Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/asie/indie/cestovani/covid_19.html
Zájezd do

Klasická Indie

Hodnocení: 0/5

Indie

Dejte nám ještě chvilku, prosím,
ověřujeme dostupnost a ceny.

Klasická Indie

Informace k zájezdu

Jedná se o individuální zájezd, kdy cestujete samostatně bez účasti ve větší skupině, tzv. máte k dispozici vlastního řidiče/průvodce. Časy letů a program okruhu se mohou změnit v závislosti na letecké společnosti, dopravní situaci v Indii, uzavírkách monumentů či státních svátcích. Vždy však uvidíte maximum, resp. program bude upraven dle aktuální situace k uspokojení klienta. V případě spokojenosti s řidičem a průvodci je vhodné zanechat menší spropitné.

1. den

Odlet z Prahy nebo Vídně.

2. den

Po ubytování v hotelu prohlídka hlavního města. Projížďka po Starém Dillí kde uvidíte Červenou pevnost, symbol síly i elegance mughalského císaře, dále uvidíte největší indickou mešitu Jama Masjid s nedalekým bazarem. Noc v Dillí.

3. den

Návštěva minaretu Qutub a Lotosového chrámu. Projížďka kolem Humayunské hrobky a , který je nejvyšší věží v Indii, dále projedete kolem Parlamentu a impozantní Indické brány. Poté přejezd do Jaipuru. Noc v Jaipuru.

4. den

Dopoledne prohlídka Fort Amber, kam vás majestátně vyvezou sloni. Pevnost, vzdálená 11 km od Jaipuru, je se svými terasami a opevněním odrážejícími se v hladině jezera Maota skvělou ukázkou rajputské architektury a patří k jedné z nejzajímavějších pevností v Indii. Odpoledne prohlídka Jaipuru vč. maharádžova městského paláce, Jantar Mantar – observatoře z r. 1726, či zahrad Ram Niwas. Budete rovněž projíždět kolem “Paláce větrů”, nejznámějšího paláce šlechty ve městě. Noc v Jaipuru.

5. den

Po snídani odjezd do Agry. Prohlídka nejúžasnějšího monumentu lásky na světě - Taj Mahalu, jehož stavbu začal v r. 1631 císař na paměť své milované královny. Po poledni návštěva pevnosti v Agře a pulsujícího města, prohlídka hrobky Itamaduddaulah. Náš tip: požádejte řidiče, ať vás před západem slunce odveze na druhý břeh řeky Jamuny k Taj Mahalu, naskytne se vám nezapomenutelný pohled na Taj Mahal osvětlený zapadajícím sluncem a řeku. Upozornění: Taj Mahal je zavřený v pátek! Ubytování na hotelu.

6. den

Po brzké snídani transfer na nádraží a odjezd vlakem do Orchhy – bývalého sídla rádži. Po prohlídce města následuje přejezd do Kahjuraho a noc v hotelu.

7. den

Ráno prohlídka skupiny východních a západních chrámů v Khajuraho. Jedná se o bráhmanistické a džinistické chrámy z 10.-11. století. Odpoledne přelet do Varanasí. Přílet do Varanasí, poté transfer do hotelu. Později odpoledne návštěva Sarnath, jelení obory, kde Buddha poprvé učil své mnichy (cca 13 km od Varanasi). Večer návštěva nábřeží řeky Gangy a shlédnutí náboženských ceremonií. Ubytování v hotelu.

8. den

Velmi brzy ráno plavba po řece Ganga ke Ghátům. Návrat do hotelu na snídani. Prohlídka chrámu Kashi Vishwanath a univerzity Banaras Hindu. Poté transfer na letiště a přelet do Dillí. Po příletu do Dillí ubytování v hotelu.

9. den

Transfer na letiště a odlet zpět do Prahy nebo Vídně.

Cena zahrnuje

zpáteční letenka, program okruhu, transfer klimatizovaným vozem , anglicky mluvící průvodce (řidič), ubytování v 5* hotelech na 8 nocí se snídaní

Cena nezahrnuje

cestovní pojištění, vízum, spropitné řidiči/průvodci, poplatky za fotografování/natáčení u památek

Cena zahrnuje:

zpáteční letenka, program okruhu, transfer klimatizovaným vozem , anglicky mluvící průvodce (řidič), ubytování v 5* hotelech na 8 nocí se snídaní

Cena nezahrnuje:

cestovní pojištění, vízum, spropitné řidiči/průvodci, poplatky za fotografování/natáčení u památek

Vyberte si termín