Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/evropa/svycarsko/cestovani/covid_19.html
Zájezd do

Alpské průsmyky a legendární Matterhorn

Hodnocení: 0/5

Švýcarsko

Dejte nám ještě chvilku, prosím,
ověřujeme dostupnost a ceny.

Alpské průsmyky a legendární Matterhorn

Cena zahrnuje

dopravu luxusním autobusem, 4 × ubytování v hotelích ve 2lůžkových pokojích, 4 × polopenzi, služby průvodce, pojištění CK.

Povinné příplatky

jednolůžkový pokoj (3 990 Kč), cestovní pojištění Uniqa.

Trasa

INNSBRUCK - ZÁMEK AMBRAS - BERGISEL - SVATÝ MOŘIC - PIZ NAIR - BERNINA EXPRESS - POSCHIAVO - TIRANO - LUGANO - MONTE BRÉ - VALLE VERZASCA - PONTE DEI SALTI - VOGORNO - BLATTEN - ALETSCHSKÝ LEDOVEC - GRANDE DIXENCE - SION - TÄSCH - ZERMATT - MATTERHORN - GORNERGRAT

Svozové trasy

A, B, D, E3 (Praha 300 Kč)

1. den

Odjezd z Brna v ranních hodinách. Odpoledne se vydáme pozemní lanovkou z centra INNSBRUCKU na vrchol Hungerburg a další lanovka nás vyveze až do nadmořské výšky 2 250 m. Odsud se projdeme na vrchol Hafelekarspitze (2 334 m n. m.), kde se nachází panoramatická vyhlídka TOP OF INNSBRUCK. V případě nepříznivého počasí navštívíme krásný ZÁMEK AMBRAS a areál skokanského můstku BERGISEL (muzeum, vrchol věže skokanského můstku a Tyrolské národní muzeum, tzv. Tyrol Panorama). Ve večerních hodinách přijedeme na ubytování, kde nás bude čekat večeře.

2. den

Po snídani zavítáme do rodiště zimního turismu a zároveň jednoho z nejnavštěvovanějších středisek zimních sportů na světě – do SVATÉHO MOŘICE, který leží vysoko v Engadinském údolí a je ideální základnou pro pěší turisty. Vyjedeme lanovkou přes Chantarellu na Corviglii (2486 m n. m.) na vyhlídkový vrchol PIZ NAIR ve výšce 3057 m n. m. s kruhovým panoramatickým rozhledem. Poté sjedeme zpět do města a nastoupíme do známého červeného vlaku BERNINA EXPRESS. Budeme míjet několik ledovců a také známé lyžařské středisko Diavolezza, vyjedeme do nejvyššího bodu berninské dráhy k tyrkysovému jezeru Lago Bianco a následně přejedeme přes unikátní kruhový viadukt Brusio. Z vlaku vysedneme v malebné vísce POSCHIAVO, kde nastoupíme do autobusu a kolem kruhového viaduktu Brusio dojedeme k italským hranicím, kde ve městě TIRANO spatříme vzácnou baziliku Madonna di Tirano a poté přijedeme na ubytování v Itálii.

3. den

Po snídani přejedeme do kantonu Ticino ke městě LUGANO a čeká nás výjezd lanovkou na vyhlídkovou horu MONTE BRÉ do nadmořské výšky 925 m. Ačkoliv se jedná o horu, bývá toto místo označováno jako jedno z nejslunnějších v celém Švýcarsku. Kromě Lugana a přilehlého jezera budeme moci obdivovat výhled na Bernské a Walliské Alpy. Poté odjedeme do údolí VALLE VERZASCA (UNESCO) - jde o bezmála 30 km dlouhé údolí omývané stejnojmennou smaragdově zelenou řekou. Kolem říčky Verzasca, tzv. „cestou umělců”, se vydáme pěšky ke starobylému kamennému mostu PONTE DEI SALTI. Krátce se zastavíme u 220 m vysoké přehrady VOGORNO, která je čtvrtou nejvyšší ve Švýcarsku. Přejedeme do oblasti Brigu na ubytování.

4. den

Z obce BLATTEN vyjedeme lanovkou nahoru a projdeme se asi půlhodinovou procházku na vyhlídkovou plošinu k ALETSCHSKÉMU LEDOVCI (UNESCO) – největšímu evropskému ledovci, kde se budeme cítit jako v době ledové. Následovat bude výjezd ke GRANDE DIXENCE, nejvyšší gravitační přehradě na světě, která leží v údolí Val d´Hérémence. Hráz, která dnes vodu drží, je nejvyšší v Evropě a pátá nejvyšší na světě. Je vysoká 285 m a dlouhá 748 m. Na její vrchol nás od parkoviště vyveze lanovka. Odpoledne se zastavíme v historickém městečku SION, které leží na severním břehu Rhôny obklopené dvěma kopci s hrady Château de Tourbillon a Château de Valère, kde nalezneme údajně nejstarší stále hrající varhany na světě. K jedné z pevností vystoupáme a budeme mít krásný výhled na celé město údolí pokryté vinicemi. Ve městě je velké množství vinoték, takže není problém ochutnat vynikající místní švýcarská vína právě z údolí řeky Rhony. Ve večerních hodinách odjedeme na ubytování.

5. den

Ráno se vydáme autobusem přes Matterské údolí do městečka TÄSCH, ze kterého se svezeme místním vlakem do nejbohatšího švýcarského střediska ZERMATT, jež leží uprostřed štítů přesahujících nadmořskou výšku 4 000 m. Společně si prohlédneme centrum Zermattu a následně budeme mít možnost vyjet soustavou lanovek na Klein MATTERHORN do nejvýše položené stanice v celé Evropě ve výšce 3 883 m a spatřit špičatou horu přímo před očima. Možný je i výjezd pověstnou ozubnicovou železnicí na vrchol hory GORNERGRAT, turistika alpskou krajinou mezi horskými štíty nebo procházka soutěskou Gornerschlucht. Ve večerních hodinách se vydáme na cestu zpět do ČR.

6. den

Příjezd do Brna v dopoledních hodinách.

Cena nezahrnuje

pobytové taxy, vstupy do navštívených objektů – doporučená částka cca 350 CHF.

Anotace

přes majestátní ledovce, hluboká jezera a jedinečné průsmyky až pod čtyřtisícový klenot Evropy


Vyberte si termín