Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/evropa/rakousko/cestovani/covid_19.html
Zájezd do

Gasthof Mentenwirt (St. Michael)

Hodnocení: 3/5

Rakousko, Lungau / St. Michael, St. Michael im Lungau

Sdílet
Dejte nám ještě chvilku, prosím,
ověřujeme dostupnost a ceny.

Gasthof Mentenwirt (St. Michael) Hodnocení: 3/5

Gasthof Mentenwirt v St. Michaelu/Lungau

Vybavení

recepce, wi-fi zdarma, jídelna, restaurace, parkoviště, kolárna.

Ubytování

pokoje mají koupelnu s WC, TV-Sat, fén, 3. a 4. lůžko bývá rozkládací gauč. V pokojích pro 3-4 osoby musejí být ubytované minimálně 3 osoby. V 2-3 lůžkovém pokoji může být na 3. lůžku jen dítě do 10,9 let.

Stravování

rozšířená polopenze – snídaně bufet, u snídaně je možné připravit si svačinový balíček, mezi 16.00-17.00 hod. se podává svačina – káva, čaj a koláče, večeře jsou menu o 2 chodech s možností výběru u hlavního jídla.

Cena zahrnuje

ubytování s rozšířenou polopenzí, kartu Lungaucard, ložní prádlo.

Příplatky

pobytová taxa 4 Euro/noc/osoba od 16 let, komplexní pojištění 39 Kč/osoba a den, malý pes 15 Euro/den.

Slevy

děti ubytované na 3. a 4. lůžku ve 3-4 lůžkovém pokoji, na 3. lůžku ve 2-3 lůžkovém pokoji, na 2. lůžku v 2 lůžkovém pokoji do 2,9 let zdarma, 3-5,9 let 50%, 6-10,9 let 20% sleva. Osoba od 11 let na 3. lůžku v 3-4 lůžkovém pokoji 5% sleva.

Popis

tradiční rodinou vedený dům leží na kraji St. Michaelu, cca 1 km od centra, v části St. Martin. Stanice lanovky s letním provozem na Speiereck je cca 500 m od domu. Hosté mají v ceně Lungau Card - v rámci pobytu mohou 1x zdarma využít všechny lanovky v oblasti i 1x navštívit koupaliště a muzea v oblasti, na další aktivity obdržíte slevy.

Poznámky

po celou sezonu minimální počet nocí 2 a nástupní dny na ubytování každý den.


Informace o hotelu

 • Vzdálenost od centra města Centrum 0 m
 • Vzdálenost od sjezdovky Sjezdovka 300 m
 • TV TV ano
 • Dětský koutek Dětský koutek ano
 • Tenis Tenis ano
 • Golf Golf ano
 • Fitness Fitness ano
 • Zastávka skibusu Zastávka skibusu ano
 • Bar Bar ano
 • Domácí zvířata povolena Domácí zvířata povolena ano
 • Hotelová restaurace Hotelová restaurace ano
 • Půjčovna kol Půjčovna kol ano
 • Wifi zdarma Wifi zdarma ano

Vyberte si termín

Mapa a lokalita

Mapa nemusí obsahovat všechny nalezené hotely. Poloha hotelů na mapě má pouze informativní charakter. Nahlásit

Popis

Brána do lyžařského ráje

Pohádkové městečko Sankt Michael im Lungau leží v srdci ski arény se 171 kilometry sjezdovek. Na úpatí jednoho z nejslunnějších míst Rakouska se zdvihají vrcholky přesahující 2000 metrů nad mořem. Na nich vyrostla lyžařská střediska známých jmen: Grosseck / Speiereck, Katschberg / Aineck, Fanningberg a Obertauern. Sjezdovky jsou zasazeny do krajiny biosférického parku zapsaného na seznam světového dědictví UNESCO. Široké carvingové pláně střídají kopce s boulemi a skokánky, okružní vyhlídkové trasy přívětivé pro celou rodinu, závodní černé sjezdy a free ride terény. Nabídka pro snowboardisty se rozšiřuje s každou sezónou. Funpark Fanningberg se pyšní boardercrossovou tratí a snowpark v Ainecku perfektně připravenou U-rampou, slidy a skoky. Přímo na sjezdovkách stojí malebné horské chaty s výtečným menu z místních specialit, kde se příjemně zahřejete a dopřejete nezapomenutelný zážitek chuťovým pohárkům. Romantickou krajinou okolo Sankt Michael im Lungau prochází 150 kilometrů běžkařských tratí vhodných pro klasický styl i bruslení.

