Zájezd do

Radisson Beach Resort Larnaca (ex. Princess Beach)

Hodnocení: 5/5

Kypr, Larnaca

Sdílet
Dejte nám ještě chvilku, prosím,
ověřujeme dostupnost a ceny.

Radisson Beach Resort Larnaca (ex. Princess Beach) Hodnocení: 5/5

Radisson Beach Resort

Středisko

Oroklini

Poloha

Hotel se nachází na pobřeží Larnackého zálivu v oblasti Oroklini. Cca 15 km od letiště a cca 7 km od centra Larnaky. Zastávka místní veřejné dopravy (autobus) přímo u hotelu. V okolí hotelu bistra a obchod se základními potravinami a suvenýry.

Pláž

Přímo u hotelu oblázkové pobřeží; přístup přes pobřežní promenádu. Na travnaté ploše u hotelu pro hosty lehátka a slunečníky zdarma. Veřejná písčito-oblázková pláž cca 50 m od hotelu. Vstup do vody pozvolný.

Vybavení

1 hlavní budova, 2 vedlejší budovy, celkem 202 pokojů. Lobby s recepcí, 4 restaurace a bary, konferenční prostor. K venkovnímu vybavení náleží bazén, dětský bazén, sluneční terasa. Lehátka a slunečníky u bazénů zdarma.

Ubytování

Pokoj standard - Velikost cca 20 m², pro max. 2 osoby. Vybaven TV/sat., telefonem, trezorem, klimatizací, setem na přípravu kávy / čaje, minibarem (za poplatek dle spotřeby). Vlastní příslušenství (WC, vana nebo sprchový kout, vysoušeč vlasů). Balkon. Za příplatek výhled na moře. Umístění v hlavní budově v 1. - 3. patře.
Pokoj superior - Velikost cca 30 m², standardně pro 2 osoby, možnost 1 přistýlky. Stejné vybavení jako pokoj standard. Umístění v hlavní budově ve 4. - 8. patře.
Suite standard s výhledem do zahrady - Velikost cca 50 m², možnost přistýlky formou rozkládací pohovky. Stejné vybavení jako pokoj standard. Umístění ve vedlejší budově při bazénu.

Stravování

Polopenze.
Plná penze.
Přesný rozpis časů servírování a zahrnutých jídel obdrží klienti při check-inu v hotelu.

Cena zahrnuje

* Leteckou dopravu v turistické třídě včetně tax a poplatků
* Transfery v destinaci
* Počet nocí a stravování dle smlouvy o zájezdu
* 24/7 Služby česky hovořícího delegáta Čedoku na telefonu
* Pojištění dle zákona č. 159/1999 Sb.

Informace

Využití některých zařízení a aktivit může být zpoplatněno navíc.
Některé služby jsou závislé na ročním období a na místních klimatických podmínkách.
Na místě může být splatná místní pobytová taxa. Hradí se na hotelu při příjezdu a její výše se může měnit dle aktuálních nařízení místních autorit.

Vybavení hotelu

 • Krátký transfer z letiště
 • Novinka
 • WIFI zdarma

Informace o hotelu

 • Klimatizace Klimatizace ano
 • Vnější bazén Vnější bazén ano
 • Vnitřní bazén Vnitřní bazén ano
 • Lehátka a slunečníky u bazénu zdarma Lehátka a slunečníky u bazénu zdarma ano
 • TV TV ano
 • Minibar, Bar Minibar ano
 • Lednička Lednička ano
 • Dětský koutek, Dětské hřiště, Dětský bazén Dětský koutek ano
 • Fitness Fitness ano
 • Bezbariérový přístup Bezbariérový přístup ano
 • Domácí zvířata povolena Domácí zvířata povolena ano
 • Hotelová restaurace Hotelová restaurace ano
 • Kavárna Kavárna ano
 • Půjčovna kol Půjčovna kol ano

Vyberte si termín

Destinace

Doprava letecky

03:30 h

Popis

Toto město zahalené rouškou tajemné historie a nesoucí zvláštní jméno, je třetím největším městem Kypru a zároveň významným obchodním, průmyslovým a turistickým centrem. Naleznete zde přístav, letiště i marínu pro kotvení jachet a také bohatě vybudovanou síť hotelů, neboť z turistického ruchu je město živo.

Toto antické království založené Féničany v 9. století před. n.l. neslo původně název Kítion. Dnešní název města Larnaca prý není příliš oblíbený, pravděpodobně totiž znamená cosi jako hrobka, sarkofág. V nejbližším okolí byly v minulosti nalezeny různé sarkofágy, dle pověsti jeden patřil i Lazarovi, který byl vzkříšen Kristem. Jsou vystaveny v místním Archeologickém muzeu a určitě stojí za shlédnutí. Místní nicméně tvrdohlavě nazývají město Skála. Kromě toho má město také Muzeum Pieridovy nadace, jehož sbírka se snaží zmapovat historii ostrova od pravěku až po středověk. Zbytky původního osídlení jsou patrné už jen pouhý kilometr od centra, neolitické sídliště Hirokitia je jedním z důležitých historických nalezišť a je chráněno organizací UNESCO. Ve městě naleznete jak mešity tak i kostelíky, je totiž pomyslně rozděleno na řeckou a tureckou část. Za zmínku a za návštěvu stojí např. mešita Grand Mosque.

Mezi Larnacou a mezinárodním letištěm leží Slané jezero, které v létě vysychá, ale v zimě je útočištěm plameňáků a dalších druhů cizokrajných ptáků. U tohoto jezera najdete islámské posvátné místo Hala Sultan, toto místo skrývá hrob, kde jsou údajně uloženy ostatky tety proroka Mohameda.

Hotely jsou vybudovány podél pláží v centrální části Larnacy, kde se také nachází pověstná promenáda Finikoudés, lemovaná vysokými palmami a spoustou lákavých restaurací. Asi nejhezčí pláže jsou v turistické oblasti Dekelia, většinou jsou pokryté tmavším jemným pískem nebo drobnými kamínky. Zde je také velké množství restaurací, barů, diskoték a obchodů.

Nabídka sportovního vyžití je také bohatá - venkovní a kryté bazény, různá hřiště, biliár, fitness, potápění a mnoho dalšího. Z místního přístavu se dají podnikat okružní plavby po Středozemním moři.
Lokalita je vhodná pro ty, kdo chtějí spojit klidnou dovolenou s návštěvou rušnějšího města, se vším co nabízí.

Vzdálenost

2 300 km

Počasí

Měsíce vhodné na dovolenou v této destinaci

 • Nejlepší
 • Dobrý
 • Mimosezóna
 1. Leden
 2. Únor
 3. Březen
 4. Duben
 5. Květen
 6. Červen
 7. Červenec
 8. Srpen
 9. Září
 10. Říjen
 11. Listopad
 12. Prosinec

Další zájezdy, které by vás mohly zaujmout