• Od 1. 5. 2022, 6.00 hod., není třeba vyplňovat Příjezdový formulář ani předkládat doklad o bezinfekčnosti.
Cesta zpět do ČR
 • Návrat z Řecka je od 18.3.2022 možný bez jakýchkoliv opatření
Dejte nám ještě chvilku, prosím,
ověřujeme dostupnost a ceny.

Invia hodnocení

Nemáme žádná hodnocení 0,0/5
Invia

Irini letecky z Brna bez stravy

Číslo termínu: Klikněte pro zobrazení čísla termínu

Kladné stránky

pláž jen 260 m
v centru města Hersonissos
možnost snídaně i večeře
wifi připojení u bazénu zdarma

Záporné stránky

klimatizace za poplatek cca 5 EUR/den
rekreační poplatek cca 1 EUR/ubytování

Aparthotel IRINI

Aparthotel Irini je menší rodinné ubytování se studii v oblíbeném moderním městě Hersonissos na Krétě. Leží téměř u pobřežní promenády, jen 260 m od oblázkovo-písečné pláže. Vyhlášená písečná pláž je vzdálena cca 17 minut chůze. Centrum živého města Hersonissos je hned na dosah. Obchůdky, restaurace a bary najdete v těsné blízkosti ubytování. Ve městě najdete fitness centrum, motokáry i aquapark. Doporučujeme všem věkovým kategoriím, kteří mají rádi dovolenou u moře s večerními procházkami po městě.

Studio pro 2 osoby (ST 2)

standardně vybaveno. Skládá se z jedné místnosti, dvou pevných lůžek nebo dvoulůžka (možnost jedné přistýlky na ověření).
Součástí vybavení je TV, kuchyňský kout (lednice, vařič, rychlovarná konvice, nádobí pro jednoduché stolování), vlastní sociální zařízení (sprcha, WC, fén), klimatizace (za poplatek 5 EUR/den) a trezor (2 EUR/den), balkon nebo terasa s posezením. Možnost apartmánů na vyžádání.

Vybavení

snack bar, bazén s oddělenou dětskou části, lehátka u bazénu zdarma, město a hory, wi-fi připojení u bazénu zdarma. Parkoviště u hotelu zdarma.

Stravování

možnost dokoupení snídaní (rozšířené kontinentální), které probíhají přímo v Irini. Možnost dokoupení večeří, které probíhají ve 4 hvězdičkovém hotelu Porto Greco, který je u krásné písečné pláže.

Vzdálenosti

pláž 260 m, pěkná písečná pláž s aquaparkem 1,7 km, centrum Hersonissos 150 m, letiště v Heraklionu 25 km.

Pláž

nejbližší je oblázkovo-písečná pláž (po schodech), plážový servis za poplatek. Písečné pláže s pozvolným vstupem v docházkové vzdálenosti.

Zábava a sport

vodní sporty na pláži, dětské hřiště, motokáry, fitness centrum, aquapark, procházky po městě, noční život - restaurace, kavárny,
kluby, disco, nákupy, půjčovny aut a skútrů. Možnost fakultativních výletů do okolí.

Destinace

Proč právě Hersonissos?

Oblíbené město Hersonissos se nacházíjen 25 km od letiště na severovýchodní straně ostrova Kréta. Je vlastně jedním z nejstarších letovisek na Krétě, a je ideální pro všechny, co milují spostu obchůdků, ten pravý ruch prázdinového střediska nebo zábavu až do noci. Po celodením koupání se můžete vydat objevovat původní část Hersonissosu s dlážděnými chodníky. Přímo na pobřežní promenádě je mnoho taveren, kaváren, restaurací a barů s příjemným posezením přímo na pláži a výhledem na moře. Na východě směrem na Stalidu najdete známý aquapark Starbeach. Doporučujeme párům anebo partě přátel všech věkových kategorií, anebo rodinám s jedním dítětem.

Vzdálenost od letiště: 22 km.

Pláž: menší oblázkovo-písečná s pozvolným vstupem do moře.

Moře: průzračně modré, místy s útesy a podmořským životem.

Aktivity v okolí: vodní sporty na pláži, půjčovny kol, skútrů, čtyřkolek a aut, spoustu restaurací s řeckou stravou, obchůdky, bary. Doporučujeme fakultativní výlety s našimi delegáty, kteří vám přiblíží život na Krétě.

Cena zahrnuje:

ubytování, strava dle popisu, letenku včetně tax a poplatků, závěrečný úklid, transfer v místě pobytu z/na letiště, delegátské služby, poplatky spojené s ubytováním.

Cena nezahrnuje:

cestovní pojištění není-li doobjednáno, rekreační poplatek 1 EUR/pokoj/den.

