Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/evropa/rakousko/cestovani/covid_19.html
Zájezd do

Valamar Obertauern

Hodnocení: 4/5

Rakousko, Salcbursko, Obertauern

Sdílet
Dejte nám ještě chvilku, prosím,
ověřujeme dostupnost a ceny.

Obertauern Places Hotel by Valamar: Rekreační pobyt 7 nocí

Obertauern Places Hotel by Valamar: Rekreační pobyt 7 nocí

Informace

Dětská postýlka na vyžádání
NÁSTUP JENOM V SOBOTU v termínech 14.12. - 21.12.2023, 26.1.24 - 8.2.24, 18.2.24 - 9.3.24, 22.12.23 - 6.1.24, 9.2.24 - 17.2.24, 22.3.24 - 31.3.24
Při nástupu v sobotu 4-lůžkový pokoj musí být plně obsazený
Při nástupu v každý jiný den dítě do 6 let ZDARMA
Vánoční a Silvestrovské pobyty zahrnuji Vánoční a Silvestrovskou večeři
Při Vánočních a Silvestrovských pobytech sleva na děti do 6 let ve výši 2100 CZK (24.12.) a 2800 CZK (31.12.)
Sleva 10% na vybrané pokoje na pobyty v termínech 24.11. - 30.12. a 6.1. - 14.4.

Obertauern Places Hotel by Valamar

Obertauern Places Hotel by Valamar **** je ideální volbou pro milovníky lyžování. Hotel se nachází v klidné oblasti Obertauernu, přímo u lyžařského střediska Obertauern.

Ubytování

Hotel nabízí pokoje dvoulůžkové, třílůžkové a čtyřlůžkové. Dvoulůžkové pokoje o velikosti 19 m2 jsou ideální volbou pro páry, a třílůžkové pokoje (28 - 33 m2) a čtyřlůžkové pokoje (32 m2) jsou ideální pro rodiny s dětmi. Pokoje jsou vybavené vlastní koupelnou, TV-SAT, rychlovarnou konvici, trezorem a bezdrátovým připojením k internetu. Hosté mohou využít standartní služby recepce. Kromě toho se v hotelu nachází lobby, úschovna zavazadel, lyžárna a sušárna bot, restaurace, bar, vinný sklep, parkoviště a garáže.

Gastronomie

Hotel nabízí jedinečné spojení mezinárodní, místní, americké a asijské kuchyně. V ceně zájezdu je polopenze, která zahrnuje bufetovou snídaní (denně do 11:00) a večeři (18:30 – 21:00) v tzv. flexi formátu. Pokud nestihnete večeři, můžete využít denní kredit 30€ na jídlo nebo pití v hotelových barech. V případě, že tento kredit v daném dnu nevyčerpají, automaticky se převádí do následujícího dne. Kredit se nabíjí na čipový náramek, který hosté obdrží po příjezdu. Nevyčerpaný kredit se na konci pobytu nepřeplácí.

Kromě toho mohou hosté využít restaurace a bary přímo v hotelu nebo v jeho blízkosti.

Wellness a lázně

Hotel nabízí svým hostům nádherný wellness centrum s vířivkou, saunami, krytým bazénem o rozloze 80 m2 se sluneční terasou, vnitřní relaxační zónou s krbem a Vitality barem, venkovní finskou saunou, fitness centrem a masážními místnostmi.

Rekreace a sport

Obertauern, ležící v rakouských Alpách, je jedním z nejpopulárnějších lyžařských středisek ve střední Evropě. Nachází se v oblasti Salcbursko a je obklopeno impozantními horskými štíty. S nadmořskou výškou přesahující 1 700 metrů, středisko Obertauern je známé pro svou sněhovou jistotu, nabízející skvělé podmínky pro lyžování po většinu zimní sezóny.

Sítí moderních vleků a lanovek je zajištěn pohodlný přístup ke stovkám kilometrů sjezdovek různých obtížností, což dělá Obertauern vhodným pro všechny úrovně lyžařských dovedností. Kromě tradičního lyžování a snowboardingu, nabízí středisko také další aktivity jako jsou běžkařské tratě, skialpinismus a sáňkařské dráhy.

Mimo lyžařské aktivity je v centru střediska k dispozici bohatá nabídka restaurací, barů a obchodů, kde si návštěvníci mohou dopřát tradiční rakouskou kuchyni a příjemnou atmosféru. Díky svému polohy je Obertauern také ideálním výchozím bodem pro prozkoumávání okolních přírodních krás a turistických tras.

