější obraz světa, či seznámit se s největším pouličním sériovým vrahem, navštivte Paříž. Zde se naskýtá neuvěřitelné množství zajímavých míst z historického hlediska, ale i z moderního umění, které zde vzniká prakticky na ulici.

Při návštěvě Paříže se zdá, že všechna slavná jména i místa pocházejí odtud. Kdo by neznal kardinála de Richelieu, markýze de Sade, nebo snad slavného krále slunce Ludvíka XIV. Těm všem byla Paříž společná rodištěm, či působištěm. V tomto historicky romantickém městě se rozhodně nudit nebudete, spíše budete mít problém vybrat si objekt svého zájmu.

Chrám Norte Dame je samozřejmě krásný svou monumentálností, ale zvláštností je i doba stavby této katedrály, která činní 182 let. Světoznámý Louvr dokončený pod vedením Lefuelema Viscontiho patří mezi nejvýznamnější veřejnou budovu Paříže. Toto muzeum je svou nabídkou exponátů opravdu pestré, v dnešní době má 7 oddělení : Egyptské starožitnosti, Stará Antická a Orientální keramika, Řecké a Římské starožitnosti, malby, kresby, mědirytiny - XIII.-XIX. století, skulptury středověku, renesance a moderní doby, malé umělecké předměty světové historie, námořnictví a etnografie. Uprostřed náměstí Charlese de Gaulla stojí světoznámý Vítězný oblouk postavený na příkaz Napoleona Bonaparte. Už méně známý, přesto překrásný je komplex budov v 7. městském obvodu nazvaný Invalidovna. Zde se nachází hrobky všech známých maršálů a generálů Francie. Jako jeden z nejvyšších bodů Paříže vás ohromí Bazilika Sacré-Coeur. A samozřejmě nesmíme zapomenout na Eiffelovu věž, která je zapsána na seznam světového dědictví UNESCO. Vysoká železná dáma měří 324 metrů a ročně ji navštíví více jak 6 milionů návštěvníků.

Procházka po městě protkaných katakombami, plné slavným parků a míst kde byly tvořeny přední romány dnešní literatury je nezapomenutelným zážitkem.