• V případě cesty pozemní dopravou je možné z ČR vstoupit do Maďarska bez omezení
Cesta zpět do ČR
 • Návrat je od 18.3.2022 možný bez jakýchkoliv opatření

Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/evropa/madarsko/cestovani/covid_19.html

Fagus

Maďarsko, Maďarské termální lázně

Více o hotelu

Dejte nám ještě chvilku, prosím,
ověřujeme dostupnost a ceny.

Invia hodnocení

Nemáme žádná hodnocení 0,0 / 5
Invia

Fagus Hotel Sopron: Rekreační pobyt 5 nocí

Číslo termínu: Klikněte pro zobrazení čísla termínu

Fagus Hotel Sopron: Rekreační pobyt 5 nocí

Informace

Akce

20% First minute sleva

za rezervaci pobytu minimálně 90 dnů před nástupem na pobyt

Platí celoročně

10% First minute sleva

za rezervaci pobytu minimálně 30 dnů před nástupem na pobyt

Platí celoročně
Akce 4=3 Akce 4 noci za cenu 3 (při nástupu v neděli nebo v pondělí) Platí pro pobyty v termínech: 08.1.-31.03. a 29.10.-22.12.
Akce 5=4 Akce 5 nocí za cenu 4 (při nástupu v neděli) Platí pro pobyty v termínech: 08.1.-07.04., 10.04.-28.04., 01.05.-26.05., 29.05.-30.06., 27.08.-20.10. a 29.10.-22.12.
Akce 7=6 Akce 7 nocí za cenu 6 Platí celoročně
Jednolůžkový pokoj bez příplatku Akce platí při rezervaci pobytu na 7 nocí Platí v termínu od 8.1.-31.3. a 29.10.-22.12.

Akci 4=3, 5=4 a 7=6 nelze kombinovat se slevou First Minute.

Slevy a příplatky

Příplatek za pobyt se psem *

20 € / den

Dítě do 6 let má ubytování i stravu

ZDARMA

Dítě 6-12 let na přistýlce se dvěma dospělými osobami 50% SLEVA

* Příplatek se platí na místě

Minimální délka pobytu

2 noci

celoročně kromě hlavní letní sezoně a období svátků

3 noci

07.04-10.04., 28.04.-01.05., 26.05.-29.05., 30.06.-26.08., 20.10.-29.10.

Fagus Hotel Sopron Spa & Conference

Fagus Hotel Sopron Conference & Spa**** leží na kopci nad krásným historickým městem Sopron na rakouské hranici, 7 km od známého Neziderského jezera. Nabízí elegantní nově rekonstruované interiéry, komfortní pokoje, wellness centrum, restauraci, tři bary, konferenční prostory a malebné okolí. Okolí je protkáno množstvím lesních cest a značených chodníků, které jsou určeny pěším i cyklistům. Lokalita je vyhlášenou a dobře vybavenou rekreační oblastí. Město Sopron je historickým skvostem s památkami sahajícími až do doby římského impéria.

Ubytování

Hosté se zde mohou ubytovat v celkem 144 pokojích typu Standard, Standard Plus (s balkonem nebo výhledem na parkoviště), Standard Forest (s terasou a výhledem do zahrady), rodinných propojených pokojích a apartmánech. Pokoje jsou po celkové rekonstrukci a jsou velmi vzhledné. Ke standardní výbavě patří nastavitelná klimatizace, koupelna se sprchovým koutem a vysoušečem vlasů, župan, SMART LED TV s rádiem, trezor, minibar a internetové připojení WIFI. V pokojích Standard a Standard Plus nelze přistavit přistýlku. Rodiny s dětmi se mohou ubytovat ve dvou propojených pokojích (2 x 23 m2) se dvěma koupelnami a terasou nebo ve dvoupokojových rodinných apartmánech (43-48 m2) s rozkládací pohovkou, kuchyňským koutem a terasou s přímým vstupem do zahrady.

Gastronomie

Výborné speciality maďarské i mezinárodní kuchyně můžete ochutnávat v hotelové restauraci Evergreen se zimní zahradou. V ceně zájezdu je polopenze zahrnující snídaně a večeře formou bohatého bufetu. Snídaně se zde podávají od 7:00 do 10:00 a večeře od 18:00 do 21:30. K večeři si můžete vybírat z vinného lístku, ve kterém dominují aromatická vína ze šoproňské vinařské oblasti. U skleníčky osvěžujícího nápoje nebo šálku kávy můžete relaxovat v hotelovém lobby baru vedle recepce nebo v wellness baru. Oba jsou v provozu od 10:00 do 18:00. Večerní příjemné chvilky s přáteli lze trávit v Moonlight baru s živou hudbou, elegantními koktejly a kvalitními maďarskými víny. Moonlight bar je otevřen denně od 17:00 do 23:00, o víkendech až do půlnoci.

V restauraci Evergreen platí dress code Smart Casual (elegantní, sportovně elegantní). Ve veřejných prostorech hotelu (kromě wellness centra) není povoleno nosit župany.

