Zájezd do

Studia Natura (Kalloni)

Hodnocení: 2/5

Řecko, Lesbos

Sdílet
Dejte nám ještě chvilku, prosím,
ověřujeme dostupnost a ceny.

Studia Natura

Středisko

Kalloni

Poloha

Příjemná studia se nachází v centru vesničky Kalloni cca 47 km od letiště. Restaurace, bary a obchůdky naleznete v okolí ubytování. Zátoka Kalloni je známá pro svou písčitou pláž kallonské sardinky, které jsou po svou chuť velmi vyhlášené a můžete si na nich pochutnat v místních tavernách.

Pláž

Písčitá pláž (ve vodě místy kameny) se nachází cca 100 m od studií. Lehátka a slunečníky jsou na pláži k dispozici za poplatek.

Ubytování

Jednoduše zařízená studia s možností přistýlky mají vlastní sociální zařízení (koupelna, WC), klimatizaci za poplatek (cca 5 EUR / den), ledničku, TV, balkon nebo terasu, kuchyňský kout. Apartmány se skládají ze dvou místností, mají stejné vybavení a nabízejí až 2 přistýlky.

Stravování

Vlastní. Možnost individuálního stravování v těsné blízkosti ubytování (lokální taverny, restaurace).

Cena zahrnuje

* leteckou dopravu v turistické třídě včetně tax a poplatků * transfery v cíli zájezdu * 7/14 noclehů * stravování v rozsahu uvedeném u ubytovacího objektu * služby delegáta * pojištění dle zák. č. 159/99 Sb.

Informace

Cena nezahrnuje pobytovou taxu (platba v hotovosti na recepci ubytovacího zařízení při příjezdu, výše taxy dle kategorie hotelu: 1-2* 1,50 EUR/noc, 3* 3 EUR/noc, 4* 7 EUR/noc, 5* 10 EUR/noc, apartmány 1,50 EUR/noc. Upozorňujeme, že výše taxy může být úpravou místní vyhlášky i v průběhu sezóny kdykoliv změněna, aktuální informace budou k dispozici vždy po příjezdu do ubytovacího zařízení.

Vybavení hotelu

 • Novinka

Informace o hotelu

 • Vzdálenost od pláže Pláž 100 m
 • Vzdálenost od centra města Centrum 0 m
 • Vzdálenost od letiště Letiště 47 km
 • Klimatizace Klimatizace ano
 • TV TV ano
 • Lednička Lednička ano
 • Kuchyňský kout Kuchyňský kout ano

Vyberte si termín

Destinace

Doprava letecky

02:30 h

Popis

Turecké pobřeží je téměř na dohled. Lesbos, třetí největší řecký ostrov má svou specifickou atmosféru, trochu odlišnou od ostatních ostrovů. Je to celý malý svět, místo s vlastní historií i kulturou. Turistický ruch tady nepůsobí nijak rušivě, tradiční život zde zatím není negativně dotčen masovou turistikou, to umožňuje v klidu objevovat půvaby tohoto ostrova mnoha tváří.

Lesbos je tradičně spojován se jménem Sapfo, nejznámější starořecké poetky, ale Lesbos je rodištěm i mnoha dalších umělců, vždyť podle jedné báje zde sídlily bohyně umění Múzy. Vzhled ostrova určují dva velké zálivy na jižním pobřeží, Kalloni a Gera.

Průmyslovým a kulturním centrem je hlavní město Mytylini, které je skvělou ukázkou fascinující kombinace evropské architektury a architektury Orientu. To jen znovu dokládá, jak neuvěřitelně bohatá je zdejší historie. Kromě antických památek, například aquaduktu v Morii, amfiteátrově postaveného Methymnou nebo unikátní pevnosti Molyvos, je zde i velké množství starobylých kostelů a klášterů. Za zmínku stojí také geologická rarita, kamenný les, což jsou zkameněliny stromů staré milióny let v západní část ostrova na Svazích Ordimnosu. Lesbos je porostlý hustými olivovými lesy, vyrábí se zde jeden z nejkvalitnějších olivových olejů. Z přímořských středisek jsou nejznámější Petra, Anaxos a Skala Kalloni.

Vzdálenost

1 674 km
 • Vzdálenost od pláže Pláž 100 m
 • Vzdálenost od centra města Centrum 0 m
 • Vzdálenost od letiště Letiště 47 km

Počasí

Měsíce vhodné na dovolenou v této destinaci

 • Nejlepší
 • Dobrý
 • Mimosezóna
 1. Leden
 2. Únor
 3. Březen
 4. Duben
 5. Květen
 6. Červen
 7. Červenec
 8. Srpen
 9. Září
 10. Říjen
 11. Listopad
 12. Prosinec

Další zájezdy, které by vás mohly zaujmout