Zájezd do

Slávny benátsky karneval aj s ubytovaním

Hodnocení: 0/5

Itálie, Veneto (Benátská riviéra)

Sdílet
Dejte nám ještě chvilku, prosím,
ověřujeme dostupnost a ceny.

Slávny benátsky karneval aj s ubytovaním

Popis

Vydajte sa s nami do Benátok - do jedného z najromantickejších miest sveta a zúčastnite sa nezabudnuteľného benátskeho karnevalu, ktorý sa pre jeho rozmanitosť a jedinečnosť stáva z roka na rok lákavejší!
Program zájazdu:
1. deň:
Odchod zo Slovenska bude vo večerných hodinách.
2. deň:
Po príchode do Punta Sabionni sa preplavíte vaporettom do Benátok. Tu si budete môcť užiť atmosféru karnevalu, ktorý sa každoročne koná počas desiatich dní pred Popolcovou stredou. História karnevalu siaha až do 11. storočia. Všetci ľudia, bez rozdielu spoločenského postavenia, mali na sebe kostýmy a masky. Obľúbené boli hlavne postavy z barokovej talianskej Commedia dell´arte – Harlekýn, morový doktor, ale aj masky kurtizán. Počas karnevalu sú ulice mesta plné ľudí s najrozličnejšími maskami a maškarnými kostýmami. Atmosféru dotvárajú hýriace sa farby, smiech a krik. Môžete sa poprechádzať po uličkách plných turistov, ktorí si tiež užívajú túto nevšednú atmosféru alebo si sadnete do preslávenej kaviarne Florian na Námestí svätého Marka. Spleťou uličiek sa neskôr dostanete až k mostu Rialto, z ktorého je nádherný výhľad na Canal Grande s jeho rušnou dopravou. V prípade záujmu sa môžete nechať previesť na gondole úzkymi kanálmi popod mosty a mostíky mesta.
3. deň:
Tento deň bude venovaný malebným ostrovom v Benátskej lagúne - Murano, Burano a Torcello. Ako prvý navštívite rybársky ostrov Burano. Je typický živými farbami fasád domov a výrobou čipky. Umelecky a architektonicky zaujímavý je aj ostrov Torcello, ktorý bol prvou usadlosťou v lagúne.
Posledným z navštívených ostrovov severnej časti lagúny bude Murano. Je to ostrov preslávený výrobou nádherného muránskeho skla. S jeho výrobou sa oboznámite v jednej z tovární, kde detailnejšie uvidíte každodennú prácu fúkačov skla.
Vo večerných hodinách bude odchod na Slovensko.

4. deň:

Príchod na Slovensko je plánovaný v ranných hodinách.

Povinné výdavky na vstupy
(ceny sú orientačné a môžu sa meniť, hradia sa na mieste):
• lodný lístok a vstup do mesta 50 € / osoba (platí aj na ostrovy Murano a Burano)


Príplatky za nástupné miesta:
• Bratislava - bez príplatku
• Trnava - 5,00 €
• Piešťany - 5,00 €
• Nitra - 7,00 €
• Trenčín - 8,00 €
• Zvolen - 15,00 €
• Žilina - 10,00 €
• Martin - 12,00 €
• Ružomberok - 15,00 €
• Liptovský Mikuláš - 18,00 €
• Poprad - 21,00 €

Cena zahrňuje:

• doprava luxusným klimatizovaným autobusom, • ubytovanie na 1x noc s raňajkami, • prehliadka Benátok so sprievodcom, • zákonné poistenie v znení zákona 170/2018 Z. z.

Cena nezahrňuje:

• príplatok za jednolôžkovú izbu: 75 €, • komplexné cestovné poistenie (možnosť poistiť sa cez CK za zvýhodnených podmienok v poisťovni UNIQA: 2,80 € / deň do 70 rokov, 3,80 € / deň nad 70 rokov), • prípadné vstupy do múzeí, pamiatok, atď. (individuálne viď vyššie), • poplatok za miestenku (môžete si určiť presné miesto v autobuse) - 9 €, • poplatok za vstup a parkovné turistického autobusu - rozpočítané na počet miest v autobuse - 20 €, • pobytová taxa - hradí sa na mieste, • odporúčané vreckové min. 40 € na osobu, (Pozn.: Výška vreckového je vyslovene odhadovaná, zahŕňa len približnú výšku vstupného do pamiatok, múzeí, príp. cenu lokálnej prepravy, no nezahŕňa individuálne nákupy v obchodoch, nákup suvenírov, reštaurácie a pod.)