Informace o hotelu

 • Vzdálenost od centra města 50 m
 • Klimatizace ano
 • TV ano
 • Lednička ano
 • Bar ano
 • Hotelová restaurace ano
 • Kavárna ano
 • Nonstop recepce ano

Pořádající CK

TVARBET MORAVIA, a.s. IČ: 13690558

Nenašli jste zájezd, který splňuje všechna vaše přání? Zavolejte mi na číslo +420 226 000 611 a připravím vám dovolenou na míru.

Jan, specialista prodeje zájezdů

Destinace

Heraklion

Heraklion je hlavní a největší město ostrova Kréta, ležící na severním pobřeží ostrova. Všechny nadšence památek jistě potěší Heraklionské muzeum, jehož prohlídka zabere až 3 hodiny, nebo Benátské náměstí, kde se nachází Lví kašna. Turisté nadšeně nakupují i na místních trzích, kde lze nakoupit vše od čerstvé zeleniny až po drobné suvenýry. Místní chrám svatého Tita přitahuje pozornost i tím, že je plný zázračných relikvií. Zakoupením kovové destičky, tzv. tamatu a vyslovením modlitby u svatého patrona místní věří v uskutečnění svých přání. V regionu Heraklion se nachází také krásné, písčité pláže, mezi nejznámější patří Amnissos, nebo Kokkini Hani, či Ammoudara. Je zde k dispozici velké vyžití pro děti i pro dospělé, včetně vodních sportů, půjčovny aut, či posezení v místních tavernách, nebo restauracích. Naproti Heraklionu je také možné spatřit ostrov Boha Dia, jenž je zcela opuštěný.

Doprava letecky

02:45 h

Popis

Před více jak 3500 lety zde prožívala svůj vrchol jedna z nejvyspělejších starověkých civilizací. Kréta, málokterá krajina má tak bohatou historii, jak tento ostrov, na němž se zrodila Minojská civilizace a na kterém každém z jeho pozdějších dobyvatelů zanechal nepřehlédnutelnou stopu.

Kréta je největším a zároveň nejjižnějším řeckým ostrovem, který odděluje Egejské a Libyjské moře. Jeho tvar je podlouhlý, délka ostrova je 260 kilometrů, šířka dosahuje maximální hodnoty 56 kilometrů. Povrch Kréty je poměrně hornatý, nejvyšší vrcholy jsou vysoké přes 2400 metrů nad mořem. Zdejší klima je typicky středozemní, léto trvající šest až sedm měsíců je suché a horké, slunečních dní je v průměru 300 dní v roce. Historické památky na každém kroku, nádherná příroda, stálé počasí, to je naprosto dokonalá kombinace pro dovolenou. To je Kréta.

Heraklion, hlavní město Kréty leží přibližně uprostřed severního pobřeží a je podstatě vstupní branou na Krétu, nachází se zde velký mezinárodní přístav a místní letiště má jednu zvláštnost, jeho přistávací dráha je přímo u moře. I v tomto městě je koncentrována bohatá historie Kréty, v jeho blízkosti se také nalézá nejslavnější památka minojské civilizace Knossos. V tomto paláci bývalo hlavní sídlo vladaře celé Kréty, dnes je tato archeologická lokalita nejzachovalejším minojským palácem, i proto se říká, že kdo nebyl v Knóssu, nebyl na Krétě. Ale nejedná se zdaleka o jediný minojský palác, který lze na Krétě navštívit, těmi dalšími jsou například Festos, Zakros či Malia.

Kréta je prostě zhmotněnou historií. Všechna její města se mohou pochlubit značným množstvím památek, jako třeba města Agios Nikolaos, které je oblíbeným letoviskem, neodolatelně půvabné přístavní město Rethymmo nebo na západě ostrova město Chania, o kterém se tvrdí, že je to vůbec nejkrásnější město na Krétě.

Takřka celé severní pobřeží je lemováno opravdu nádhernými plážemi, kde lze bezezbytku využít všechny možnosti, které pobyt u moře nabízí. Na jižním pobřeží je pláží o něco méně, jsou zde však vynikající podmínky pro potápění. Svou krásu má ale také vnitrozemí Kréty, právě zde je možné setkat se s kouzelným řeckým světem v jeho nejpřirozenější podobě. Hory na Krétě jsou úchvatné a skrývají v sobě malebnou lidskými zásahy nenarušenou krajinu.
 • Vzdálenost od centra města 50 m

Počasí

Aktuální počasí

 • Teplota 29 °C v noci 22 °C

 • Teplota vody 25 °C

Předpověď na další dny

 • Zítra 28 °C v noci 22 °C

 • Pondělí 28 °C v noci 21 °C

 • Úterý 28 °C v noci 21 °C

 • Středa 30 °C v noci 21 °C

Nejlepší čas pro dovolenou

 • Nejlepší
 • Dobrá
 • Nízká sezóna
 1. Leden
 2. Únor
 3. Březen
 4. Duben
 5. Květen
 6. Červen
 7. Červenec
 8. Srpen
 9. Září
 10. Říjen
 11. Listopad
 12. Prosinec