Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/evropa/velka_britanie/cestovani/covid_19.html

Nedotčená příroda severního Skotska a fascinující ostrov Skye

Velká Británie

Více o hotelu

Dejte nám ještě chvilku, prosím,
ověřujeme dostupnost a ceny.

Nedotčená příroda severního Skotska a fascinující ostrov Skye

Číslo termínu: Klikněte pro zobrazení čísla termínu

Cena zahrnuje

dopravu luxusním autobusem, trajekt Ijmuiden–Newcastle-Ijmuiden, 10× ubytování (dle programu – 8x ubytování v hotelu ve dvoulůžkových pokojích, 2x na trajektu ve čtyřlůžkových kajutách), 8× snídani, 2× polopenzi na trajektu, služby průvodce, pojištění CK.

Příplatky

jednolůžkový pokoj (5 990 Kč), cestovní pojištění Uniqa.

Poznámka

Předpokládaný odjezd z Brna - 17:00, plánovaný příjezd do Brna - 22:00. Uvedené údaje jsou předpokládané. Závazná trasa a časy budou uvedeny v pokynech na zájezd, které zašleme zákazníkovi před odjezdem.

Trasa

AMSTERDAM - ZAANSE SCHANS - CHESTERS ROMAN FORT - HADRIAN´S WALL - ABBOTSFORD HOUSE - GREAT GLEN - LOCH NESS - URQUHART CASTLE - INVERNESS - CULLODEN - FORT GEORGE - ELGIN CATHEDRAL - ROGIE FALLS - CORRIESHALLOCH GORGE - ULLAPOOL - KNOCKAN CRAG - SKYE - EILEAN DONAN CASTLE - LOCH DUICH - DUNVEGAN CASTLE - TROTTERNISH - KILMUIR - KILT ROCK - LEALT FALLS - QUIRAING - PORTREE - FORT WILLIAM - GLENFINNAN - GLENFINNAN VIADUCT - GLEN COE - LUSS - LOCH LOMOND - GLAMIS CASTLE - ST. ANDREWS - CRAIL - ANSTRUTHER - EDINBURGH - THE FALKIRK WHEEL

Svozové trasy

A, B, D, E, E1

1. den

Odjezd z Brna v podvečerních hodinách.

2. den

Budeme se věnovat poznávání AMSTERDAMU (vzhledem k zákazu průvodcování v centru města bude prohlídka na místě probíhat individuálně). Staré město, ale i supermoderní stavby budeme obdivovat z vodní hladiny amsterdamských kanálů. Zavítáme také do obydleného skanzenu s dřevěnými domy a větrnými mlýny v ZAANSE SCHANS s ukázkou výroby dřeváků, možností nákupu sýrů a typických holandských produktů. Odpoledne se v přístavu Ijmuiden nalodíme na noční trajekt do Anglie. Ubytujeme se ve čtyřlůžkových kajutách.

3. den

Ráno se vylodíme v Newcastle upon Tyne. Cestou na sever poznáme římskou vojenskou obrannou pevnost CHESTERS ROMAN FORT, která je součástí HADRIÁNOVA VALU (UNESCO). V oblasti Scottish Borders si prohlédneme ABBOTSFORD HOUSE, dechberoucí sídlo a jeho překrásné zahrady, kde žil a tvořil sir Walter Scott.

4. den

Vydáme se do údolí GREAT GLEN, ve které spatříme legendární jezero LOCH NESS. Jezero je se svou délkou 34 km a rozlohou 56,6 km² druhým největším jezerem Skotska. Leží v údolí Great Glen v kraji Skotské vysočiny. Díky své hloubce 230 m je druhým nejhlubším jezerem ve Skotsku (po Loch Morar). Po tomto legendárním jezeře se budeme také moci plavit lodí. Na břehu jezera leží URQUHART CASTLE, trosky hradu z 13. století. Na konci 17. století vyhodili stoupenci vlády hrad do povětří, aby se nedostal do rukou jakobitů. Dnes patří Urquhart Castle k nejnavštěvovanějším hradům Skotska. Prohlédneme si i pomyslné "hlavní" město severu INVERNESS a budeme obdivovat technicky unikat, Kaledonský kanál a jeho zdymadla ve Fort William.

5. den

V CULLODENU si připomeneme osudovou bitvu skotských dějin. Bitva u Cullodenu totiž představuje jeden z klíčových okamžiků dějin Skotska a především pak oblasti Highlands. Drtivou porážku následovala krvavá odplata a důsledky bitvy i celého jakobitského povstání navždy změnily tvář celé země. Další naší zastávkou bude FORT GEORGE, nejkrásnější příklad evropské vojenské architektury, který nabízí výhled na záliv Moray Firth s možností pozorování delfínů. Taje výroby skotské whisky odhalíme v místní palírně. Dále navštívíme ELGIN CATHEDRAL. Jedná se o ruinu katedrály, jejíž založení se datuje rokem 1224. Katedrála se třemi věžemi byla ve své době údajně významnou a překrásnou stavbou. Z katedrály zbyly jen ruiny, ale i tak můžeme obdivovat zachovalé původní průčelí, části obvodových zdí, mnoho hrobů a jednu piktskou desku, která leží uprostřed rozvalin.

