Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/evropa/svycarsko/cestovani/covid_19.html
Zájezd do

Krásy Švýcarska: vlakem mezi velikány

Hodnocení: 0/5

Švýcarsko, St. Moritz

Dejte nám ještě chvilku, prosím,
ověřujeme dostupnost a ceny.

Krásy Švýcarska: vlakem mezi velikány

Glacier Expressem za nevšedními výhledy.
V ceně je veškeré jízdné lanovkami.


Poznávací zájezd s lehkou turistikou s využitím lanovek především do Engadinu. Zaujmou vás pohledy na zaledněné štíty, blýskavé hladiny údolních jezer i poutavá atmosféra mondénního vysokohorského střediska St. Moritz, v němž budete ubytováni. Glacier a Bernina Express jsou zapsány na Seznamu UNESCO.

1. - 7. den

:

1.den: Odjezd v podvečerních hodinách, možnost nástupu i v západních Čechách. Noční přesun do Vaduzu.

2.den:VADUZ – ranní prohlídka hlavního města Lichtenštejnska, kterému vévodí hrad. GLACIER EXPRESS – známým vlakem soutěskou Rýna po trase slavného švýcarského vlaku Glacier Express na železniční trati Illanz – Domat/Ems (jízdné cca 11 CHF). Autobusový přesun do rekreačního střediska St. Moritz. JULIERPASS 2284 m zastávka na jednom z nejvýznamnějších alpských přechodů, který byl využívaný již v římských dobách. ST. MORITZ 1822 m (Svatý Mořic) – sportovní a lázeňské středisko obklopeno třítisícovými vrcholy.

3.den: PIZ NAIR – lanovkou na třítisícový vrchol, kruhový výhled. Květinová stezka Heidi – procházka horskými květinovými loukami na horském úbočí nad St. Moritz. ZUOZ – odpoledne prohlídka malebného městečka.

4.den: Přes Berninapass 2093 m do údolí Poschiavo, odtud po trati vlaku Bernina Express do Ospizio Bernina (jízdné cca 12 CHF). Vycházka kolem dvou ledovcových jezer. Diavolezza 2973 m – výlet lanovkou s panoramatickými výhledy na okolní zaledněné štíty. MORTERATSCH – krátký přejezd směrem k ledovci, možnost vycházky až k ledovci.

5.den: SURLEJ 1805 m, lanovkou přes Murtel 2702 m na Corvatsch 3 295 m (kruhový výhled na okolní ledovce). CORVATSCH – vynikající panorama, včetně výhledu na vrchol Piz Bernina 4049 m. PONTRESINA – rekreační středisko, z historických budov vyniká románská věž. MUOTTAS MURAGL – výlet zubačkou. Od horní stanice krásný výhled na jezera v údolí Engadinu.

6.den: GLACIER EXPRESSEM ze stanice St. Moritz do městečka Tiefencastel. Vlak se zde kroutí v točitých tunelech, překonává řadu mostů a galerií (jízdné cca 12 CHF). VIAMALA – romantická soutěska (vstupné 5 CHF). CHUR – prohlídka historického jádra města, které je plné dlážděných uliček, skrytých nádvoří a robustních městských domů. Ve večerních hodinách odjezd, noční přesun.

7.den: Návrat v dopoledních hodinách.

Cena zahrnuje:

přeprava, 4x ubytování, 4x snídaně, jízdné lanovkami podle programu a průvodce.

Cena nezahrnuje:

Tričko

Slevy:


- Děti do 15 let
- Dětská sleva
- Rodinná sleva
- Seniorská
- Skupinová (nad 6 osob)
- Sleva pro stálé klienty
- Váleční veteráni a vojáci

Vyberte si termín

Popis

St. Moritz proslulá lyžařská oblast světového zimního sportu lze být charakterizována jako luxusní a nákladná. K dispozici tu je 350 km tratí, pro běžkaře až 180 km, z nichž více jak polovina vede přes zamrzlé jezera. Lyžuje se celkem v devíti areálech a všechny jsou navzájem propojené skibusem. Největším areálem je Engandin, do kterého jezdí ze Sv. Moritze vleky. O kvalitách a přednostích svědčí i to, že se zde už v roce 1928 konaly olympijské hry a nachází se tu také závodní tratě mistrovství světa 2003. Mimo jiné můžete vyzkoušet i jízdu na saních taženými koňmi, navštívit koňské dostihy, casino či luxusní restaurace a obchody.