Zájezd do

Turistika na Madeiře

Hodnocení: 0/5

Madeira

Dejte nám ještě chvilku, prosím,
ověřujeme dostupnost a ceny.

Turistika na Madeiře

Popis

Pokud máte rádi přírodu, hory a turistiku, pojeďte na náš zájezd, kdy máte v ceně 2 celodenní výlety s výšlapy a 1 půldenní výlet, taktéž samozřejmě s výšlapem.
Madeira je totiž ideální pro turistiku, jelikož se tam nacházejí tzv. levády. Jedná se o umělý zavlažovací systém, jehož kanály (hloubka cca 20 cm-1 m) mají na ostrově více než 2000 km a svádí vodu z horského severu na slunnější jih. Podél levád vznikly turistické stezky, které uchvacují přírodní krásou a každoročně lákají k návštěvě tisíce návštěvníků.

Poloha

V průběhu svého pobytu na Madeiře tedy absolvujete tyto 3 tzv. levády (jedná se o organizované výlety s anglicky mluvícím průvodcem, tzn. budete vyzvednuti přímo v hotelu a tamtéž "vráceni":-)):
Leváda "25 pramenů" (celodenní, St či Ne)
Jedná se o jednu z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších levád. Nachází se na západě ostrova, výchozím místem je náhorní plošina Paul da Serra. Leváda vede přes zalesněné oblasti a je plná nádherných pohledů, ideálních k fotografování. Středně náročná trasa je dlouhá cca 9 km a trvá cca 3,5 hodiny. Odjezd z hotelu cca v 8.30 h, návrat cca v 16.30 h.
Leváda "Queimadas / Caldeirao Verde" (celodenní, Po)
Výchozím místem této pohádkově zelené levády je lesovna Queimadas a cílem úchvatný vodopád Caldeirao Verde dopadající do chladivé launy. Po cestě vás čeká výhled na vesničku Sao Jorge, hory, všudepřítomná voda, ale i cesta tunely s baterkou. Leváda je středně náročná, měří cca 6,5 km + 6,5 km zpět, trvá cca 3,5 hodiny, nadmořská výška 890-980 m.
Leváda "Marocos" (půldenní, Út dopoledne či Čt odpoledne)
Tato lehká leváda se nazývá také "akátová", prochází mezi horami a údolím Machico. Budete mít možnost vidět zde kontrast přirozené vegetace a terasovitých polí, kde místní zemědělci pěstují různé druhy ovoce a zeleniny. Uvidíte mnoho druhů zajímavých rostlin, květin a stromů. Leváda je dlouhá cca 9 km a trvá cca 2,5 hodiny. Start je v Marocos a konec v Ribeira Seca.
Pokud byste chtěli některou z levád vynechat či nahradit jinou, neváhejte nás kontaktovat, připravíme vám nabídku na míru.

Stravování

snídaně

Ubytování

Dle aktuální dostupnosti vám nabídneme ubytování v některém z těchto hotelů, popř. v okamžiku jejich vyprodanosti v některém z jiných funchalských hotelů:
Funchal - Residencial Greco **
Jednoduchý hotel v perfektní lokaci přímo v historickém centru města. V okolí je množství barů, restaurací a obchodů, ke katedrále je to z hotelu cca 8 min. chůze. Případné večeře se podávají v sesterském hotelu Windsor - cca 1 min. chůze.
Oficiální web: http://www.hotelwindsorgroup.pt/en/?page_id=22
Funchal - Hotel Estrelicia ***
Hotel je součástí komplexu hotelů Dorisol s 2 venkovními bazény a 1 krytým bazénem. Nachází se cca 300 m od koupaliště Lido a od pobřeží promenády, restaurace, bary a obchody v blízkém okolí, cca 2 km od historického centra Funchalu.
Oficiální web: https://www.dorisol.com/en/dorisol-estrelicia/
V případě zájmu můžeme zajistit ubytování také ve vyšší kategorii ubytování - neváhejte nás kontaktovat!

Cena zahrnuje:

7x ubytování se snídaní v základní kategorii pokoje, zpáteční letenku z Prahy do Funchalu vč. příručního zavazadla 8 kg/os., skupinový transfer z letiště do hotelu při příletu a z hotelu na letiště při odletu, 2x celodenní turistický výlet (bez oběda, anglicky mluvící průvodce), 1x půldenní turistický výlet (anglicky mluvící průvodce), česky mluvící delegát na Madeiře

Cena nezahrnuje:

možnost prodloužení pobytu, cestovní pojištění, vyšší kategorie ubytování, jiné odletové místo (Vídeň,…), business class letenku, odbavené zavazadlo 23 kg/os.

Vyberte si termín