Zájezd do

Little Bird

Hodnocení: 3/5

Řecko, Lesbos, Petra

Sdílet
Dejte nám ještě chvilku, prosím,
ověřujeme dostupnost a ceny.

Hotel Little Bird

Středisko

Petra

Poloha

Moderní apartmánový komplex se nachází v klidné lokalitě mezi středisky Petra (cca 2,5 km) a Anaxos (cca 1 km). Mezinárodní letiště Mytylini je vzdáleno cca 61 km a městečko Molyvos s hradem cca 9 km. Hotel se skládá z několika úrovní - nedoporučujeme osobám s omezenou možností pohybu.

Pláž

Pod hotelem se nachází kamenité pobřeží (pro vstup do vody doporučujeme obuv do vody). Písčitá pláž Anaxos se nachází cca 900 m od hotelu (přístup po stezce) a písčitá pláž ve středisku Petra cca 2,5 km od hotelu. Lehátka a slunečníky na plážích za poplatek.

Vybavení

Vstupní hala s recepcí, restaurace, bar, možnost parkování, infinity bazén; lehátka a slunečníky u bazénu zdarma.

Ubytování

Apartmány s jednou ložnicí a možností jedné přistýlky mají vlastní sociální zařízení (koupelna, WC), klimatizaci, ledničku, TV, balkón nebo terasu, vlastní kuchyňku se základním vybavením. Za příplatek apartmány s dvěma ložnicemi, mají stejné vybavení a lze v nich ubytovat až 4 osoby.

Stravování

Vlastní. Za příplatek snídaně výběrem z menu. V rámci areálu je k dispozici bar, kde je možné zakoupit nápoje i občerstvení během dne. Střediska Petra a Anaxos s tavernami a bary se nachází cca 2,5 km od hotelu.

Cena zahrnuje

* leteckou dopravu v turistické třídě včetně tax a poplatků * transfery v cíli zájezdu * 7/14 noclehů * stravování v rozsahu uvedeném u ubytovacího objektu * služby delegáta * pojištění dle zák. č. 159/99 Sb.

Informace

Cena nezahrnuje pobytovou taxu (platba v hotovosti na recepci ubytovacího zařízení při příjezdu, výše taxy dle kategorie hotelu: 1-2* 1,50 EUR/noc, 3* 3 EUR/noc, 4* 7 EUR/noc, 5* 10 EUR/noc, apartmány 1,50 EUR/noc. Upozorňujeme, že výše taxy může být úpravou místní vyhlášky i v průběhu sezóny kdykoliv změněna, aktuální informace budou k dispozici vždy po příjezdu do ubytovacího zařízení.

Vybavení hotelu

 • Novinka

Informace o hotelu

 • Klimatizace Klimatizace ano
 • Vnější bazén Vnější bazén ano
 • Lehátka a slunečníky u bazénu zdarma Lehátka a slunečníky u bazénu zdarma ano
 • TV TV ano
 • Lednička Lednička ano
 • Bar Bar ano
 • Dětský bazén Dětský bazén ano
 • Hotelová restaurace Hotelová restaurace ano
 • Kavárna Kavárna ano

Vyberte si termín

Mapa a lokalita

Mapa nemusí obsahovat všechny nalezené hotely. Poloha hotelů na mapě má pouze informativní charakter. Nahlásit

Doprava letecky

02:30 h

Popis

Turecké pobřeží je téměř na dohled. Lesbos, třetí největší řecký ostrov má svou specifickou atmosféru, trochu odlišnou od ostatních ostrovů. Je to celý malý svět, místo s vlastní historií i kulturou. Turistický ruch tady nepůsobí nijak rušivě, tradiční život zde zatím není negativně dotčen masovou turistikou, to umožňuje v klidu objevovat půvaby tohoto ostrova mnoha tváří.

Lesbos je tradičně spojován se jménem Sapfo, nejznámější starořecké poetky, ale Lesbos je rodištěm i mnoha dalších umělců, vždyť podle jedné báje zde sídlily bohyně umění Múzy. Vzhled ostrova určují dva velké zálivy na jižním pobřeží, Kalloni a Gera.

Průmyslovým a kulturním centrem je hlavní město Mytylini, které je skvělou ukázkou fascinující kombinace evropské architektury a architektury Orientu. To jen znovu dokládá, jak neuvěřitelně bohatá je zdejší historie. Kromě antických památek, například aquaduktu v Morii, amfiteátrově postaveného Methymnou nebo unikátní pevnosti Molyvos, je zde i velké množství starobylých kostelů a klášterů. Za zmínku stojí také geologická rarita, kamenný les, což jsou zkameněliny stromů staré milióny let v západní část ostrova na Svazích Ordimnosu. Lesbos je porostlý hustými olivovými lesy, vyrábí se zde jeden z nejkvalitnějších olivových olejů. Z přímořských středisek jsou nejznámější Petra, Anaxos a Skala Kalloni.

Vzdálenost

1 674 km

Počasí

Měsíce vhodné na dovolenou v této destinaci

 • Nejlepší
 • Dobrý
 • Mimosezóna
 1. Leden
 2. Únor
 3. Březen
 4. Duben
 5. Květen
 6. Červen
 7. Červenec
 8. Srpen
 9. Září
 10. Říjen
 11. Listopad
 12. Prosinec

Další zájezdy, které by vás mohly zaujmout