Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/evropa/portugalsko/cestovani/covid_19.html
Zájezd do

Fly & Drive: Objevte Madeiru! + pobyt v Hotel Monumental Plaza by Petit Hotels

Hodnocení: 0/5

Portugalsko

Dejte nám ještě chvilku, prosím,
ověřujeme dostupnost a ceny.

Fly & Drive: Objevte Madeiru! + pobyt v Hotel Monumental Plaza by Petit Hotels

Program zájezdu

Den 1: FUNCHAL
Přílet na Madeiru, transfer do hotelu ve Funchalu. Portugalský ostrov ležící v Atlantiku je mezi cestovateli oblíbený nejen kvůli příjemnému počasí, které se drží na příjemných teplotách za jakéhokoli ročního období, ale i pro dechberoucí krajinu. Madeira ale nabízí mnohem víc, než jen počasí a přírodu! Ubytování ve Funchalu v hotelu Dorissol Complex *** nebo podobném stejné kategorie.
Den 2:
FUNCHAL - MONTE
V 9:30 přistavení auta před hotel. Funchal je hlavním městem a zároveň turistickým centrem Madeiry. Historické jádro se pyšní krásnými vládními budovami, soukromými domky s dvorky a železnými balkony, honosnými vilami a spoustou muzeí či galerií. Ne náhodou se Funchalu říká „malý Lisabon“. Mezi zajímavá místa patří kostel Santa Catarina, katedrála Sé z 15. století, radničního náměstí, návštěva místní tržnice s pestrou nabídkou místního ovoce, zeleniny a ryb, procházka starým městem či botanické zahrady. Madeirské víno můžete ochutnat ve vinařství Oliveiras. Téměř 600 metrů vysoko nad hlavním městem Madeiry leží předměstí zvané Monte. Je to doslova království starých panských sídel a zahrad. Z Funchalu se mnůžete do Monte dostat lanovkou. Zpět do Funchalu je možné využít velmi netradiční způsob dopravy – svézt se slavným montským tobogánem, což je jízda po asfaltové silnici v proutěném koši upevněném na dřevěných sáních. Ubytování ve Funchalu v hotelu Dorissol Complex*** nebo podobném stejné kategorie.

Den 3:
PICO RUIVO – PORTO DA CRUZ – SANTANA
Nejvyšší bod ostrova se tyčí do 1862 metrů nad mořem a rozhodně je jednou z povinných zastávek při návštěvě Madeiry. Pico Ruivo vám nabídne ty nejkrásnější výhledy a taky trochu dobrodružství - ačkoliv je turistická stezka otevřená každému, tu a tam se připravte na lehčí lezecké úseky. Vynechat byste neměli ani návštěvu malebné vesnice Porto da Cruz. Hlavní atrakcí Santany jsou zachované původní madeirské domečky, tzv. casas de colmo, kterých se zde do dnešních dnů zachovala přibližně stovka. Bývají vybudované ze dřevěných trámů do tvaru písmene „A“. V okolí města se intenzivně pěstuje ovoce a zelenina, je zde značné množství vinic. V blízkosti Santany lze navštívit přírodní rezervaci Rocha do Navio, která chrání skupinu útesů na severním pobřeží. Ubytování Hotel Estalagem Do Mar***.
Den 4:
SEIXAL – PORTO MONIZ
Nedaleko hotelu Estalagem Do Mar se nachází vulkanická jeskyně "Grutas", kde je možné si udělat exkurzi spojenou s vulkanickým centrem, které vám přiblíží vznik vulkanické Madeiry. Následně se přes São Vicente dostanete do Seixal, kde je po pravé straně vyhlídka "Véu de Noiva" - Nevěstin závoj. Je to vodopád, který vytéká z útesu přímo do oceánu. Porto Moniz, které je známé svým vulkanickým přírodním koupalištěm. Na zdejším pobřeží nejsou žádné pláže, pouze divoké, rozervané útesy, mezi kterými je vybudováno několik „mořských bazénů“, ve kterých se lze i při velkém vlnobití bezpečně koupat. Mezi bazény vede příjemná vyhlídková promenáda. Ubytování Hotel Estalagem Do Mar***.