Après-ski

Rozsáhlá nabídka sportovních i relaxačních programů mimo sjezdovky zpříjemní každou dovolenou. Pohádku O Popelce připomene projížďka na koni zasněženou krajinou. Pohodovější variantou je jízda v saních tažených koňským spřežením. Milovníci rychlosti zamíří na osvětlenou sáňkařskou dráhu, kde si malí i velcí užijí spoustu legrace. Okolní krajinu poznávejte po svých na desítkách kilometrů značených pěších stezek. Slétnout z oblaků jako pták se podaří odvážlivcům při tandemovém paraglidingu. Večer si odpočiňte v sauně, na masáži, v moderním vodním světě v nedalekém Tamswegu nebo ve wellness centru Sam Sunn v Mariapfarr. Romantická procházka středověkými městečky Mauterndorf a Mariapfarr se zachovalým hradem a historickým centrem vás zavede do doby statečných rytířů a sličných šlechtičen.

Cestou necestou

Výborně dostupné středisko Sankt Michael im Lungau leží asi 100 kilometrů od Salzburgu po tauernské dálnici A10. Po sjezdu z dálnice pokračujete dobře udržovanou silnicí stoupající další 2 kilometry k městečku. Celková vzdálenost z Prahy přes České Budějovice, Linec a Salzburg činí 485 kilometrů. Z Brna se dejte směrem na Vídeň a Leoben. Čeká vás 425 kilometrů dlouhá trasa. Obě varianty trvají alespoň 5 hodin. Bezplatný ski bus nabírá lyžaře u větších ubytovacích zařízení a odváží je k branám ski areálu. Majitelé ski pasů Lungo ski pass nebo Salzburg Super Ski Card se zdarma dostanou do středisek Katschberg-Aineck, Grosseck-Speiereck, Fanningberg a Obertauern z městečka svého pobytu. Autobusy odjíždějí každou půlhodinu mezi 8. a 18. hodinou.

Kolik to stojí?

Pobyt v městečku Sankt Michael im Lungau s sebou přináší zimní radovánky ve čtyřech okolních ski areálech. Pokud chcete ochutnat každý z nich a vybrat si ten nejlepší, pořiďte si rozšířený ski pas Lungo. Jeho šestidenní varianta stojí 230 eur pro dospělé, 219 eur pro seniory, 171 eur pro teenagery a 115 eur pro děti. Okřesanější ski pas Ski Lungau umožňuje vstup do areálů Katschberg/Aineck, Speiereck/Großeck, Fanningberg a na cvičné vleky v městečkách St. Michael, Zederhaus a Lessach. Vynechává vyhlášený Obertauern a je asi o 10 eur levnější. Ceny všeobecně klesají ve vedlejší sezóně. Skupinové slevy žádejte přímo na pokladnách.

Léto plné sportu i relaxace

Kopce lemující Sankt Michael im Lungau patří k místům chráněným světovou organizací UNESCO. Rozmanitá krajina plná jezer, alpských vrcholků, pasoucích se krav a historických památek se těší stále větší oblibě. Přes 350 kilometrů značených pěších stezek v regionu Lungau stoupá k vrcholkům v nadmořské výšce 2500 metrů, lemuje břehy jezer, putuje okolo pohádkových salaší a míří ke středověkým hradům. Cykloturisté uhání na bezmála 1000 kilometrech cyklotras přes krkolomný terén, divoké sjezdy i pohodové rovinaté pasáže. Lungau je také největší rakouský region zaměřený na elektrokola. Dobíjecí stanice v každém městě a dobře vybavené půjčovny usnadňují příznivcům elektrokol jejich cestování. Lungau připravuje vynikající podmínky pro jízdu na kolečkových bruslích, na koni a pro vodáky na kanoe nebo na raftu. 27 jamkové golfové hřiště leží v nadmořské výšce nad 1000 metrů a z odpališť se otevírá nádherný výhled do okolí. Ideální výlet pro děti je lanové centrum v Katschbergu a naučné procházky po okolí Sankt Michael. Zvýhodněné vstupné na lanovky a spoustu dalších slev získáte s kartou Lungau Card.

 • Vzdálenost od centra města Centrum 0 m
 • Vzdálenost od sjezdovky Sjezdovka 300 m

Počasí

Měsíce vhodné na dovolenou v této destinaci

 • Nejlepší
 • Dobrý
 • Mimosezóna
 1. Leden
 2. Únor
 3. Březen
 4. Duben
 5. Květen
 6. Červen
 7. Červenec
 8. Srpen
 9. Září
 10. Říjen
 11. Listopad
 12. Prosinec

Další zájezdy, které by vás mohly zaujmout