Zájezd do

The Ivi Mare

Hodnocení: 5/5

Kypr, Paphos, Paphos

Sdílet
Dejte nám ještě chvilku, prosím,
ověřujeme dostupnost a ceny.

Hotel The Ivi Mare

Středisko

Pafos

Poloha

Hotel se nachází u pobřeží cca 5 km od centra Pafosu a tamějších archeologických atraktivit. Pro dopravu můžete kromě taxi využít i autobus, jehož zastávka je od hotelu vzdálena cca 400 metrů. Různé obchody, bary, restaurace a další podniky naleznete cca 800 metrů od hotelu.
Letiště Pafos je vzdáleno cca 14 km, letiště Larnaka cca 140 km.

Pláž

Veřejná písčitá pláž s pozvolným vstupem do moře, cca 200 m od hotelu. Přístup po silnici nebo pobřežní promenádě pro pěší, slunečníky a lehátka za poplatek. Přímo u hotelu kamenité pobřeží.

Vybavení

Tento elegantní a moderní hotel byl postaven v roce 2019. Skládá se z jedné hotelové budovy a na 6 patrech se nachází prostorná vstupní hala s 24 hodin denně otevřenou recepcí, 148 pokojů, 2 výtahy, 3 restaurace (bufet, místní/mezinárodní kuchyně, asijská), 2 bary včetně baru u bazénu, směnárna, úschovna zavazadel. Venku mohou hosté využívat terasu a zahradu. Bezplatné bezdrátové připojení k internetu. Za příplatek pokojová služba, praní a žehlení prádla.

Ubytování

Pokoj typu superior - Pro 2 osoby, cca 27 m², individuálně ovládaná klimatizace / topení, koupelna (vana nebo sprchový kout, WC; vysoušeč vlasů), bezdrátové připojení k internetu, satelitní TV , telefon, trezor, set na přípravu kávy/čaje, minibar (za poplatek dle spotřeby); balkon nebo terasa (stůl a židle). Za příplatek s výhledem na moře nebo jacuzzi.
Pokoj typu deluxe - Stejné vybavení jako superior, ale prostornější; pro až 3 osoby, cca 33 m².
Pokoj typu standard junior suite - Pro až 3 osoby, cca 33 m². Stejné vybavení jako superior, navíc balkon nebo terasa s jacuzzi. Za příplatek s výhledem na moře.

Stravování

Snídaně.
Polopenze.
All inclusive plus - snídaně, obědy, večeře, snack mezi hlavními jídly, nealkoholické nápoje a místní a dovážené alkoholické nápoje, večeře v jedné z vybraných à la carte restaurací jednou za 7 dní (nutná dřívější rezervace). Přesné časy a zahrnutá jídla budou hostům sděleny při příjezdu.
Pro vstup do některých restaurací je požadováno elegantní neformální oblečení (pánové dlouhé kalhoty).

Sport a zábava

Bazén (v zimní sezóně vyhřívaný), venkovní jacuzzi. Slunečníky a lehátka u bazénů zdarma.
SPA centrum: zdarma: krytý bazén, fitness, sauna, pára; za poplatek: masáže.

Nabídka programů

V sezóně několikrát týdně živá hudba.

Cena zahrnuje

* Leteckou dopravu v turistické třídě včetně tax a poplatků
* Transfery v destinaci
* Počet nocí a stravování dle smlouvy o zájezdu
* 24/7 Služby česky hovořícího delegáta Čedoku na telefonu
* Pojištění dle zákona č. 159/1999 Sb.

Informace

Na místě může být splatná místní pobytová taxa. Hradí se při příjezdu na hotel a její výše se může měnit v závislosti na nařízení místních autorit.
Využití některých zařízení a aktivit může být zpoplatněno navíc. Některé služby jsou závislé na ročním období a na místních klimatických podmínkách.