Wellness centrum

Součástí hotelové nabídky je unikátní Spa World, který zahrnuje plavecký bazén (6x12 m, 28 °C), zážitkový bazén (36 m2, 34 °C), dětský bazén s malou skluzavkou pro nejmenší návštěvníky (32 m2, 32 °C) a dvouposchoďový saunový svět s finskou saunou, aroma saunou, infra saunou, parní kabinou, vědrovou sprchou, ledovou fontánou a odpočinkovou zónou s vyhřívanými lavicemi.

Hotelové vybavení a služby

V hotelu se dále nachází 24hodinová recepce, výtah, konferenční prostory, půjčovna kol, sportovní programy, fitness centrum, dětská herna, dětské hřiště, animační program (v letní sezoně a během svátků), služba praní a žehlení, hotelová zahrada a internetové připojení WIFI. Hotelová zahrada vybízí k relaxaci, je prostorná, má i malou oddechovou zónu, součástí je i nové dětské hřiště, herní pingpongový stůl a terasa.

Zvířata

Pobyt se zvířetem je v hotelu povolen za poplatek ve výši 20 €/noc.

Parkování

Své vozidlo si můžete zaparkovat zdarma na vyhrazeném parkovišti poblíž hotelu nebo za poplatek v hotelové garáži.

Destinace

Město Šoproň leží v nejzápadnější části Maďarska u hranic s Rakouskem v chráněné krajinné oblasti, 75 km jižně od Vídně. Poblíž se nachází jezero Fertő (Neziderské jezero), které je na seznamu světového dědictví UNESCO. Šoproň je okouzlující středověké město s mnoha kulturními a přírodními památkami, kamenolomem provozovaným jako jeskynní divadlo, unikátní požární věží, Bránou věrnosti a výbornou gastronomií. Za návštěvu určitě stojí i barokní budova Storno. Zaručeně doporučujeme ochutnat místní maďarské knedlíky, guláš a skvělé šoproňské víno. Traduje se, že Sopron je hlavním městem vína Frankovka. Co se týče památek, tak je, co do počtu druhým největším městem Maďarska. Městem procházela i starobylá římská Jantarová stezka. Sopronské hory, jak se jmenuje hornatina nad městem, korunuje televizní vyysílač. Celá tato oblast je vyhlášenou rekreační oblastí, kde se nachází řada cyklotras a to i pro horská kola, pěší značené stezky i naučné chodníky. Nechybí dětská hřiště ani venkovní posilovny. Šoproň i celé okolí stojí za to navštívit.


Informace o hotelu

 • Vnitřní bazén ano
 • TV ano
 • Minibar, Bar ano
 • Fitness ano
 • Dětský bazén ano
 • Domácí zvířata povolena ano
 • Hotelová restaurace ano
 • Nonstop recepce ano
 • Wifi zdarma ano
 • Kuchyňský kout ano

Vyberte si termín

Destinace

Popis

Maďarsko se může pyšnit jedním z nejbohatších zdrojů termální a pramenité vody na světě. Není proto divu, že tradice lázeňské kultury v Maďarsku trvá již po 2 000 let. Sílu a moc těchto vzácných pramenů totiž objevili a využívali již samotní Římané. V současné době slouží k lázeňské rekreaci přibližně 300 termálních vřídel, minerálních a léčivých pramenů je registrováno celkem 500, přičemž téměř polovina patří k hlavnímu městu Maďarska, Budapešti.

Zadunají

Většinu místních sídel proslavila právě činnost termálních lázní a výskyt léčivých pramenů. Působení zadunajských termálních pramenů má zpravidla hned několik faktorů – kromě klasické příjemné teploty a vřídelní síly jsou to také speciální chemické účinky ve vodě rozpuštěných látek. Vzhledem k tomu, že značná část těchto užitečných látek proniká do těla kůží, používají se zdejší prameny především k léčebným koupelím. Nejznámějšími lázeňskými centry oblasti Zadunají jsou lázně Balf, Bükfürdö, Györ, Kehida, Harkány, Pápa, Mosonmagyaróvár, Sárvár a Zalakaros. Zaměřují se především na léčbu onemocnění pohybového ústrojí, gynekologické a dermatologické potíže.

Balaton

Rozvoj lázeňského života v dnešní podobě začal v okolí největšího jezera střední Evropy na konci 19. století. Dnes patří Balaton mezi nejrušnější turistická centra Maďarska. První prameny, kterým byly připsány léčebné účinky, se nacházejí ve městě Balatonfüred, kde se lázeňská tradice začala rozvíjet již kolem roku 1700. První lázeňský dům tu byl vybudován v 19. století. Severní pobřeží Balatonu bylo z velké části zformováno sopečnou činností, což je příčinnou výskytu sirných a uhličitých pramenů v těchto místech. Tyto mírně radioaktivní prameny přitékají i do jezera Hévíz. Známým lázeňským centrem při Balatonu je Tapolca, kde se pod hřebenem hory Szent Gyorgy ukrývá jeskyně s jezírkem naplněným krasovou vodou. Do této oblasti se nejčastěji léčí jezdit onemocnění dýchacích cest, chronické degenerativní choroby kostí a kloubů, a revmatismus.

