Grónsko - Zlatý trojúhelník

Grónsko

Více o hotelu

Dejte nám ještě chvilku, prosím,
ověřujeme dostupnost a ceny.

Invia hodnocení

Nemáme žádná hodnocení 0,0 / 5
Invia

Grónsko - Zlatý trojúhelník

Číslo termínu: Klikněte pro zobrazení čísla termínu

1. den

ODLET Z PRAHY: Odlet z Prahy do Kodaně. Ubytování v hotelu a nocleh v Kodani.

2. den

KODAŇ – KANGERLUSSUAQ – KÓTA 660 : Odlet v dopoledních hodinách z Kodaně do Kangerlussuaq. Po příletu transfer do hotelu, ubytování. Odpoledne vyjedete krásnou krajinou ke kótě č. 660. Úchvatná nekončící plocha ledu je naprosto fascinující a vy se budete moci volně procházet na tomto fantastickém přírodním útvaru, který se vyvíjel milióny let. Návrat do hotelu. Nocleh v Kangerlussuaq.

3. den

NUUK: Přelet do grónské metropole Nuuk. Přivítá Vás majestátní hora Sermitsiaq tyčící se nad spletitými fjordy. Po příletu se vydáte na prohlídku, během níž navštívíte Národní muzeum s exppozicí dávných mumií, kulturní centrum Katauaq s fasádou napodobující polární záři tančící na obloze a staré město. Odpoledne volno na nákup suvenýrů – zaujmou zejména kousky z dílen grónských tradičních řemesel. V podvečer se nalodíte na plavidlo Sarfaq Ittuk a vyplujete vstříc severu. Nocleh na lodi.

4. den

SISIMUT: Poklidná plavba podél čarokrásného pobřeží, které můžete pozorovat z pohodlí klubovny, nebo z venkovních palub lodi. Nezapomeňte mít po ruce dalekohled a fotoaparát. K večeru zakotvíte v druhém největším městě Grónska. Sisimut s malebnými dřevěnými domky leží v nádherné skalnaté krajině. Zde se seznámíte s historií regionu, navštívíte původní koloniální domy ze 17. století, ve kterých se dnes nachází muzeum. Jeho velmi autentická expozice vás provede všemi etapami života Inuitů. Návrat na loď a pokračování v plavbě na sever. Nocleh na lodi.

5. den

ILULISSAT: Ráno vás čeká pozdrav severního vodstva – ledové kry všech možných velikostí a tvarů od menších placek ledu až po hrozivé icebergy (ledové hory velkosti auta či domu). Ostatně slovo Ilulissat znamená „ledové kry“. Plavba zálivem Disko Bay do Ilulissat, kde v poledne zakotvíte. Následuje přesun do hotelu a odpoledne prohlídka města u ústí fjordu Ilulisaat Icefjord, jenž je pro svou jedinečnou krásu na seznamu světového dědictví UNESCO. Nocleh v Ilulissat.

6. den

OSADA SERMERMIUT : Pěší výlet do opuštěné osady Sermermiut, která leží 1,5km od Ilulissatu, během cesty zastávka u rokle „Kællingekløften“, odkud se vybízí nádherný výhled na ledový fjord. K tomuto místu se váže poněkud temný příběh. Asi před 900 lety, v době kdy byly potraviny vzácné, staré ženy spáchaly sebevraždu skokem z útesu, a to proto, aby zabránily hladovění mladých. Tudíž se tomuto místu také přezdívá „Čarodějnická rokle“. Odpoledne možnost fakultativního výletu helikoptérou nad úžasnou jezerní a horskou krajinou nebo si vypůjčit kajak, který tiše klouže po studených vodách a kolem vás se tyčí obrovské kry. Nocleh v Ilulissat.

7. den

ZÁLIV DISKO BAY A VELRYBÍ SAFARI: Dnes vyrazíte opět do vod kolem Ilulissat. Záliv Disko Bay i přilehlý fjord jsou v létě domovem několika druhů velryb – zejména keporkaků, plejtváků myšoka a malého. Díky radiovému spojení s místními rybáři je úspěch mise téměř jistý. Dobrodružní jedinci mohou využít možnosti půjčit si kajak a vydat se do klidné vody fjordu v tradičním inuitském dopravním prostředku (fakultativně). Scenérie vůkol pak uvidí z jiné perspektivy. Neméně ozvláštněný pohled nabízí let helikoptérou nad ledovcovou krajinou, z níž jako tesáky obroské vlčice vystupují vrcholky hor. Nocleh v Ilulissat.

8. den

LEDOVEC EQI: Dnes se vydáte lodí k telícímu ledovci Eqi. Trasa povede kolem zátoky Bredebugt, osady Oqaatsut a velkého fjordového systému zvaného Pakitsoq, dále úžinou Ataa obklopenou strmými horami až k samotnému ledovci Eqi. V jeho těsné blízkosti budete pozorovat obrovské kusy ledu, kterak se náhle odlamují a hřmotně padají do vody. Loď u ledovce kotví přibližně 2 hodiny, oběd na lodi. Příjemnou tečku za dnem a celou výpravou udělá závěrečná večeře v hotelu. Návrat do Ilulissat, nocleh.

9. den

ODLET Z ILULISSAT : Váš den začne posledním pohledem na famózní obrazy fjordu, který si v sobě zachováte po dlouhá léta, jelikož je nezapomenutelný. Transfer na letiště, vnitrostátní přelet do Kangerlussuaq a následně do Kodaně. Přílet do Kodaně ve večerních hodinách, ubytování v hotelu, nocleh.

10. den

PŘÍLET DO PRAHY:

Cena zahrnuje:

leteckou přepravu Praha – Kodaň – Kangerlussauaq – Kodaň – Praha, leteckou přepravu Kangerlussauaq – Nuuk, Ilulissat – Kangerlussauaq, plavbu kolem pobřeží Nuuk – Ilulissat na lodi Sarfaq Ittuk, 2x nocleh v Kodani v letištním hotelu 3* se snídaní, 5x nocleh v hotelech dle programu se snídaní (vlastní sociální zařízení), 2x nocleh na lodi se snídaní v kajutě standard s plnou penzí, celodenní výlet lodí k ledovci Eqi s obědem, 1x uvítací večeře, 1x závěrečná večeře, veškeré transfery a výlety dle programu, přeprava zavazadel: 20 kg odbavené zavazadlo + 8 kg příruční zavazadlo, místní anglicky mluvící průvodce

Cena nezahrnuje:

česky mluvící průvodce (možné za příplatek, cena na vyžádání), fakultativní výlety nad rámec programu, spropitné NA TENTO ZÁJEZD SE NEVZTAHUJÍ ŽÁDNÉ SLEVY.

Pořádající CK

ESO travel a.s. IČ: 27957039

Nenašli jste zájezd, který splňuje všechna vaše přání? Zavolejte mi na číslo +420 226 000 611 a připravím vám dovolenou na míru.

Nicole, specialista prodeje zájezdů