Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/evropa/rakousko/cestovani/covid_19.html

Apartmán Sonnenbahn

Rakousko, Obertauern

Více o hotelu

Dejte nám ještě chvilku, prosím,
ověřujeme dostupnost a ceny.

Invia hodnocení

Nemáme žádná hodnocení 0,0 / 5
Invia

Vyberte si termín

Premium APP Sonnenbahn

Číslo termínu: Klikněte pro zobrazení čísla termínu

Poloha

ekologický komplex apartmánů, postavený v roce 2017 - Premium APP Sonnenbahn se nacházejí na okraji střediska u dolní stanice lanovky Sonnenbahn, do centra 350m, skibus do dalších oblastí( Katschberg) 100m, vodní areál v Tamswegu 12 km. B

Stravování

donáška pečiva z vlastního pekařství

Ubytování

Všechny apartmány z ekologických přírodních materiálů mají předsíň s policemi, otevřená obytná kuchyně, obytný prostor a rozkládácím plnohodnotným gaučem( postelí) pro 2 osoby, SAT - TV, WIFI, terasa na jih, sprchový kout, WC, kuchyně: sporák s keramickou deskou, mikrovlnná trouba, ohřívač vody, kávovar( filtry) stroj na kapsle, mycí prostředky, myčka, povlečení, ručníky, utěrkyA: apartmán pro 4 osoby - kuchyňský kout, rozkládací gauč, ložnice s manželkou postelí, 1 x koupelna, kuchyňský kout(45m2)B: apartmán pro 6 osob - 2 x ložnice s manželskou postelí, kuchyňský kout se sedacím koutem a gaučem, kuchyňský kout s blokem na přípravu pokrmů a se sezením(60m2)

Vybavení

terasa, zastřešené parkovací místo pro apartmán, další parkoviště vedle, lyžárna u carportu

Minimální počet nocí

3

Pobyt

7 nocí v termínu 17.12. - 31.12. + 28.01. - 04.03.2023


Informace o hotelu

 • Vzdálenost od centra města 300 m
 • Vzdálenost od sjezdovky 100 m
 • TV ano
 • Zastávka skibusu ano
 • Wifi zdarma ano
 • Kuchyňský kout ano

Nenašli jste zájezd, který splňuje všechna vaše přání? Zavolejte mi na číslo +420 226 000 611 a připravím vám dovolenou na míru.

Eliška, specialista prodeje zájezdů

Mapa a oblast

Mapa nemusí obsahovat všechny nalezené hotely. Poloha hotelů na mapě má pouze informativní charakter. Nahlásit

Popis

Tam, kde má sníh svůj domov!

Lyžařská oblast Obertauern leží v nadmořské výšce 1 630 – 2 315 metrů. Když se údolí teprve chystají na zimu nebo už v nich rozkvétají první jarní kvítka, Obertuern stále pokrývá bílá peřina. Proto se středisko prezentuje krédem „Tam, kde má sníh svůj domov!“ Celkem 100 kilometrů sjezdovek zahrnuje modré, červené i několik černých tratí končících přímo u dveří hotelů. 2 kabinkové lanovky, 18 sedaček a 6 vleků dokáže přepravit 46 058 osob za hodinu. Údolí křižuje 26 kilometrů upravovaných běžkařských stop a snowpark "The SPOT" u lanovky Kehrkopfbahn nabízí snowboardové vyžití pro začátečníky i zkušené freestylery. Vyznavači freeride jízdy ocení dostatek svahů s hlubokým neporušeným sněhem. Zkušení instruktoři v lyžařských školičkách dovádí s dětmi na lyžích i na snowboardu. Sněhová stezka odvahy v podobě strašidelné sjezdovky v pohádkovém parku Schaidbergbahn překvapí malé i velké a celá rodina se vyřádí ve ski parku Bibo Bear.

Zábava dnem i nocí

Bohatý après-ski život se rozjíždí v barech a restauracích, odkud se ozývá hudba všech možných žánrů. Lyžaři mnohdy vyzují přeskáče a skočí hned na taneční parket. Každé pondělí a čtvrtek se koná noční lyžování. Hladina adrenalinu stoupá při snowkitingu a snowbikingu. Pohodu i napětí si vychutnáte při curlingu. Pro pěší turisty jsou připraveny značené trasy zasněženou krajinou a náročnější terén překonáte na sněžnicích. Přímo v areálu se nachází 6,5 kilometrů dlouhá sáňkařská dráha otevřená ve dne i v noci. Mezi chatami projíždějí za cinkání rolniček koňská spřežení vezoucí turisty do pohádkově bílých lesů a přes široké zasněžené louky. Nejodvážnějším sportovcům se nabízí horolezectví po zamrzlých vodopádech a ledovcích.

Kudy kam?

Z Prahy do Obertauernu urazíte asi 428 kilometrů, z Brna dokonce 441 kilometrů. Cesta přes České Budějovice, Linec a Salzburg trvá necelých 6 hodin. Na hranicích si nezapomeňte vylepit rakouskou dálniční známku. Skibusy převáží lyžaře zdarma každou půlhodinu od 8 do 16 hodin, pokud se prokážou platným ski pasem. Několikrát denně vyrážejí na silnice autobusy spojující střediska v rámci ski pasu Lungau, které vás dovezou do Mauterndorfu, Fanningbergu, Katschbergu a Ainecku.

Kolik to stojí?

Ceny ski pasů v Obertauernu se liší podle sezóny a vytíženosti sjezdovek. Šestidenní ski pas pro dospělého v hlavní sezóně stojí 224 eur a vratný poplatek za magnetickou kartu činí 2 eura. Teenageři do mezi 16 a18 lety zaplatí za permanentku 168 eur. Děti do 6 let jezdí v doprovodu rodičů zdarma, starší děti dostanou ski pas za 112 eur. Slevy pro skupiny a rodinné ski pasy jsou vypočítané na pokladně. Kromě časových permanentek se dají koupit i bodové lístky, u kterých se za každou jízdu odečítá kredit. Ty jsou výhodné pro pěší turisty, snowboardisty plánující trávit čas ve snowparku nebo sváteční lyžaře kombinující sport s posezením v restauraci.

Letní radovánky v Obertauernu

I v letní sezóně se plní hotely a penziony Obertauernu zahraničními turisty. Rodiny s dětmi křižují alpské kopce a míří za dobrodružstvím ve zvířecí rezervaci, v ZOO nebo při projížďce na koni. Sportovcům se nabízí horolezectví, vysokohorská turistika, jízda na horských kolech nebo speciálních bicyklech upravených pro nerovný terén. Klid a pohodu si vychutnáte u rybaření nebo při golfu a za kulturním životem se vydejte do hodinu jízdy vzdáleného Salzburgu, do Bad Ischl nebo do Grazu.

 • Vzdálenost od centra města 300 m
 • Vzdálenost od sjezdovky 100 m

Počasí

Aktuální počasí

 • Teplota 2 °C v noci -7 °C

Předpověď na další dny

 • Zítra 2 °C v noci -7 °C

 • Neděle 2 °C v noci -8 °C

 • Pondělí -3 °C v noci -16 °C

Nejlepší čas pro dovolenou

 • Nejlepší
 • Dobrá
 • Nízká sezóna
 1. Leden
 2. Únor
 3. Březen
 4. Duben
 5. Květen
 6. Červen
 7. Červenec
 8. Srpen
 9. Září
 10. Říjen
 11. Listopad
 12. Prosinec