Zájezd do

Lido

Hodnocení: 0/5

Itálie, Umbrie

Sdílet
Dejte nám ještě chvilku, prosím,
ověřujeme dostupnost a ceny.

Hotel Lido

Poloha

Nachází se v jedinečné a centrální poloze,přímo na jezeře. 5 minut chůze do centra města Passignano sul Trasimeno a 30 minut jízdy do Perugie

Stravování

Snídaně: Italský bufet - Info: Italská a kontinentální snídaně formou bufetu. INFO/

Zvířata

Zvířata povolena na vyžádání, malí psi 11€ na den,k zaplacení na místě -

Charakteristika

Hotel nabízí restauraci,bazén s příjemným soláriem vybaveným barem/stánek a internetový koutek s wi-fi připojením.V Lido budete bydlet v klimatizovaných pokojích se satelitní TV a balkonem.Některé pokoje mají fitness vybavení nebo panoramatický výhled na jezero.

Pobytová taxa

Městská daň cca.1,5 € na osobu a noc,od 14 let,k zaplacení na místě - Info Soukromé parkování v ceně,sousedí s budovou v závislosti na dostupnosti.


Informace o hotelu

Vyberte si termín

Destinace

Popis

Italský region Umbrie leží v centrální části země mezi Toskánskem a Laziem. Jeho severovýchodní hranici lemují štíty Apenin. Středem regionu protéká řeka Tibera a přináší alespoň minimum vláhy do suché kopcovité krajiny. Břehy Tibery se zelenají, a proto si Umbrie vysloužila označení Zelené srdce Itálie. Turisté sem jezdí především za překrásnou přírodou. Úrodné nížiny střídají hluboké rokle a vysoké kopce. Mnohé části území byly prohlášeny za přírodní parky (např. Cascate delle Marmore a Parco della Valnerina). Na jižní hranici regionu se modrají tři vulkanická jezera ideální ke koupání a letní rekreaci. Díky bouřlivé historii Umbrie se krajem prohnali Etruskové, Umbrové, Římané, Gótové, Byzantinci či Langobardi a zanechali po sobě mnoho památek. Ve středověku zde působil František z Assisi, kterému bylo zasvěceno mnoho bazilik a kostelů.

Okouzlující příroda

Lago Trasimeno se stává jedním z nejvyhledávanějších cílů Umbrie. V jeho okolí voní olivové háje a slunečnice. Rybářské vesničky a městečka rozesetá po jeho břehu dýchají pohodovou atmosférou. Romantické Castiglione del Lago s kamennými uličkami a spoustou krámků, kaváren, restaurací a prodejen místních specialit si rozhodně nenechte ujít. Koupíte zde kvalitní olivový olej a výrobky z olivového dřeva a ochutnáte čerstvé ryby z jezera Trasimeno.

Zelené srdce Itálie vybízí k toulkám panenskou přírodou a k výletům do krajin, kde nepotkáte ani živáčka. Vydejte se k vrcholkům Apenin, k vodopádu Cascata delle Marmore, do jeskyní v Orvietu, za vinicemi v Antonelli San Marco nebo do údolí Valnerina.

Historie na každém kroku

Hlavní město provincie, Perugia, leží na kopci nad okolní krajinou. Do historického centra vedou desítky schodů, ale i pohodlné eskalátory. Na každém kroku spatříte baziliku, kostel nebo dóm se specifickou architekturou. V kavárně ochutnejte místní lahůdku čokoládu Perugia. Na náměstí stojí jedna z největších budov v Itálii, bývalá radnice Palazzo dei Priori, kde dnes sídlí Umbrijská národní galerie. Etruský oblouk tvoří část hradeb a společně s komorovým hrobem Ipogeo dei Volumni připomíná přítomnost Etrusků v Umbrii. V podvečer se projděte po stinných zahradách a vychutnejte si pohled na zapadající slunce.

Assisi proslavil svatý František, který se zde roku 1182 narodil. I přes davy turistů shon v Assisi nepocítíte. Všichni míří do baziliky svatého Františka. V její horní části si prohlédnete výjevy z Františkova života a dolní část skrývá jeho ostatky. Na Velikonoce se ulice před bazilikou zaplní davy turistů. Při slavnosti vynášení křížů se shromáždí věřící z celého světa a za náboženských zpěvů a svitu pochodní nesou dřevěné kříže k průčelí baziliky. Takhle asi vypadal středověk.

Město Spoleto udivuje římským divadlem Teatro Romano, katedrálou na náměstí Piazza Duomo, v níž se snoubí několik architektonických stylů, a mohutnou pevností Rocca Albornoziana. Nakonec nezapomeňme na nejstarší město Umbrie Gubbio s památkami ze středověku.

Místní speciality

Kuchyně Umbrie je oceňována po celé Itálii a některým specialitám se dostalo i světového věhlasu. Lidé ve volných chvílích stále chodí na lov, což se projeví i na talíři, kde dominuje zvěřina, kančí, jelení a zaječí maso. Ochutnejte zvěřinové klobásky nebo výtečné ragú. V Umbrii se pěstují luštěniny a přílohu často tvoří čočka a fazole. V lesích Umbrie rostou lanýže, které se přidávají do sýrů nebo do olivových olejů. Zakousněte se do sušených salámů, šunky a masa, jako je porchetta, capocollo a prosciutto di norcia. Dobrou večeři zakončete lahodným vínem z regionu nebo pálenkou.

Počasí

Aktuální počasí

 • Teplota vody 15 °C

Měsíce vhodné na dovolenou v této destinaci

 • Nejlepší
 • Dobrý
 • Mimosezóna
 1. Leden
 2. Únor
 3. Březen
 4. Duben
 5. Květen
 6. Červen
 7. Červenec
 8. Srpen
 9. Září
 10. Říjen
 11. Listopad
 12. Prosinec

Další zájezdy, které by vás mohly zaujmout