Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/evropa/svedsko/cestovani/covid_19.html
Zájezd do

Stockholm, Ďáblova bible, losí farma a Velká bažina

Hodnocení: 2/5

Švédsko

Sdílet
Dejte nám ještě chvilku, prosím,
ověřujeme dostupnost a ceny.

Stockholm, Ďáblova bible, losí farma a Velká bažina

Anotace

Vydejte se do severského kraje vikingů a navštivte s námi Stockholm s jeho památkami a Královskou knihovnou s Ďáblovou biblí. Vychutnejte si jeho impozantní architekturu, navštivte unikátní muzea, Skansen, losí farmu či národní park s bažinami a lišejníkovými poli.

Detailní popis zájezdu

1. den - Odjezd v dopoledních hodinách. Trajektem se dopravíme do Dánska a přes jeho hlavní město Kodaň doputujeme do švédského přístaviště Malmö, které je od Kodaně vzdálené téměř co by kamenem dohodil. K této cestě využijeme druhý nejdelší most na světě, Öresundský most. Abychom se na tento dvoupatrový zázrak techniky dostali, projedeme nejdříve tunelem, vynoříme se na umělém ostrově a následně přejedeme samotný most. Noční přejezd Švédskem do Stockholmu.

2. den - Návštěvu drsného kraje Vikingů zahájíme ve Stockholmu, nejčistší metropoli světa plné zeleně, historie, umění a designu. Města ležícího na 14 ostrovech na březích Baltského moře. Projdeme se jeho křivolakými uličkami, uvidíme budovu švédského parlamentu i Královského paláce, sídla Švédské královské rodiny. Navštívíme Storkyrkan neboli Velký kostel, nejstarší ve Stockholmu a neopomeneme návštěvu Stockholmské radnice, ve které se každý rok v Modrém sále předávají ceny pojmenované po vynálezci dynamitu a nejznámějším rodákovi Stockholmu, Alfredu Bernhardovi Nobelovi.

Nevynecháme ani Gamla stan, Staré město na malém ostrůvku Helgeandsholmen, který dal městu název a kde se začaly psán jeho dějiny. Jeho uličky jsou plné fascinujících zákoutí a pohledů, ale také kavárniček a obchůdků s typickými švédskými suvenýry.

Stockholm spatříme také z netradičního pohledu - z paluby lodi při vyhlídkové plavbě po vodních kanálech, díky kterým budí dojem plovoucího města.

Nezapomenutelný kulturní, ale také tajuplný zážitek nás však čeká při návštěvě Královské knihovny, ve které odhalíme tajemství Codex gigas neboli Ďáblovy bible. Největší ručně psané knihy světa, jedinečného díla u jehož zrodu stál prý samotný ďábel. Její osm set let stará historie, která se započala za vlády Přemysla Otakara I., ji dostala, coby válečnou kořist z třicetileté války, z Českého království až sem, do speciální trezorové podzemní bibliotéky. Jaká bude její další cesta a co všechno o knize víme …?

3. den - Stejně jako předešlý den, i dnes nás čeká jízda a prohlídka metra. Nejdelší galerie světa, jak je tento stockholmský dopravní prostředek nazýván. Podzemní stanice vybudované ve skále jsou totiž vyzdobeny díly umělců. V některých si budeme připadat jako v jeskyni, jinde jak v pravěku a další zastávka nás přenese do matematické učebny. A tak nám i jízda metrem přinese fantastické zážitky.

Tento den navštívíme ostrov Djurgården s muzejním komplexem. Každý tak může navštívit muzea podle svého výběru. Můžete zvolit nejnavštěvovanější švédské muzeum Vasamusset, Muzeum lodi Vasa, dokonale zachovaného vraku válečné lodi potopené v roce 1628, kde se dozvíte její příběh. Hned vedle se pak nachází novorenesanční budova s hlavním sálem dlouhým 126 metrů. V této unikátní stavbě najdeme Nordiska museet, Severské muzeum, které je věnováno etnografické a kulturní historii Švédska. Seznámíme se tak s venkovskou lidovou i městskou kulturou. Fanouškové švédské skupiny ABBA mohou navštívit interaktivní ABBA: The Museum plné upomínkových předmětů, starých nahrávek a kostýmů této skupiny. Zajít můžeme také do Muzea moderního umění Moderna Museet s jednou z nejlepších světových sbírek moderního a současného umění od začátku 20. století.

