Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/evropa/portugalsko/cestovani/covid_19.html
Zájezd do

Pestana Cidadela Cascais - Pousada & Art District

Hodnocení: 5/5

Portugalsko, Lisabon, Cascais

Sdílet
Dejte nám ještě chvilku, prosím,
ověřujeme dostupnost a ceny.

Pestana Cidadela Cascais - Pousada & Art District Hodnocení: 5/5

Hotel Pestana Cidadela Cascais

Místo s duší, historický hotel postavený v pevnosti ze 17. století, první v Evropě, kde byla vybudována umělecká čtvrť. Luxusní a stylové interiéry, individuálně zařízené pokoje, atmosférické restaurace a bary – vše je zde! Udělejte si pauzu u jednoho z bazénů, zacvičte si v posilovně a odpočiňte si v lázeňském centru, pak ... vyjděte do města a podívejte se, co nabízí okouzlující přístavní městečko Cascais. Z hotelu si můžete vychutnat nádherný výhled na moře a přístav a několik krásných pláží je v docházkové vzdálenosti. Skvělý výchozí bod pro objevování Lisabonu!

ABSTRACT

Místo s duší, historický hotel postavený v pevnosti ze 17. století, první v Evropě, kde byla vybudována umělecká čtvrť. Luxusní a stylové interiéry, individuálně zařízené pokoje, atmosférické restaurace a bary – vše je zde! Udělejte si pauzu u jednoho z bazénů, zacvičte si v posilovně a odpočiňte si v lázeňském centru, pak ... vyjděte do města a podívejte se, co nabízí okouzlující přístavní městečko Cascais. Z hotelu si můžete vychutnat nádherný výhled na moře a přístav a několik krásných pláží je v docházkové vzdálenosti. Skvělý výchozí bod pro objevování Lisabonu!

POLOHA

dobře. 500 m od centra CASCAIS s obchody, bary a restauracemi, cca. 750 m od přístavu, cca. 4,5 km od golfového hřiště Oitavos Dunes, cca. 13 km od komplexu bazénů Piscina Oceânica de Oeiras, cca. 17 km od Sintry, cca. 18 km od Cabo da Roca, cca. 33 km od centra Lisabonu; Cca. 38 km od letiště v Lisabonu; autobusová zastávka cca. 100 m od hotelu.

PLÁŽ

Ribeira, veřejná, písečná, pozvolný vstup do moře, cca. 500 m od hotelu, příjezd po místní komunikaci; Rainha, veřejná, písečná, pozvolný vstup do moře, cca. 800 m od hotelu, přístup po místní komunikaci, slunečníky a lehátka za poplatek.

HOTEL

pětihvězdičkový, moderní a elegantní, 126 pokojů, 1 budova, 3 patra, výtah, lobby, 24hodinová recepce, 2 restaurace: Maris Stella - snídaně formou bufetu, portugalská, středomořská a místní, Taberna da Praça - à la carte, portugalská, středomořská a místní kuchyně; 2 bary: ve vstupní hale a u bazénu; konferenční místnost pro cca. 70 osob, bezdrátový internet zdarma; za příplatek: bezpečnostní schránka na recepci, prádelna, veřejné parkoviště u hotelu (cca 12 EUR / den), půjčovna kol a skútrů; Přijímáme kreditní karty: Visa, MasterCard, American Express, JCB, Diners Club.

POKOJ

klasický: 2 osoby, cca. 21 m 2 , klimatizace, koupelna (vana nebo sprcha, WC; fén, župany a pantofle), bezdrátový internet, TV, telefon, bezpečnostní schránka, za poplatek: minibar; jednolůžkový pokoj za příplatek; superior: 2 osoby (možnost 1 přistýlky), cca. 25 m 2 , standardní vybavení pokoje; superior a superior pokoj s balkonem za příplatek.

SPORT A ZÁBAVA

bazén, volný tvar, sladká voda, zdarma slunečníky, lehátka a osušky u bazénu; krytý bazén, pravidelný tvar, sladká voda; tělocvična; za příplatek: lázeňské centrum: solárium, turecké lázně, masáže a kosmetické procedury.

KONTAKT

0035/1214814300, www.petanacollection.com

PRÁVNÍ POPIS

Časy výdeje jídel i fungování jednotlivých prvků hotelové infrastruktury se mohou mírně změnit v důsledku sezónnosti, povětrnostních podmínek, požadavků hostů nebo vyšší moci mimo kontrolu hoteliéra.