Vybavení hotelu

 • Jen pro dospělé 16+
 • WIFI zdarma

Informace o hotelu

 • Vzdálenost od centra města Centrum 3 km
 • Vzdálenost od letiště Letiště 12 km
 • Klimatizace Klimatizace ano
 • Vnější bazén Vnější bazén ano
 • Vnitřní bazén Vnitřní bazén ano
 • Lehátka a slunečníky u bazénu zdarma Lehátka a slunečníky u bazénu zdarma ano
 • TV TV ano
 • Minibar, Bar Minibar ano
 • Fitness Fitness ano
 • Hotelová restaurace Hotelová restaurace ano
 • Nonstop recepce Nonstop recepce ano
 • Hotel bez dětí ano

Vyberte si termín

Mapa a lokalita

Mapa nemusí obsahovat všechny nalezené hotely. Poloha hotelů na mapě má pouze informativní charakter. Nahlásit

Popis

Město plné cenných historických památek, místo zastavení Richarda Lví srdce, město, které dalo světu bohyni lásky Afrodité. To vše a mnohem více je Páphos.

Se svými 40 tisíci obyvateli se rozkládá na jihozápadě ostrova, jeho historie sahá až do 4.století před n.l., kdy byl založen Néa Páphos (Nový Páfos). Obyvatelé původně žili na vršku nad pobřežní rovinou v místě dnešní vesnice Koúklia, král Nikókles však strategicky přemístil město níž, což městu hospodářsky i ekonomicky velice prospělo, vždyť místní přístav je nejbližším kyperským přístavem od Itálie. Vzhledem k tomu, že pobřežní rovina je chráněna před nepřízní počasí okolními kopci, jsou zde velice mírné zimy a půda zde skýtá možnost pěstování výjimečně chutných banánů, také díky umělému zavlažování.

Místo bylo poměrně dlouhou dobu uzavřeno před světem, turistům se otevřelo až postavením letiště v polovině 80.let. Ti zde od té doby mohou obdivovat, co zanechala historie, a že je z čeho vybírat, ne nadarmo je celé město pod ochranou UNESCO. Najdete zde směsici křesťanských kostelíků, ale i muslimských staveb, mozaiky, antické ruiny, moderní hotely, ale i prosté domky místních obyvatel. Celé město obklopují zříceniny kdysi vysokých hradeb, zničených zemětřesením. Mezi nejznámější památky patří mozaiky z 3. a 5. století, některé z nich jsou k vidění v Dionysově a Aionově domě nebo v Theseusově vile. Další zajímavou památkou je hrobka Agia Salomoni, která byla ve 12. století používána i jako kostel. V hoře Fabrica jsou ukryty křesťanské katakomby plné stále viditelných fresek, které dýchají dávnými dobami. V okolí města jsou četná skaliska, která skrývají hrobky dávných králů a při jejichž návštěvě je vám nabídnut jako bonus nezapomenutelný výhled na mořskou hladinu. Petra tou romiou, neboli Afroditin útes, je údajně místo, kde se z mořské pěny tato bohyně zrodila. Místní ji uctívají nikoli jako sochu, ale v podobě oválného kamene.

Ačkoli město nemá k dispozici mnoho pláží, turistický život se odehrává převážně u moře. O něco výše, v horních částech města si žijí místní domorodci téměř nedotčeni tímto ruchem, se svými každodenními starostmi. Tady můžete teprve poznat opravdový kyperský život.
 • Vzdálenost od centra města Centrum 3 km
 • Vzdálenost od letiště Letiště 12 km

Počasí

Aktuální počasí

 • Teplota vody 24 °C

Měsíce vhodné na dovolenou v této destinaci

 • Nejlepší
 • Dobrý
 • Mimosezóna
 1. Leden
 2. Únor
 3. Březen
 4. Duben
 5. Květen
 6. Červen
 7. Červenec
 8. Srpen
 9. Září
 10. Říjen
 11. Listopad
 12. Prosinec

Další zájezdy, které by vás mohly zaujmout