Přes všechna uvedená muzea nesmíme opomenout to nejznámější, které dalo jméno všem ostatním světovým muzeím tohoto typu. Jedná se o první Skansen na světě, skansen všech skansenů, který představuje život ve Švédsku v minulých dobách prostřednictvím řemeslníků, vesničanů a původních stavení zasazených do autentické přírody, kterou napomáhají utvářet sobi, losi, polární lišky a další švédská zvířata. V areálu je možné také posedět a ochutnat švédské speciality kterými jsou skořicoví šneci s kávou či masové kuličky.

Během dne každý stihne navštívit dvě expozice či bude mít čas na procházku podle své vlastní volby.

4. den - Dopoledne navštívíme kraj švédské spisovatelky Astrid Lindgrenové, která příběhy svých dětských hrdinů zasadila do rodného kraje. Přes její rodné město, ve kterém se nachází vila Vilekula Pipy Dlouhé punčochy, dojedeme do Bullerbynu, který zůstal stále stejnou samotou, jak jej známe z knížky „Děti z Bullerbynu“. Zastavíme se u tří domů, které byly spisovatelce inspirací. Během zastávky bude možné pochutnat si na tvarohovém koláči, nahlédnout do stodoly či se podívat do obchůdku s řemeslnými suvenýry.

Následně nás čeká fascinující návštěva Království losů. Losí farmy ve které uvidíme, nakrmíme a třeba i pohladíme tyto Švédy nazývané „krále lesa“. Navštívíme totiž lesní oboru, ve které se tato úchvatná šestisetkilogramová zvířata nacházejí.

Odpoledne navštívíme národní park Store Mosse. Překlad znamená „Velká bažina“ a skutečně, jedná se o největší bažinu a rašeliniště jižního Švédska. Příroda je tu velmi různorodá a okouzlující, setkáme se tak s rozsáhlými vřesovišti, poli lišejníků, březovými mokřady i borovicovými háji. Zde všude žije nespočet druhů zvířat, která si připomeneme a některá i zahlédneme. Cesty vedou po rovině po dřevěných chodníčcích, náš okruh měří 6,5km a cesta není fyzicky náročná. Je možné si zvolit také kratší trasu či zůstat na pozorovací rozhledně a dopřát si výhled s kávou z místního občerstvení.

Následně nás čeká cesta do přístavu nejjižnějšího města Švédska, Trelleborgu, odkud nočním trajektem přeplujeme Baltské moře.

5. den - Návrat do ČR v odpoledních hodinách.

Další informace o zájezdu

Doprava
Během zájezdu vám bude k dispozici zahraniční autobus splňující všechny předepsané normy Evropské unie včetně vybavení bezpečnostními pásy.

Ubytování a stravování
Zajištěno v hotelu se snídaní. Možnost jednolůžkového pokoje za příplatek 1100 Kč/noc.

Pojištění CK
CK2 je cestovní kanceláří, nikoli agenturou či spolkem. CK2 je tedy řádně pojištěna proti úpadku a Vámi svěřené finance jsou 100 % chráněny.

Pojištění léčebných výloh
Za příplatek lze zajistit pojištění léčebných výloh či komplexní pojištění (pojištění léčebných výloh, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škody na zdraví a majetku, pojištění zavazadel a pojištění stornopoplatku. Pojištění zahrnuje také pojistné události související s onemocněním COVID-19.

Cena zahrnuje
Dopravu autobusem po celou dobu zájezdu, přepravu trajekty do Švédska a zpět, přejezd Öresundského mostu, ubytování v hotelu se snídaní (2 noci), zákonné pojištění CK a služby průvodce

Cena nezahrnuje
Zajištění vstupů 920 SEK/dospělý, 510 SEK/dítě do 15,99 let (jízdné ve stockholmském metru, vyhlídková plavba lodí ve Stockholmu, vstupné do radniční věže, návštěva losí farmy, pobytová taxa za 2 noci).
Příplatky za vstupné se hradí v Kč po vyplnění přihláškového formuláře na základě zaslané cestovní smlouvy.


Vyberte si termín