Zájezd do

Villa Paradiso Village (Passignano)

Hodnocení: 4/5

Itálie, Umbrie

Sdílet
Dejte nám ještě chvilku, prosím,
ověřujeme dostupnost a ceny.

Villa Paradiso Village (Passignano) Hodnocení: 4/5

Hotel Villa Paradiso**** - Passignano sul Trasimeno

Popis letoviska

Letovisko Passignano sul Trasimeno se nachází přímo na severním břehu jezera Lago Trasimeno. Historické centrum této původně rybářské vesnice je uzavřeno ve středověkých hradbách z nichž se dochovaly věže a přístupové brány, například Torre di Ponente s erbem obce. V nejvyšším bodě městečka stojí pevnost Rocca, ve které je zřízeno Muzeum lodí. Je odtud překrásný výhled do okolí. Za povšimnutí stojí také svatyně Madonny dell'Uliveto ze 16. století, ve které se dochovaly cenné obrazové a sochařské práce. Díky promenádě u jezera a plážím na koupání se stalo Passignano oblíbeným turistickým centrem. Naleznete zde spoustu obchodů, kaváren, restaurací i diskotéku. Z místního přístavu vyplouvají lodě na ostrovy Isola Polvese a Isola Maggiore, kde můžete navštívit románský kostel San Salvatore z 12. století.

Popis objektu

Hotel VILLA PARADISO**** (Via Fratelli Rosselli) stojí na překrásném místě u jezera Lago Trasimeno v provincii Umbrie. Původně zemědělský statek byl citlivě zrekonstruován pro účely relaxace klientů v rozsáhlém komplexu uprostřed zeleně. Klientům je k dispozici recepce, výtah, Wi-Fi ve společných prostorách, bazén se solární terasou se slunečníky a lehátky, bar, restaurace, multifunkční hřiště a parkoviště. Vkusně vybavené hotelové pokoje mají vlastní sociální zařízení, fén, telefon, TV, klimatizaci, trezor a minibar.

Vzdálenost od

pláže 500 m, jezera Lago di Trasimeno 500 m, historického centra 500 m, centra s obchody 250 m

Bazén

bazén

Pozice objektu v letovisku

klidné místo

Vybavení objektu

recepce, výtah, Wi-Fi v objektu, ve společných prostorách, restaurace, bar, ubytovací kancelář

Venkovní dispozice

zahrada, prostorný pozemek, solární terasa, s lehátky, se slunečníky

Strava

snídaně a večeře formou bufetu včetně vína a vody

Sport

víceúčelové hřiště

Ubytování

pokoj, Standard tří-čtyřlůžkový:
pokoj s manželskou postelí nebo dvěmi lůžky s možností 3. a 4. lůžka, bez balkonu, klimatizace, TV, trezor, telefon, minibar, sprcha, fén, parkoviště, s omezenou kapacitou, nástupní dny kdykoli, min. pobyt v období do 29.06. a od 07.09. min. 5 nocí, 29.06. - 07.09. min. 7 nocí, příjezd od 17:00 do 20:00, odjezd od 08:00 do 10:00

Cena zahrnuje:

1 osoba v hotelovém pokoji (min. počet osob za plnou cenu 2)

Cena nezahrnuje:

pobytová taxa není v ceně, infant s postýlkou věk od 0 do 1,99 let, za poplatek, 10 €/den, bez stravy, zvířata, povoleni pouze pejsci malého vzrůstu, do 10 kg, max. 2 pejsci na pokoji, mimo společné prostory, na vyžádání, za poplatek, 25 €/den za každé zvíře

Informace o hotelu

 • Vnější bazén Vnější bazén ano
 • Lehátka a slunečníky u bazénu zdarma Lehátka a slunečníky u bazénu zdarma ano
 • TV TV ano
 • Minibar, Bar Minibar ano
 • Tenis Tenis ano
 • Animační programy Animační programy ano
 • Dětský bazén Dětský bazén ano
 • Hotelová restaurace Hotelová restaurace ano
 • Wifi zdarma Wifi zdarma ano

Vyberte si termín

Mapa a lokalita

Mapa nemusí obsahovat všechny nalezené hotely. Poloha hotelů na mapě má pouze informativní charakter. Nahlásit

Popis

Italský region Umbrie leží v centrální části země mezi Toskánskem a Laziem. Jeho severovýchodní hranici lemují štíty Apenin. Středem regionu protéká řeka Tibera a přináší alespoň minimum vláhy do suché kopcovité krajiny. Břehy Tibery se zelenají, a proto si Umbrie vysloužila označení Zelené srdce Itálie. Turisté sem jezdí především za překrásnou přírodou. Úrodné nížiny střídají hluboké rokle a vysoké kopce. Mnohé části území byly prohlášeny za přírodní parky (např. Cascate delle Marmore a Parco della Valnerina). Na jižní hranici regionu se modrají tři vulkanická jezera ideální ke koupání a letní rekreaci. Díky bouřlivé historii Umbrie se krajem prohnali Etruskové, Umbrové, Římané, Gótové, Byzantinci či Langobardi a zanechali po sobě mnoho památek. Ve středověku zde působil František z Assisi, kterému bylo zasvěceno mnoho bazilik a kostelů.