Pobyt se zvířetem

Pobyt s domácím zvířátkem je možný na vyžádání za poplatek 30€ / den.

Parkování

Hosté mohou zaparkovat své auto v garáži (v ceně).

Destinace

Obertauern, malebná obec obklopená impozantními vrcholy rakouských Alp, je perla mezi lyžařskými destinacemi. S výjimečným sněhovým pokryvem a širokou sítí sjezdovek pro všechny úrovně dovedností, láká každoročně lyžaře z celého světa. Díky své vyvýšené poloze a moderním technologiím na umělé zasněžování má Obertauern vynikající sněhové podmínky, které vydrží až do jara. Obertauern má více jak 100 kolimetrů sjezdovek, jak pro začátečníky, tak zkušené lyžaře. Kromě sjezdových radovánek nabízí Obertauern také další zimní aktivity jako jsou procházky na sněžnicích, sáňkování a romantické vyjížďky na koních. Okolní příroda je dokonalým pozadím pro běžkaře a milovníky zimních túr.

Cena zahrnuje:

3x ubytování, 3x polopenze, neomezený vstup do wellness centra (bazény, sauny, relaxační zóna), fitness centrum, dětský koutek, herna, WiFi, parkování

Cena nezahrnuje:

místní poplatek

Informace o hotelu

 • Vzdálenost od centra města Centrum 50 m
 • Vzdálenost od letiště Letiště 90 km
 • TV TV ano
 • Dětský koutek Dětský koutek ano
 • Fitness Fitness ano
 • Zastávka skibusu Zastávka skibusu ano
 • Bar Bar ano
 • Domácí zvířata povolena Domácí zvířata povolena ano
 • Hotelová restaurace Hotelová restaurace ano
 • Wifi zdarma Wifi zdarma ano

Vyberte si termín

Mapa a lokalita

Mapa nemusí obsahovat všechny nalezené hotely. Poloha hotelů na mapě má pouze informativní charakter. Nahlásit

Popis

Přírodním krásám Salcburska jednoznačně vévodí masivy hor. Patří sem Národní park Vysoké Taury, Lofer Steinberge, Radstädter Tauern, Hagengebirge a Tennegebirge. Většinu nejvyšších vrcholů Rakouska můžete obdivovat ze známé rakouské vysokohorské silnice Grossglockner Hochalpenstrasse. Ze skalnatých štítů se dolů k zemi snáší divoké vodopády a v krásných údolích se rozlévají půvabná jezera. Celá oblast je protkána udržovanými silnicemi a důmyslným systémem lanovek. Nejvyšší horu Rakouska Grossglockner a největší ledovec Východních Alp spatříte z vyhlídky Franz-Josephs-Höhe. Nejvyššími vodopády v Rakousku jsou 400 m vysoké Krimmlské vodopády. Nacházejí se v horní části údolí Salzachtal a jsou zároveň nejvyššími vodopády ve střední Evropě.

Salcbursko ale nevyniká pouze výše zmíněnými velikány. I nenápadné malé vesničky a městečka v oblasti mají turistům určitě co nabídnout. Jejich kostelíky ukrývají vzácná sochařská díla a gotické fresky. Za účelem jejich obdivování se můžete vydat třeba do Sankt Johann im Pongau, Bischeshofen, Radstadt a Zell am See.

Salcbursko je vhodné jak pro aktivně strávenou dovolenou, tak i pro poklidnou rekreaci rodin s dětmi. Čekají na vás vzorně upravené cyklotrasy různých obtížností, stezky pro pěší turistiku, samozřejmě také dokonalé areály pro zimní sporty a celá řada kulturních a historických atrakcí.

Salcburk

Hlavní město Salcburska má 145 tisíc obyvatel a v současnosti je čtvrtým největším městem v Rakousku. Přirovnání ,,Řím severu? si Salcburk zasloužil díky obrovskému množství historických památek, které obklopují zalesněné horské vrcholy. Městem Salcburk protéká řeka Salzach. Na jejím východním břehu se rozkládá náměstí Residenzplatz a v jeho okolí staré město. Nová část města je západním směrem od řeky Salzach a její součástí jsou náměstí Mirabellplatz a Marktplatz.