Vyberte si termín

Popis

Benátská riviera je souhrnný název pro oblast při severní pobřeží Itálie v kraji Furlandsko-Julské Benátsko, kde se nachází velké množství známých přímořských letovisek, a která je tím pádem vyhlášenou destinací pro dovolenou a prázdninové radovánky. Hlavními centry v okolí jsou města Benátky, Verona, Trest, Udine a další. Turisté však nejčastěji jezdí přímo za mořem do jednoho z živoucích a moderních turistických letovisek (Lignano, Bibione, Rimini, Riccione a jiné). Benátský kraj se nachází nedaleko chorvatských i slovinských hranic a leží v blízkosti pohoří Julských Alp. Jakýmsi historickým centrem kraje jsou Benátky (Venezia), které v 15. století udávaly architektonické trendy pro celý kraj a o několik století později byly obsazeny Habsburky. Mezi nejnavštěvovanější místa kraje z hlediska kulturního dědictví patří Aquilea, Palmanova, zámek Miramare a horské městečko Cividale dei Friuli, položené vysoko u slovinských hranic, které je rozděleno řekou Natisone.

Rozhodnete-li se svou dovolenou strávit v Benátské riviéře, pak vězte, že budete maximálně spokojeni. Jakožto typická turistická centra jsou všechna letoviska moderně zařízená dle požadavků turistů. Najdete zde různé druhy ubytování, nejčastěji v luxusních hotelech s bazény i bez, v rezidencích, v apartmánech, v samostatných vilkách či bungalovech nebo stanech uvnitř kempů. Sportovní vyžití zaručuje každé letovisko, stejně jako kulturu a typický italský životní styl - kavárny, restaurace, obchůdky a trhy najdete na každém rohu. Zajisté si oblíbíte zdejší dlouhé pískové pláže táhnoucí se jako had podél celé riviéry. Jedno letovisko zde navazuje na druhé, takže tvoří plynulý pás zábavy a pulsujícího prázdninového života. Místy jsou od sebe jednotlivá letoviska oddělena lagunami nebo malými řekami. Městečka nabízí diskotéky stejně jako dětské herny, nesčetná sportoviště a hřiště.

Zdejší kraj si turisté nevybírají pouze kvůli množství památek a přímořské atmosféře, avšak také díky krásné přírodě. Kraj se totiž rozprostírá v okolí jezer a pohoří Dolomity.

Benátky

Ze zdejší nabídky malebných měst a míst určitě nesmíte při své návštěvě vynechat kouzelné Benátky. Toto originálně situované dóžecí město se rozprostírá na 118 ostrovech. Krásu města umocňuje na 400 mostů spojující ostrovy na laguně, stejně jako množství zvonů a kupolí. Největším mostem je Ponte di Rialto. Při návštěvě Benátek nesmíte opomenout romantickou jízdu gondolou po některém z kanálů. Jakousi dopravní tepnou je největší z kanálů - Canal Grande. Ten je asi 4 km dlouhý a cca 70 m široký a spojuje hlavní nádraží s náměstím svatého Marka. Zdejší náměstí je historickou dominantou města. Najdete zde mnoho historických paláců, baziliku či zvonice, stejně jako množství holubů.

Verona

Romantická Verona je známá jako dějiště Shakespearovy tragédie Romeo a Julie. Turisté nejvíce navštěvují Piazza Bra, kde je amfiteátr. Nedaleko historického centra Verony se nachází Casa di Giulietta neboli Juliin pověstný dům, kde si můžete prohlédnout známý balkón. Většina historické části města je postavena z narůžovělého vápence.

Rimini

Lázeňské město Rimini bylo postaveno na v jihovýchodním cípu Pádské nížiny asi 230 kilometrů od Benátek a 50 kilometrů od historické Ravenny. Město má za sebou bohatou antickou historii, o níž svědčí četnost památek z časů starověkých i středověkých. Město je typickým turistickým letoviskem s množstvím obchůdků, ubytovacích kapacit, restaurací, klubů, diskoték, pizzerií, cukráren a kin. Zdejší pláž, nazývaná "Sluneční riviéra", se pyšní patnáctikilometrovou délkou.

Zámek Miramare

Zámek Miramare, nacházející se v této oblasti, sloužil svou dobu jako sídlo Habsburské dynastie. Zámek se tyčí na skalnatém pobřeží vysoko nad mořem. Je obklopen nádherným parkem, kde mohou milovníci přírody jezírka s labutěmi či želvami a dalším ptactvem. Samotná architektura zámku je kouzelná a romantická. Zájemci mohou vstoupit do expozice s volně poletujícími tropickými motýly. Vstup stojí cca od 4 EURO.

Vzdálenost

Praha - 823 km
Brno - 718 km