* Informace o oficiální kategorizaci hotelu naleznete v popisu prezentovaných zařízení (sekce "Hotel") a je v souladu s kategorizací používanou v dané zemi. Každá země používá svá vlastní kritéria pro udělení konkrétní kategorie.


Informace o hotelu

 • Vzdálenost od pláže Pláž 400 m
 • Klimatizace Klimatizace ano
 • Vnější bazén Vnější bazén ano
 • Vnitřní bazén Vnitřní bazén ano
 • Lehátka a slunečníky u bazénu zdarma Lehátka a slunečníky u bazénu zdarma ano
 • TV TV ano
 • Minibar, Bar Minibar ano
 • Tenis Tenis ano
 • Golf Golf ano
 • Fitness Fitness ano
 • Bezbariérový přístup Bezbariérový přístup ano
 • Domácí zvířata povolena Domácí zvířata povolena ano
 • Hotelová restaurace Hotelová restaurace ano
 • Nonstop recepce Nonstop recepce ano
 • Půjčovna kol Půjčovna kol ano

Vyberte si termín

Mapa a lokalita

Mapa nemusí obsahovat všechny nalezené hotely. Poloha hotelů na mapě má pouze informativní charakter. Nahlásit

Doba letu

03:30 h

Popis

Lisabon je hlavní a zároveň největší město Portugalska. Počet obyvatel přesahuje půl milionu, ale s okolními okrajovými částmi je to podstatně více. Historie města spadá údajně až do 12. století před Kristem, kdy zde bylo fénické obchodní středisko. Lisabon dále pamatuje římskou nadvládu, vpád Vandalů, dobytí Maury. Hlavním městem se Lisabon stal až ve 13. století.

Lisabon je cítit mořem, hlavními prvky jsou zde zámořské plavby a víra. To jde vidět na architektuře kostelů i jiných staveb s prvky křesťanskými či exotickými. Dalším typickým prvkem je "azulejos" (kachličkové umění), které Portugalci převzali od Maurů.

Mezi nejkrásnější památky města patří Klášter sv. Jeronýma. Tato monumentální stavba s nádhernými fasádami značí velké bohatství země v době zámořských koloniálních výprav. Proto jsou zde k vidění různé exotické cizokrajné motivy. Klášter byl postaven na počest návratu Vasco da Gamy z cest. Další krásou Lisabonu je Alfami, nejstarší část města. Je to spleť malinkých roztomilých uliček, kde na každém rohu narazíte na restaurace a podniky, které jsou všechny ve stejném duchu ? fado, což je hudba vyjadřující stesk, touhu, smutek i lásku. Projít se touto čtvrtí je pro turisty v Lisabonu téměř nutností. Další památkou je Torre de Belém. Je to strážní věž a maják, který byl postaven na ostrůvku Tejo a v současnosti je symbolem Lisabonu. Věž pochází z 16. století a je postavena ve stylu pozdně gotickém, v tzv. manuelském stylu. Je postavena z širokých 3,5m tlustých zdí, sloužila k obraně i jako vězení. Je zdobena manuelskými motivy, žebrovou klenbou či kroutěnými provazy. Dalším pozůstatkem z dob minulých je zřícenina hradu Sao Joge (Castelo de S?o Jorge). Tato stavba se tyčí nad městem a vytváří tak zajímavý kontrast s malými lisabonskými uličkami. K nejkrásnějším lisabonským náměstím patří Praça do Comércio, jinak také Terreiro do Paço.

Lisabon je město hrdé na své moře, jehož vítr tu neustále vane, a také je hrdé na své mořeplavce. Jim se dodnes chodí lidé klanět k jejich památníkům.
 • Vzdálenost od pláže Pláž 400 m

Počasí

Aktuální počasí

 • Teplota vody 19 °C

Měsíce vhodné na dovolenou v této destinaci

 • Nejlepší
 • Dobrý
 • Mimosezóna
 1. Leden
 2. Únor
 3. Březen
 4. Duben
 5. Květen
 6. Červen
 7. Červenec
 8. Srpen
 9. Září
 10. Říjen
 11. Listopad
 12. Prosinec

Další zájezdy, které by vás mohly zaujmout