Zájezd do

I Rododendri (San Antonio)

Hodnocení: 2/5

Itálie, Alta Valtellina, Bormio

Sdílet
Dejte nám ještě chvilku, prosím,
ověřujeme dostupnost a ceny.

Hotel I Rododendri

Popis

Hotel se nachází 20 m od hlavní silnice do Bormia, byl několikrát zrenovován a nabízí příjemné ubytování.
Vybavení a služby:
21 pokojů, recepce, bar, restaurace v alpském stylu, společenská místnost s TV, parkoviště, lyžárna
Ubytování:
vícelůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením, telefon, wi-fi, možnost přistýlky (palanda), některé pokoje mají balkon
Vzdálenosti:
400 m od centra města, 50 m od zastávky skibusu, 4 km od Bormia, 8 km od S. Caterina Valfurva, 30 km od Livigna

Stravování

= snídaně formou bufetu, servírované večeře výběrem z menu a zeleninový bufet

Cena zahrnuje:

ubytování s polopenzí

Cena nezahrnuje:

nápoje k večeři, skipas, doprava, pobytová taxa (povinná platba na místě)

Slevy:


- Slevy na 3. a 4. lůžku:
- děti do 2,9 let zdarma (bez nároku na lůžko)
- od 3 do 8,9 let – 50%
- od 9 do 12,9 let – 30%
- od 12 let bez slevy

Informace o hotelu

 • Vzdálenost od centra města Centrum 400 m
 • Vzdálenost od sjezdovky Sjezdovka 3 km
 • TV TV ano
 • Silnice kolem hotelu Silnice kolem hotelu ano
 • Klidná lokalita Klidná lokalita ano
 • Zastávka skibusu Zastávka skibusu ano
 • Bar Bar ano
 • Hotelová restaurace Hotelová restaurace ano
 • Wifi zdarma Wifi zdarma ano

Vyberte si termín

Mapa a lokalita

Mapa nemusí obsahovat všechny nalezené hotely. Poloha hotelů na mapě má pouze informativní charakter. Nahlásit

Popis

Tato velmi známá lyžařská oblast Alta Valtellina se nachází v blízkosti hranic Itálie se Švýcarskem, a to nedaleko střediska St. Moritz. Prostředí je zde naprosto úžasné, uchvátí Vás dlouhá údolí, která jsou přirozeně včleněna mezi horské masivy, jež málokdy nepřevyšuji výšku tří kilometrů. Celá horská oblast Alta Valtellina zahrnuje střediska Livigno/Mottolino, Livigno/Corosello, Bormio, San Colombano a Santa Caterina.
Všechna střediska jsou perfektně vybavena a disponují skvělými sněhovými podmínkami a službami, každé má ale svou specialitku. Lyžářský areál v Bormiu se pyšní neobvyklým převýšením 1 800 metrů, Livigno disponuje 115 kilometry sjezdovek, Santa Caterina v sobě ukrývá velmi náročné svahy pro pokročilé a nakonec také San Colombano, což je poměrně klidnější areál, který se nachází vůbec nejvyše ze všech středisek v Itálii v oblasti náročnosti sjezdových tratí. A tak, ne náhodou je Alta Valtellina vhodnou alternativou nejen k nejvěhlasnějším střediskům Rakouska, Francie a Švýcarska, ale i k dalším špičkovým areálům Itálie ? Sella Rondě, Madonně di Campiglio a Cervinii.

Dalším lákadlem regionu Alta Valtellina je bezesporu nádherná příroda národního parku Stelivo, kde se nacházejí staré termální prameny a cela neposkvrněná příroda. Pro milovníky nakupování je zde báječná bezcelní zóna v Livignu, která, díky někdy až neuvěřitelným cenám, přímo láká a vybízí k nákupům za skvělé ceny!