Okouzlující příroda

Lago Trasimeno se stává jedním z nejvyhledávanějších cílů Umbrie. V jeho okolí voní olivové háje a slunečnice. Rybářské vesničky a městečka rozesetá po jeho břehu dýchají pohodovou atmosférou. Romantické Castiglione del Lago s kamennými uličkami a spoustou krámků, kaváren, restaurací a prodejen místních specialit si rozhodně nenechte ujít. Koupíte zde kvalitní olivový olej a výrobky z olivového dřeva a ochutnáte čerstvé ryby z jezera Trasimeno.

Zelené srdce Itálie vybízí k toulkám panenskou přírodou a k výletům do krajin, kde nepotkáte ani živáčka. Vydejte se k vrcholkům Apenin, k vodopádu Cascata delle Marmore, do jeskyní v Orvietu, za vinicemi v Antonelli San Marco nebo do údolí Valnerina.

Historie na každém kroku

Hlavní město provincie, Perugia, leží na kopci nad okolní krajinou. Do historického centra vedou desítky schodů, ale i pohodlné eskalátory. Na každém kroku spatříte baziliku, kostel nebo dóm se specifickou architekturou. V kavárně ochutnejte místní lahůdku čokoládu Perugia. Na náměstí stojí jedna z největších budov v Itálii, bývalá radnice Palazzo dei Priori, kde dnes sídlí Umbrijská národní galerie. Etruský oblouk tvoří část hradeb a společně s komorovým hrobem Ipogeo dei Volumni připomíná přítomnost Etrusků v Umbrii. V podvečer se projděte po stinných zahradách a vychutnejte si pohled na zapadající slunce.

Assisi proslavil svatý František, který se zde roku 1182 narodil. I přes davy turistů shon v Assisi nepocítíte. Všichni míří do baziliky svatého Františka. V její horní části si prohlédnete výjevy z Františkova života a dolní část skrývá jeho ostatky. Na Velikonoce se ulice před bazilikou zaplní davy turistů. Při slavnosti vynášení křížů se shromáždí věřící z celého světa a za náboženských zpěvů a svitu pochodní nesou dřevěné kříže k průčelí baziliky. Takhle asi vypadal středověk.

Město Spoleto udivuje římským divadlem Teatro Romano, katedrálou na náměstí Piazza Duomo, v níž se snoubí několik architektonických stylů, a mohutnou pevností Rocca Albornoziana. Nakonec nezapomeňme na nejstarší město Umbrie Gubbio s památkami ze středověku.

Místní speciality

Kuchyně Umbrie je oceňována po celé Itálii a některým specialitám se dostalo i světového věhlasu. Lidé ve volných chvílích stále chodí na lov, což se projeví i na talíři, kde dominuje zvěřina, kančí, jelení a zaječí maso. Ochutnejte zvěřinové klobásky nebo výtečné ragú. V Umbrii se pěstují luštěniny a přílohu často tvoří čočka a fazole. V lesích Umbrie rostou lanýže, které se přidávají do sýrů nebo do olivových olejů. Zakousněte se do sušených salámů, šunky a masa, jako je porchetta, capocollo a prosciutto di norcia. Dobrou večeři zakončete lahodným vínem z regionu nebo pálenkou.

Počasí

Aktuální počasí

 • Teplota 18 °C v noci 4 °C

Předpověď na další dny

 • Zítra 16 °C v noci 6 °C

 • Sobota 19 °C v noci 9 °C

 • Neděle 23 °C v noci 8 °C

Měsíce vhodné na dovolenou v této destinaci

 • Nejlepší
 • Dobrý
 • Mimosezóna
 1. Leden
 2. Únor
 3. Březen
 4. Duben
 5. Květen
 6. Červen
 7. Červenec
 8. Srpen
 9. Září
 10. Říjen
 11. Listopad
 12. Prosinec

Další zájezdy, které by vás mohly zaujmout