6. den

Po snídani se vydáme do North West Highlands, oblasti Western Ross s jeho nedotčenou krajinou. Nejprve se krátkou procházkou dostaneme k řece Blackwater a ROGIE FALLS, jednomu z nejkrásnějších míst Skotska, kudy každoročně táhnou lososi. Další zastávkou bude míli dlouhá a miliony let stará soutěska CORRIESHALLOCH GORGE, v níž budeme ze závěsného viktoriánského mostu obdivovat Falls of Measach, 46 m vysoké hřímající vodopády. Na břehu fjordového jezera Loch Broom navštívíme rybářské městečko ULLAPOOL a den zakončíme procházkou v Národní přírodní rezervaci KNOCKAN CRAG, která je považována za klenot moderní geologie.

7. den

Brzy ráno se vydáme na okružní cestu po ostrově SKYE. Cestou shlédneme překrásný masiv Pěti sester v údolí Glen Shiel a romantickou tvrz EILEAN DONAN CASTLE se strhující polohou na jezeře LOCH DUICH. Čekají nás překrásné přírodní scenérie i povídání o historii spojující ostrov se Stuartovcem Bonniem Charliem. Prohlédneme si rodové sídlo klanu McLeod - hrad i překrásné zahrady DUNVEGAN CASTLE, který stojí nad fjordovým jezerem a v němž dodnes žije kolonie cca 260 tuleňů, za kterými se v případě příznivého počasí vypravíme na motorových lodičkách. Na poloostrově TROTTERNISH navštívíme KILMUIR a tamní skanzen Museum of Island Life, útesy KILT ROCK tvořené šestibokými čedičovými sloupy, vodopády LEALT FALLS. Kolem stolových hor QUIRAING a vrcholu Old Man of Storr přijedeme až do hlavního města ostrova PORTREE, kde ochutnáme skvělou rybu s hranolkami (fish and chips).

8. den

Po snídani odjedeme do FORT WILLIAM, což je město ležící téměř na úpatí nejvyšší hory Velké Británie, Ben Nevis. Fort William je druhým největším městem skotské vysočiny. V údolí GLENFINNAN u jezera Loch Shiel se necháme očarovat magickou přírodou a na GLENFINNAN VIADUCT projíždějícím parním vlakem. Projedeme údolím GLEN COE, místem s impozantní scenérií a bouřlivou minulostí, až do pitoreskní vesničky LUSS, situované na břehu největšího sladkovodního jezera v Británii LOCH LOMOND, v případě pěkného počasí budeme mít možnost koupání.

9. den

Zavítáme na GLAMIS CASTLE, prý nejkrásnější ze skotských hradů. Je opředen mnoha legendami a inspiroval nesčetné umělce, zejména básníky a dramatiky. William Shakespeare zasadil do prostředí hradu Glamis Castle i děj své tragédie Mackbeth. Jde o rodiště Queen Mother, tj matky královny Alžběty II a její sestry princezny Margarety. Hrad dodnes patří rodu královny matky. Dále navštívíme malebné městečko ST. ANDREWS proslavené golfovými kluby, katedrálou a můžeme zde ochutnat rybí speciality. Nezapomeneme navštívit rybářský přístav ve vesničce CRAIL, odkud se v případě příznivého počasí vydáme na pěší procházku podél Severního moře tzv. Fife Coastal Path. Den zakončíme v rybářském městečku ANSTRUTHER.

10. den

Vydáme se na prohlídku jednoho z nejkrásnějších měst Evropy, EDINBURGHU (UNESCO). Navštívíme rozlehlý královský hrad střežící národní pýchu Skotů – korunovační klenoty. Nezapomeneme na edinburský Manhattan, projdeme se do oblasti Grassmarket. Cestou po Royal Mile navštívíme katedrálu sv. Jiljí, spatříme historické stavby, ale také ultramoderní stavbu skotského parlamentu a sídlo krále Karla III. – The Palace of Hollyrood House. V případě příznivého počasí a časových možností zájemci podniknou krátkou procházku do blízkých vrcholů Salisbury Craigs.

11. den

Na vlastní kůži si vyzkoušíme supermoderní technický unikát, lodní výtah THE FALKIRK WHEEL. Poté odjedeme na trajekt do města Newcastle a čeká nás plavba do Amsterdamu (ubytování ve čtyřlůžkových kajutách).

12. den

Příjezd do Brna v nočních hodinách.

Cena nezahrnuje

vstupy do navštívených objektů 180 GBP a 20 €, ETA permission cca 10 GBP.


Vyberte si termín