Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/evropa/svycarsko/cestovani/covid_19.html
Zájezd do

Švýcarsko vlakem i lodí: Luzern, Mount Rigi a Davos

Hodnocení: 3/5

Švýcarsko

Dejte nám ještě chvilku, prosím,
ověřujeme dostupnost a ceny.

Švýcarsko vlakem i lodí: Luzern, Mount Rigi a Davos

Popis

Zájezd do Švýcarska s polopenzí, projedeme se vlakem, poplujeme lodí po Lucernském jezeře, navštívíme malebné historické město Luzern a horské městečko Davos. S polopenzí a ubytováním ve 3* hotelech.

Stravování

polopenze

Doprava

autobusem

1. den

Odjezd z Olomouce v brzkých ranních hodinách, přes Prahu a Německo. Ubytování v Einsiedelnu, krátká prohlídka okolí, večeře, nocleh.

2. den

po snídani odjezd do Luzernu, Prohlídka centra města - dřevěné mosty Kappelbrücke a Spreuerbrücke, starobylé domy uprostřed zachovalých hradeb. Poté následuje plavba lodí po jezeře do Vitznau, zde se přesuneme na vlak který nás doveze do stanice Rigi Kulm na Mount Rigi. Zde nádherné výhledy, možnosti procházky do okolí a občerstvení. Po pobytu na Mount Rigi společně vyrazíme cca 30 minutovou procházku na stanici Rigi Stafel, odkud se vlakem přesuneme do Arth Goldau. Zde nás již bude čekat autobus, který nás převeze do Davosu. Ubytování, večeře, nocleh.

3. den

Davos: Po snídani projížďka hoistorickým vlakem do Filisuru přes Wiesener viadukt, návrat do Davosu a prohlídka zdejšího kostela sv. Jana Giacomettiho s vitrážemi, kolem zimního stadionu a haly, ve které se konají Světová ekonomická fóra, po Hohe Promenade zpět do centra města. Možnost vyjížďky lanovkou na Schatzalp (1861 m n.m.) s nádherným výhledem na Davos, jezero a okolní hory, dějiště románu Kouzelný vrch s možností návštěvy alpské zahrádky s množstvím alpinek. Dle zájmu lze individuálně využít dvě sekce pozemní lanovky Parsennbahn a gondolovou lanovkou na vrchol Weissfluh (2844 m n.m.) - nejvyšší vrchol nad Davosem, či Rinehorn, Madrisa nebo Jakobshorn. Další možností je individuální turistika po okolí Davosu. Návrat na hotel, večeře, nocleh.

4. den

Po snídani odjezd z hotelu a návrat do ČR ve večerních hodinách.

Cena zahrnuje:

doprava autobusem, 3x ubytování ve 3* hotelech, 3x snídaně, 2x večeře, jízda vlakem na Mount Rigi, veřejná doprava v Davosu (1x denně vlak, poté přesuny autobusy), plavba po Lucernském jezeře.

Cena nezahrnuje:

Fakultativně: příplatek za 1lůžkový pokoj 2900 Kč, komplexní cestovní pojištění za 152 Kč. Cena nezahrnuje pobytové taxy 2 EUR/os./noc (platba na místě, vybírá průvodce), případné jízdy lanovkou v Davosu nsjou zahrnuty v ceně.

Vyberte si termín