Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/evropa/svycarsko/cestovani/covid_19.html
Zájezd do

Švýcarsko - země sýrů, čokolády a horských velikánů

Hodnocení: 0/5

Švýcarsko

Více o hotelu

Dejte nám ještě chvilku, prosím,
ověřujeme dostupnost a ceny.

Švýcarsko - země sýrů, čokolády a horských velikánů

Poloha

Pro toho, kdo ještě Švýcarsko nenavštívil, bude všechno překvapivé. Kontrast velehor s údolími, kde se po staletí zastavil čas. Vodopády a jezera, ale i malebná lidská sídla. Poznat Švýcarsko se neobejde bez toho, abyste ho navštívili.

Program

1. den:
Odjezd Znojmo 16.00, Brno 17.10, Jihlava 18.30 Praha 20.10, Plzeň 21.40) následuje tranzit přes území Německa. Rozvadov, Mnichov, Bregenz, Luzern.
2. den:
Příjezd do Luzernu v dopoledních hodinách (cca v08.00). Luzern, město na Vierwaldstättském jezeře. Překrásné panorama okolních hor v čele s horami Pilatus (2129 m) a Rigi (1798 m) jen podtrhuje malebnost Luzernu. Nejznámějším symbolem města je zdejší Kaplový most, nejstarší dřevěný zakrytý most z počátku 14. století, který je proslulý svými malovanými stropními panely, znázorňující důležité momenty ze švýcarských dějin a mytologie. Prohlídka starého města, městských hradeb a krásných historických domů, to vše bude náplní dnešního dopoledne. V odpoledních hodinách budou mít zájemci možnost fakultativně vyjet nejstrmější zubačkou na světě na horu Pilatus. Čeká vás jedinečný zážitek spojený s neopakovatelnými výhledy na velikány středního Švýcarska a třpytící se Luzernské jezero (Vierwaldstättersee) hluboko pod Vámi. V případě zájmu bude rovněž možnost projížďky po jezeru. Tento den se ubytujeme v hotelu F1 nebo podobném typu ubytování v okolí Ženevského jezera
3. den:
Tento den budeme poznávat okolí Ženevského jezera. Při dopolední jízdě můžeme obdivovat panorama jezera.První zastávkou bude vesnička Gruyéres, kde se zastavil čas a kde si můžeme prohlédnout sýrárnu nebo zámek. V sousedství je vesnička Broc, kde se ve výrobně čokolády dozvíme něco o výrobě a také můžeme nakoupit čokoládu jako vhodný suvenýr. Poté se vypravíme autobusem přímo k jezeru do městečka Montreaux. V Montreaux navštívíme nejznámější hrad Švýcarska Chateau du Chillon. V případě příznivého počasí je po dohodě možné prohlédnout si zámek jen z venku a v případě příznivého počasí věnovat ušetřený čas koupání v Ženevském jezeře. Poté se budeme vracet na stejné místo ubytování. V Ženevě se však zastavit musíme. Procházka po kolonádě, fotografie nejvyšší fontány (130 m) a možná i posezení při kávě s výhledem na jezero, to mohou být také zážitky pro tento den. Navečer se ubytujeme na stejném místě.
4. den:
Poslední den budeme věnovat kráse přírody a hory samozřejmě chybět nemohou. Náš odjezd z hotelu bude však velmi brzy ráno/cca 05,30/. Již jen jízda horskou krajinou údolím Rhony bude zážitkem. Naše cesta povede přes Martigny a Sion do městečka Täsch. Odtud železnicí do horského střediska Zermatt ležícím na úpatí hory Matterhorn. V průběhu pobytu v Zermattu budeme mít možnost výběru. První možnost je vyjet ozubnicovou železnicí do výšky 3100 m n. m. na vyhlídku Gornergratt, odkud se otevírá pohled na nejvyšší horu Švýcarska Monte Rosa (4 554 m n. m.) a na proslulou horu Matterhorn (4 478 m n. m.). Druhá možnost je lanovka na Klein Matterhorn (3 833 m n. m.). Nahoře nás čeká království věčného ledu a sněhu. Ti aktivní stihnou obojí. V případě příznivého počasí (období červen-září) lze také absolvovat pěší túru – procházku. Po devítihodinové době strávené mezi velehorami se vydáme na zpáteční cestu. Při večerní jízdě se zastavíme v Lichtenštejnském knížectví ve Vaduzu. Noční zastávka nám poskytne základní informaci o tomto ministátu a jeho hlavním městě. Poté dokončíme noční tranzit přes Německo.
5. den:
Návrat v ranních hodinách do ČR.

Nástupní místa

Znojmo, Brno, Praha, Plzeň, Hustopeče

Cena zahrnuje

dopravu luxusním autobusem (WC s umyvadlem, polohovací sedadla, klimatizace, DVD, bufet s teplými
i studenými nápoji, GPS)
služby profesionálního průvodce
2x ubytování v třílůžkových pokojích (hotel F1, dvoulůžkový pokoj za příplatek 500,- Kč za osobu za 2 noci, jednolůžkový pokoj za příplatek 1 700,- /2 noci)
1x ranní občerstvení v autobusu
pojištění CK pro případ úpadku

Cena nezahrnuje

příplatek za snídani na hotelu 360,-Kč/2 snídaně/os.

pojištění léčebných výloh + připojištění na Covid 300,-/os, pojištění rozšířené (storno, léčebné výlohy, úrazové) + připojištění na Covid 350,-/os.

pobytovou taxu (platba v hotovosti na místě, výše bude upřesněna týden před odjezdem v pokynech)

pokud by došlo k navýšení ceny PHM, oproti předpokládané ceně v kalkulaci zájezdu, byl by účtován v adekvátní výši tzv.palivový příplatek. Nepředpokládá se, že by se jeho výše pohybovala nad 250,- Kč.

U některých památek nutná rezervace vstupů a platba přes online systém, o upřesnění orientačního času a dne prohlídky se klienti dozví vždy v pokynech k odjezdu.

vstupné: vlak, lanovky, Gornergrat cca 98 CHF (126 CHF červenec + srpen), Klein Matterhorn – Glacier Paradise cca 78 CHF (115 CHF červenec +srpen), Zlatý okruh Pilatus 80 CHF,vstup do čokoládovny …

Na vstupy doporučujeme 250 CHF


Vyberte si termín