Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/evropa/svycarsko/cestovani/covid_19.html
Zájezd do

LUZERN A HORA RIGI

Hodnocení: 0/5

Švýcarsko, Švýcarské Alpy

Dejte nám ještě chvilku, prosím,
ověřujeme dostupnost a ceny.

LUZERN A HORA RIGI

Popis

Švýcarský Lucern leží na severozápadním konci Lucernského jezera u ústí řeky Reuss a jde o kulturní centrum regionu Innerschweiz (středního Švýcarska). Řeka Reuss rozděluje Lucern na Staré Město a Nové Město. Projděte se po nejstarším zakrytém dřevěném mostě na světě (Kapellbrücke) s vodní věží a po Mostě vetešníků (Spreuerbrücke) spojující Staré Město s Novým. Poloha mezi jezerem a horami Rigi a Pilatus je obzvláště malebná a urychlila bohatý rozvoj města.
Poznejte s námi při jedné cestě zároveň horu Rigi – Královna hor. Rigi je také domovem 1. evropské horské železnice. Je snadno dosažitelná a nabízí nezapomenutelné okružní jízdy. V rámci této cesty se také projedete klasickou lanovkou a po Luzernském jezeře se budete plavit na historickém parníku.

Program

1. den: Odjezd ve večerních hodinách z Prahy.
2. den: Brzy ráno dorazíme do Luzernu. Vydáme se na společný okruh po Starém Městě a samozřejmě nebude chybět procházka po zakrytém dřevěném mostě, který je nejstarší na světě.
Před polednem se vydáme parníkem po Luzernském jezeře do Weggis, které je nástupním místem lanovky. Tou se společně vydáme do Rigi Kaltbad. Zde přestoupíme na ozubnicovou železnici a vlakem vyrazíme nahoru na vrchol hory Rigi Kulm.
Na vrcholu vás čeká osobní volno pro lehký trek po vrcholových stezkách na místa jedinečných výhledů na okolní hory a jezero Luzern. Později odpoledne se sejdeme u restaurace Lok 7. Chceme, aby váš zážitek z této cesty byl co nejlepší, a tak nasedneme do vlaku a úplně jinou cestou pojedeme dolů do Arth Goldau. Zde na vás již bude čekat autobus, který vás dopraví zpět do ČR.
3. den: Návrat do ČR v dopoledních hodinách.

Cena zahrnuje

• Autobusovou přepravu
• Průvodce znalého destinace (s plným výkladem v autobuse, omezeným po městě)
• Procházku po Luzernu

Cena nezahrnuje

Orientační ceny vstupného:
Jednosměrná plavba lodí po jezeru Luzern 22 CH
Lanovka a ozubnicová železnice na Rigi Kulm a zpět 78 CH
Cestovní a úrazové pojištění během pobytu s pojištěním storna 49 Kč/den

Nástup / Výstup

PRAHA – 19:00 AUTOBUSOVÉ NÁDRAŽÍ FLORENC
BEROUN – 20:00 ČERPACÍ STANICE ÖMV (U KAUFLANDU)
PLZEŇ – 20:45 ZASTÁVKA MHD NC ČERNICE (OC OLYMPIA)
ROZVADOV – 21:00 SVATÁ KATEŘINA, ČERPACÍ STANICE MOL
ČASY ODJEZDŮ JSOU POUZE ORIENTAČNÍ. CESTOVNÍ KANCELÁŘ SI VYHRAZUJE PRÁVO NA ZMĚNY ČASŮ ODJEZDŮ.
Důležité upozornění:
Pro pořádání zájezdu je stanoven minimální počet účastníků zájezdu na 32 osob, pokud není ve smlouvě o zájezdu nebo v potvrzení o zájezdu uvedeno jinak. Vega Tour s.r.o. má právo zrušit zájezd do 7 dní před nástupem na zájezd při nenaplnění požadovaného počtu účastníků.


Vyberte si termín

Popis

Švýcarské Alpy jsou velmi navštěvovanou destinací v cestovním ruchu, skládajících se z hornatého pohoří, které tvoří 60% rozlohy celého Švýcarska. Dají se rozdělit i do tří skupin na Vnitřní, Vnější krystalické Alpy a Vnější vápencové Alpy. Na území Švýcarských Alp najdeme mnoho přírodně chráněných rezervací (Švýcarský národní park, Lauterbrunnerské údolí, Aletschský prales, Matterhorn). Pro lyžování je zde k dispozici až 5 400 km sjezdovek, nadmořská výška alpských středisek se pohybuje na 515 – 3 889 m. Nejvyšší bod Švýcarska je Dufourspitze (4 634 m), nejnižší vrchol Švýcarska je jezero Maggiore 195 m. Největším ledovcem je Aletschgletscher s plochou 119 km2. Nejvyšším vrcholem švýcarských Alp je Monte Rosa měřící 4633 m n m. Nejbližší lyžařské středisko z Prahy je Oberes Toggenburg (622 km), z Brna Samnaun (751 km).