Střediska:Livigno

Livigno je opravdu jeden z nejlepších lyžařských středisek v Evropě. Jak ukazují nejrůznější statistiky, Livigno je místem s ojedinělou sněhovou pokrývkou a zaručuje tak nevídaně široké a dokonale upravené sjezdovky s orientací na všechny světové strany. Středisko se může pochlubit také nejmodernějšími přepravními zařízeními nejen v celé Alta Valtellině, ale dokonce v celém regionu Lombardie.
Kromě sjezdařského ráje si zde přijdou na své i vyznavači běžkování. K dispozici je 40 kilometrů perfektně udržovaných běžeckých tratí. Bohatá nabídka zábavy po lyžování je samozřejmostí.
Livigno je středisko s poměrně vysokými cenami za nabízené služby, ale jejich úroveň je na druhou stranu jedna z nejvyšší vůbec. Nebudete litovat!

Stručná charakteristika Livigno:
Nadmořská výška: 1809 - 2798 m
Sezónatrvá od-do: prosinec - duben
Sjezdové tratě celkem: 114,7 kilometrů, 102 tratí
Modré sjezdovky: 28,9 kilometrů, 38 tratí
Červené sjezdovky: 75,2 kilometrů, 54 tratí
Černé sjezdovky: 10,6 kilometrů, 10 tratí
Běžecké tratě: 40 kilometrů
Sněhová děla: uměle zasněžováno 62 kilometrů, to znamená 54% sjezdových tratí
Přepravní kapacita lanovek: 46 500 osob za hodinu!

Bormio/San Colombao

Toto známé horské středisko Bormio/San Colombao leží v nadmořské výšce 1 225 metrů nad mořem. Bývá také často nazýváné srdcem Alta Valtelliny. Své návštěvníky a nadšené sportovce láká především širokou nabídkou terénů pro volnou jízdu i pestrou paletou náročných i jednodušších sjezdovek v nadmořských výškách do 3012 metrů nad mořem, a v neposlední řadě také svými termálními prameny. Je to velmi živé středisko se skvělými možnostmi zábavy. Kromě městského termálního bazénu můžete navštívit také tenisovou halu, squashové kurty a množství restaurací, barů a diskoték.

Santa Caterina

Horské středisko Santa Caterina leží v národním parku Stelivo, přesněji pod průsmykem Passo Gavia. Santa Caterina je určena spíše náročnějším lyžařům, i když, co se týče velikosti, není příliš velká a rušná. Sjezdovky jsou zde ale perfektní. Santa Caterina se rozprostírá především na severním svahu, což zaručuje výborné sněhové podmínky každoročně až do dubna. Pro milovníky běžek jsou připraveny dva výborně preparované okruhy. Pro milovníky ski-alpinistického lyžování je zde připraveno obrovské množství takto upravených tras, ale také tras pro volné a extrémní lyžování. Pravidelně se zde pořádají také závody Světového poháru.
Všechna střediska v Alta Valtellina jsou velmi dobře přístupná skibusem nebo lanovkou. Pokud patříte mezi sportovce, kteří upřednostňují kvalitu sjezdovek, služeb, ubytování a jídla před nízkou cenou, určitě si pro svou aktivní dovolenou vyberte region Alta Valtellina, nebudete litovat!
 • Vzdálenost od centra města Centrum 400 m
 • Vzdálenost od sjezdovky Sjezdovka 3 km

Počasí

Aktuální počasí

 • Teplota 1 °C v noci -14 °C

Předpověď na další dny

 • Zítra 2 °C v noci -14 °C

 • Čtvrtek 3 °C v noci -15 °C

 • Pátek 4 °C v noci -7 °C

 • Sobota 6 °C v noci -6 °C

Měsíce vhodné na dovolenou v této destinaci

 • Nejlepší
 • Dobrý
 • Mimosezóna
 1. Leden
 2. Únor
 3. Březen
 4. Duben
 5. Květen
 6. Červen
 7. Červenec
 8. Srpen
 9. Září
 10. Říjen
 11. Listopad
 12. Prosinec

Další zájezdy, které by vás mohly zaujmout