Jednou z nejstarších ulic v Salcburku je Getreidegasse. V domě s číslem popisným 9 se narodil nejslavnější rodák města Salcburk, skladatel Wolfgang Amadeus Mozart. V Mozart Geburtshaus jsou dnes vystavené obrazy, dopisy i návrhy scén Mozartových slavných oper. Muzeum, které popisuje Mozartovo dílo, je zřízeno v domě Wohnhaus na náměstí Marktplatz 8. Právě tady skladatel v pozdějším věku bydlel, dům bohužel výrazně poškodily nálety během 2. světové války.

Jednou z dominantních památek města Salcburk je pevnost Hohensalzburg, jejíž stavbu dokončili vládnoucí arcibiskupové v 17. století. Během návštěvy pevnosti si můžete prohlédnout středověké mučírny, oficiální místnosti, pevnostní věž a muzeum Rainer Museum, které vystavuje středověké zbraně a mučící nástroje.

Zajímavým kontrastem ke strohé stavbě pevnosti je zámek Mirabell a jeho překrásné zahrady Zwerglgarten se záhony plnými růží. Konečné zkrášlovací úpravy provedl ve 20. letech 18. století architekt Lukas von Hildebrandt.

Na vrcholu Nonnberg stojí nejstarší zachovaný ženský klášter v Rakousku. Byl založen na konci 7. století a poskytuje nádherný výhled do širokého okolí.

V bývalém arcibiskupském paláci Residenz ve staré městské části jsou umístěny expozice barokních interiérů a galerie děl Rembrandtových, Rubensových a Bruegelových. Krásné historické budovy obklopují celé Rezidenční náměstí. Další církevní stavbou, která v Salcburku po arcibiskupech a mnišských řádech zůstala, je dóm sv. Ruperta. Pochází z počátku 17. století a stojí na jižní straně Residenzplatz. Interiér dómu zdobí fresky od D. Mascagniho a oltářní obraz od českého umělce Karla Škréty. Arcibiskupská rezidence z přelomu 15. a 16. století stojí na západní straně náměstí, Nová rezidence stojí přesně na opačné straně. Od roku 1702 je na věži rezidence nainstalována zvonkohra. Uprostřed náměstí se nachází 14 metrů vysoká kašna. Pokud se vydáte od kostela sv. Michala směrem na severovýchod, dostanete se na Mozartplatz s pomníkem slavného skladatele z roku 1842 od L. Schwanthalera. R. Donner navrhl kašnu na Kapitulním náměstí s komplexem františkánského kláštera sv. Petra, který byl založen již roku 690, jako nejstarší rakouský klášter. Přímo architektonickým skvostem je klášterní kostel Dreifaltigkeitskirche. Autorem návrhu je Johann Bernhard Fischer z Erlachu. Románská loď kostela byla vystavěna ve 13. století, kůr ve slohu gotickém ve století 15. a 5 barokních kaplí kostela v 17. století. Stejný architekt navrhl také kostel Universitätskirche na Univerzitním náměstí.

Pokud jde o Salcburskou kulturu a možnosti trávení volného času, je příležitostí k vyžití více než dost. Každoročně od konce července do začátku září se v Salcburku koná proslulý hudební festival Salzburger Festspiele. Jestliže se festivalu budete chtít zúčastnit, počítejte s tím, že z důvodu opravdu velkého zájmu bude třeba, rezervovat si vstupenky s dostatečným předstihem. Zdrojem dobré zábavy může být také návštěva podniku Augustiner Bräustüble, nejstaršího pivovaru v Salcburku. Víno můžete ochutnat ve sklepě Felsenkeller, vytesaném do skály. Nachází se poblíž hřbitova sv. Petra.

Oblast Solné komory s velkým počtem solných dolů se nachází nedaleko Salcburku. Nejbližší z dolů je v Bad Dürrnberg a můžete si jej prohlédnout oblečeni do tradičního hornického oděvu a po důlních chodbách se projet miniaturním vláčkem. Ke vchodu do dolu vás odveze lanovka Salzbergbahn.
 • Vzdálenost od centra města Centrum 50 m
 • Vzdálenost od letiště Letiště 90 km

Počasí

Měsíce vhodné na dovolenou v této destinaci

 • Nejlepší
 • Dobrý
 • Mimosezóna
 1. Leden
 2. Únor
 3. Březen
 4. Duben
 5. Květen
 6. Červen
 7. Červenec
 8. Srpen
 9. Září
 10. Říjen
 11. Listopad
 12. Prosinec

Další zájezdy, které by vás mohly zaujmout