Severní Maďarsko

Tento region nabízí až neskutečně širokou škálu možností sportovního a kulturního vyžití, můžete poznávat zdejší historii v podobě mnoha zámků, hradů a kostelů, lidové tradice v nejrůznějších ukázkách folklóru, navštěvovat známá i méně známá muzea, provozovat tradiční i méně tradiční sporty. Lázeňské procedury jsou zde záležitostí tak spíše vysloveně relaxační a také příjemným doplňkem k jiným aktivitám. Mezi lázeňskými středisky Severního Maďarska vynikají Eger, který je nejnavštěvovanějšími lázněmi Maďarska s radonovou vodou, Egerszalók se solným kopcem, po němž stéká horká minerální voda, jeskynní lázně Miskolctapolca a Mezökövesd s vřídlem, jehož voda má vzácné protizánětlivé účinky díky obsahu hořčíku, vápníku a hydro-karbonátu.

Jezero Tisza

Tisza je druhým největším maďarským jezerem a jeho typickým znakem je nenarušená příroda a jedinečně dochovaná původní fauna i flóra. V okolí jezera se například vyskytuje neuvěřitelných 200 druhů ptáků. Termální voda v této oblasti vystřikuje z hloubky 1 000 metrů pod zemským povrchem a nejčastěji se využívá k léčbě gynekologických problémů, kožních chorob a revmatických a kloubních potíží. Pocit úlevy se dostavuje velmi rychle a při správné aplikaci léčebných procedur je dosažený efekt zlepšení dlouhodobý. Nejvyhledávanějšími centry lázeňské rekreace u jezera Tisza jsou Berekfürdö a Tiszaújváros. Kromě osvědčených léčebných postupů poskytují účinné formy celkové relaxace a regenerace organismu včetně blahodárného vlivu na nervovou soustavu člověka.

Velká maďarská nížina

Velká maďarská nížina si dlouhodobě udržuje prvenství v počtu hodin slunečního svitu za rok a dá se říci, že místní léčebné prameny navazují jeden na druhý – tato oblast Maďarska je jimi doslova protkána. Jakýmsi srdcem lázeňství je v oblasti Velké maďarské nížiny městečko Hajdúszoboszló s parkem lázní o rozloze 30 ha. Jedná se o největší lázeňský komplex v Maďarsku. K parku patří jezero, plavecký bazén a aquapark, obří skluzavky a další bazény s umělým vlnobitím – pro milovníky vodních radovánek je to učiněný ráj. K tomu můžete vyzkoušet 50 různých termálních lázeňských procedur. Nezapomenutelné zážitky slibují svým návštěvníkům také mediteránní zážitkové lázně Aquaticum v Debrecenu, hradní lázně Gyula se zcela novým wellness-centrem a léčebné lázně Orosháza, které bývají díky širokému spektru nabízených služeb nazývány ,,Perlou Velké nížiny“. Lázeňští hosté si do oblasti Velké maďarské nížiny jezdí léčit především gynekologické obtíže, problémy pohybového ústrojí a kožní choroby.


Většinu zdejších léčivých pramenů ocení především pacienti, které trápí problémy spojené s funkcí pohybového aparátu a lidé trpící revmatickými potížemi. Účinnou pomoc ale maďarské termální prameny poskytují také na potíže gynekologické a kožní, problémy s látkovou výměnou, ledvinami a žaludkem. Procedury a další speciální ozdravné kúry probíhají v lázních, léčebných a wellness hotelech a sanatoriích, kde na jejich průběh dohlíží vysoce odborný a kvalifikovaný personál. Samozřejmostí je rovněž vysoká úroveň všech dalších služeb, jež lázeňské komplexy poskytují tak, aby svým návštěvníkům mohly nabídnout dokonalý komfort pro jejich relaxaci.

Toho mnohá zařízení dosáhla nedávnou rozsáhlou rekonstrukcí, která dala vzniknout špičkovým moderním lázeňských areálům. Najdete zde obsáhlou nabídku mnoha dalších aktivit, kromě pěší turistiky například vodní radovánky v aquaparku, cyklistiku, jízdu na koni, tenis, golf nebo rybaření. Maďarské lázeňství lze rozdělit do několika geografických oblastí, z nichž každá je připravena, poskytnout svým hostům trochu jiný charakter služeb. Tak si každý potencionální návštěvník může vybrat lázeňské středisko přesně podle svých potřeb a přání. Hlavními lázeňskými oblastmi Maďarska jsou Budapešť, Zadunají, Balaton, Severní Maďarsko, Jezero Tisza a Velká maďarská nížina.

Počasí

Nejlepší čas pro dovolenou

 • Nejlepší
 • Dobrá
 • Nízká sezóna
 1. Leden
 2. Únor
 3. Březen
 4. Duben
 5. Květen
 6. Červen
 7. Červenec
 8. Srpen
 9. Září
 10. Říjen
 11. Listopad
 12. Prosinec