Den 5: PAUL DO MAR – JARDIM DO MAR – LEVADA DO RISCO
Západní pobřeží Madeiry také nabízí nádherné výhledy na skalnaté pobřeží. Můžete se zde zastavit na oběd nebo na kávu v jedné z místních, malebných vesniček jako Paul do Mar a Jardim do Mar. Lidé se tu převážně živí rybařením a dále prací na banánových plantážích. Levada do Risco je zavlažovacím kanálem, který vede svislou skalní stěnou v údolí Rabacal na Madeiře. Pokud si chcete udělat delší procházku kolem těchto levád, je dlouhá celkem jedenáct kilometrů a na konci této túry Vás čeká příjemná odměna – leváda totiž končí u stometrového vodopádu, pod kterým je pak jezírko s řadou menších pramínků. Ubytování Hotel Estalagem Do Mar ***
Den 6: CALHETA – RIBIERA BRAVA – CABO GIRAO
Cestou zpět do Funchalu se můžete zastavit v městečku Calheta s nádhernou písečnou pláží. Možnost koupání nebo ochutnávka místního rumu a medového koláče v továrně na zpracování cukrové třtiny. Ribeira Brava je oblíbeným cílem letní dovolené a víkendových výletů, nalézá se na slunném jihu ostrova. Pyšní se krásnou a bezpečnou oblázkovou pláží, rybářským přístavem, etnografickým muzeem a kostelem Sao Bento. Dalším z pozoruhodných míst Madeiry je Cabo Girão, druhý nejvyšší útes na světě. Vyhlídka na jeho vrcholu je dobře přístupná a je „povinnou“ zastávkou pro všechny návštěvníky ostrova. Ubytování Hotel Dorissol Complex ***
Den 7: FUNCHAL
Den můžete strávit ve Funchalu a jeho okolí nebo si také můžete vybrat z velké nabídky fakultativních výletů. Oblíbeným výletem je i výlet na blízký ostrov Porto Santo, kam se dostanete trajektem. Oblíbená je také plavba s pozorováním delfínů a velryb. Pro akčnější je v nabídce Canyoning v Ribeira das Cale – čeká Vás zdolávání kaňonů, horských potoků a říček v krásném madeirském prostředí - slaňování patnácti metrového vodopádu, skalních stěn, skoky do průzračných jezírek, přírodní skluzavky, brodění a plavání v horských říčkách. To vše pod dohledem zkušených instruktorů. Vrácení auta ve večerních hodinách. Ubytování Hotel Dorissol Complex ***
Den 8:
Transfer na letiště. Odlet do Prahy. Klienti jež mají navazujicí pobyt mají transfer na letiště a poté z letiště do vybraného hotelu.

Fakultativní služby

Super Collision Damage Waiver S-CDW: pojištění při nehodě, které se vztahuje na škody na vozidle a na pojištění osob (emergency ošetření, pobyt v nemocnici), srážka se zvířetem, dále se toto pojištění vztahuje na poškození pneumatik, podvozku, venkovních zrcátek, skel, spojky, řadící páky, interiéru vozu a ztráty klíčů - 15 euro/den pro vozidlo kategorie A a 20 euro/den pro vozidlo kategorie C. Pokud klient nezakoupí připojištění, autopůjčovna požaduje složení vratné zálohy ve výši 900 EUR.
Řidič ve věku 21 let až 25 let musí zaplatit přípatek 40 euro na dobu zapůjčení vozidla.
GPS – 8 euro / den Dětská sedačka – 8 euro / den
Mobilní WI FI internet 3G router – 35euro za 15 GB ( může být použito až na 10 přijímačích najednou )
Žádné refundace nelze nárokovat za nevyužité dny Vámi zapůjčeného vozidla.
Jednorázový příplatek za dalšího řidiče: 30 euro

Informace

Cena nezahrnuje: Pohonné hmoty, vstupy do památek, trajekty, připojištění, městské a místní taxy ( platí se při ubytování )
Minimální věk řidiče je 21 let.
Minimální počet osob 2
Uvedený program je pouze orientační a nabízí možnosti v lokalitě. Program lze přizpůsobit zájmům klientů na místě.
Exklusivně u Čedoku: možnost prodloužení pobytu u moře o další týden

Cena zahrnuje

Leteckou přepravu Praha Madeira Praha včetně tax a poplatků, privátní auto kategorie C - Nissan Micra, Renault Clio na 6 dní, Česky mluvící delegát v destinaci, 4 noci s polopenzí v *** hotelu Dorisol a 3 noci s polopenzí v hotelu Estalagem do Mar *** v severní části ostrova.

Středisko

Funchal

Poloha

Ubytování apartmánového typu se nachází cca 2 km od centra města Funchal a 14 km od letště. Nákupní možnosti jsou v docházkové vzádlenosti cca 500m od ubytování.

Pláž

V oblasti Funchalu se nachází několik kamenitých pláží, cca 700 m od hotelu se nachází koupaliště Ponta Gorda s terasou a několika bazény s mořskou vodou.

Ubytování

Studia s možností přistýlky jsou vybaveny vlastním příslušenstvím (koupelna, WC, fén), SAT/TV, telefonem a balkonem, kuchyňský kout, klimatizace (za poplatek).
Dále k dispozici prostornější Apartmány Deluxe s možnsotí výhledu na moře a ve vyšším patře.

Stravování

Bez stravy. Za příplatek možnost snídaně a večeře.

Sport a zábava

Vodní sporty na pláži a zábava v širším okolí hotelu.

Cena zahrnuje

* leteckou dopravu v turistické třídě včetně tax a příplatků
* transfery v cíli zájezdu
* počet noclehů dle smlouvy o zájezdu
* stravování v rozsahu uvedeném u ubytovacího zařízení
* služby delegáta
* pojištění dle zák. č. 159/99 Sb.

Vybavení hotelu

  • Koupání a poznávání
  • Novinka
  • WIFI zdarma

Vyberte si termín